Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zachęć mieszkańców do zaangażowania się, ponieważ „Przemysł kosmiczny dla przyrody” zdobywa uznanie w całym kraju

Projekt Rady Make Space for Nature (MS4N) współpracujący z mieszkańcami w celu ulepszenia 24 miejsc w siedmiu miastach Corniche został nominowany do nagrody Wielkiej Narodowej.

Make Space for Nature współpracuje z lokalnymi społecznościami, tworząc rezerwaty dzikiej przyrody, sadząc łąki z dzikimi kwiatami, zapewniając pyłek, nektar i schronienie dla motyli i pszczół oraz nowe żywopłoty i drzewa, aby zapewnić domy jeżom i innym dzikim zwierzętom.

Chartered Foundation for Ecology and Environmental Management wybrała misję Making Space for Nature do prestiżowej nagrody CIEEM Best Practice Award – Large-scale Nature Conservation Prize.

„Rada ogłosiła w zeszłym roku stan zagrożenia środowiska w celu przeciwdziałania degradacji dzikiej przyrody i przyrody” – powiedział Martin Alvey, właściciel działu ochrony środowiska i zmian klimatycznych w Cornwall Council.

„To ogłoszenie działa w parze z naszym planem, aby pomóc Kornwalii stać się neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 r., zapewniając, że przywracanie przyrody jest traktowane priorytetowo wraz z wysiłkami na rzecz zmniejszenia wpływu na klimat”.

„Projekty takie jak Tworzenie przestrzeni dla natury są ważną częścią realizacji tego planu”.

Castle Park, projekt MS4N firmy Liskeard, został wyróżniony przez nagrodę Building with Nature Award jako „krajowy model w projektowaniu, dostarczaniu i utrzymaniu wysokiej jakości zielonej infrastruktury z korzyścią dla ludzi i przyrody, teraz iw odległej przyszłości. ”.

Cllr Alvey dodał: „Wspaniale, że projekt MS4N dla terenu Castle Park w Liskeard został już doceniony, a projekt jako całość został nominowany do tej prestiżowej nagrody. Musimy zapewnić domy dla naszych owadów, ptaków i innych dzikiej przyrody, a nagrody te doceniają wysiłki, które zostały podjęte, aby odwrócić spadek liczby owadów zapylających na obszarach miejskich, a także zachęca nas wszystkich do docenienia wartości tworzenia korytarzy dla rolnictwa przyjaznego dla dzikiej przyrody.

READ  NASA decyduje o zakończeniu testu Space Launch System - TechCrunch

Chcemy mieć pewność, że zabieramy ze sobą ludzi. Jeśli mieszkasz w pobliżu którejś z tych przestrzeni, udostępnij. Możesz po prostu dołączyć do jednej z naszych grup ogrodniczych, dzielić się swoimi umiejętnościami, uczyć się nowych umiejętności i spotykać innych w swojej społeczności, którzy podzielają Twoje zainteresowanie ulepszaniem Twojego obszaru. Istnieje comiesięczny program zrzutów podczas wydarzeń ogrodniczych w wybranych ogrodach”.

Szczegóły wszystkich sesji można znaleźć na stronie //lettalk.cornwall.gov.uk/making-space-for-nature

Dr Ross Shaw, Impact Fellow na University of Exeter, powiedział: „Ważne jest, aby lokalni ludzie angażowali się w długofalowy sukces. Projekty mają na celu nie tylko poprawę dostępu ludzi do doceniania i wkładu w przestrzenie, ale także zdrowie psychiczne i korzyści związane z budowaniem społeczności”.

Miasta MS4N obejmują; Bodmin, Falmouth, Launceston, Liskeard, Newquay, Penryn i St Austell.

Tworzenie przestrzeni dla przyrody może być początkiem tworzenia większych, lepszych i lepiej połączonych korytarzy dzikich zwierząt, jeśli lokalni mieszkańcy będą mogli zrobić to samo we własnych parkach i pobliskich terenach zielonych.