Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zagubione skrzydła: polityczna przestrzeń reprezentacji – reklama

Transmisja na żywo:
27 sierpnia, od 15:00 do 16:30

www.e-flux.com

„Lost Wings: The Political Space of Representation” podejmuje kwestię skuteczności i obecności na Biennale. Wydarzenie internetowe, którego gospodarzem jest e-flux Architecture w ramach National Pavilion Collective Midissage, jest organizowane przez Nikolausa Hirscha, Ippolito Pestelliniego Laparelli i Davida Theodore, kuratorów pawilonu Niemiec, Rosji i Kanady na Biennale Architektury w Wenecji w 2021 roku. moderowana przez Marinę Otero Verzier, w skład której wchodzą Rupali Gupti, Anna Livia Friel, Marco Provinciti (EUPavilion), Jonas Stahl, Olga Soberos i Lia Catherine Zaka.

Rupali Gopet Jest specjalistą ds. architektury i urbanistyki z siedzibą w Bombaju. Jest współzałożycielem i profesorem School of Environment and Architecture (SEA), partnerem w Bard Studio, a obecnie starszym pracownikiem naukowym na Uniwersytecie w Brighton. Jej praca obejmuje szeroko zakrojone badania nad architekturą i urbanistyką we współczesnej Azji Południowej, koncentrując się na mieszkalnictwie i formie urbanistycznej, taktycznych praktykach przestrzennych oraz roli płci w kształtowaniu mieszkalnictwa.

Anna Liwia Friel Doktorantka w IUAV Doctoral School of Urbanism w Wenecji, gdzie pracuje jako asystentka dydaktyczna prowadząc badania nad rolą wyburzeń w projekcie miasta. Marco Provinci Jest architektem z Rzymu i współzałożycielem Supervoid z Benjaminem Gallegos Gabilondo. Od 2018 roku Anna Livia i Marco są częścią EUPavilion, laboratorium badawczego poświęconego relacjom między architekturą a Unią Europejską.

Marina Otero Verzier Jest architektem mieszkającym w Rotterdamie. Jest dyrektorem ds. badań w Instytucie Het Nieuwe (HNI) i przewodniczącą Master of Social Design w Design Academy Eindhoven.

Jonas Stahl Artysta plastyk, którego twórczość zajmuje się relacjami między sztuką, propagandą i demokracją. Jest założycielem technicznej i politycznej organizacji New World Summit (2012 – w toku). dla niego Przewodnik ideologiczny po Biennale w Wenecji (2013) przedstawili informacje na temat ram politycznych, gospodarczych i ideologicznych dla wszystkich pawilonów narodowych Biennale w Wenecji w 2013 roku.

READ  Raport amerykańskiego wywiadu potwierdza ponad 140 obserwacji obiektów latających w ograniczonych miejscach

Olga Soberos Jest kuratorem wydarzenia CATALONIA W WENECJI – POWIETRZE / ARIA / POWIETRZE, wydarzenia towarzyszącego Biennale Architettury 2021. Jest architektem i kuratorem projektów wystawienniczych, które integrują kulturę XXI wieku i daleko idące przemiany w dziedzinie cyfrowej wiek. Soberos jest wykładowcą na kursie MSc Data and Design na Escola Elisava-Universitat Pompeu Fabra.

Leah Katarzyna Zakka Starszy wykładowca studiów architektonicznych na Uniwersytecie w Manchesterze oraz wizytujący wykładowca w Berlage. W latach 2021-2022 odwiedzi Academic w ETH Zurich. Autorką jest Szacka Prezentacja postmodernizmu: Biennale Architektury w Wenecji w 1980 roku (Marsilio, 2016), Biennale/Trio: Rozmowy o geografii wędrownego show (Columbia Books on Architecture and the City, 2019) i nie tylko.