Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zachwycający, kolorowy widok wszechświata – Ars Technica

Zachwycający, kolorowy widok wszechświata – Ars Technica

Zbliżenie / Ten panchromatyczny obraz gromady galaktyk MACS0416 powstał poprzez połączenie obserwacji w podczerwieni z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba z NASA/ESA/CSA w zakresie światła widzialnego z Kosmicznego Teleskopu Hubble’a.
Witamy w Daily Telescope. Na tym świecie jest za mało ciemności i za mało światła; Za mało pseudonauki, a za mało nauki. Pozwól, że inne posty przedstawią Twój horoskop dzienny. W Ars Technica pójdziemy inną drogą, czerpiąc inspirację z bardzo realistycznych obrazów wszechświata pełnego gwiazd i cudów.

Dzień dobry. Jest 13 listopada i dzisiaj podróżujemy 4,3 miliarda lat świetlnych od Ziemi do gromady galaktyk znanej jako MACS0416. Odległy obiekt, który okazał się dwiema zderzającymi się ze sobą gromadami galaktyk, został po raz pierwszy odkryty na zdjęciach wykonanych przez Kosmiczny Teleskop Hubble’a.

Naturalnie, Hubble ożywił astronomię „głębokiego pola”. Zamieszczać zdjęcia Z tysiącami galaktyk. Teraz, łącząc obserwacje Hubble’a za pomocą nowego Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba, NASA i jej partnerzy stworzyli głębszy obraz pola. Powstały obraz panchromatyczny, który łączy w sobie światło widzialne i podczerwone, daje nam jeden z najbardziej wszechstronnych widoków Wszechświata, jakie kiedykolwiek uzyskano.

Oto więcej informacji od NASA na temat tworzenia tego zdjęcia:

Ogólnie rzecz biorąc, aby utworzyć obraz, krótsze fale światła były niebieskie, dłuższe fale były czerwone, a pośrednie fale były zielone. Szeroki zakres długości fal, od 0,4 do 5 mikronów, zapewnia szczególnie żywy obraz galaktyk.

Kolory te dają wskazówki co do odległości galaktyk: bardziej niebieskie galaktyki są stosunkowo blisko i często wykazują intensywne powstawanie gwiazd, co najlepiej wykrywa Hubble, podczas gdy czerwone galaktyki są zwykle bardziej odległe i są najlepiej wykrywane przez Webba. Niektóre galaktyki również wydają się bardzo czerwone, ponieważ zawierają duże ilości kosmicznego pyłu, który ma tendencję do pochłaniania bardziej niebieskich kolorów światła gwiazd.

Jeśli to wszystko sprawia, że ​​czujesz się trochę mniejszy, to w porządku.

READ  Miliarder kosztuje jeszcze trzy loty SpaceX i planuje pierwszy prywatny spacer kosmiczny | nowości naukowe i technologiczne

źródło: NASA, ESA, CSA, STScI.

Chcesz wysłać zdjęcie do Daily Telescope? Skontaktuj się z nami i przywitaj.