Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zabójca „Węża”, Charles Soubrague, wraca do Francji po prawie dwóch dekadach |  wiadomości ze świata

Zabójca „Węża”, Charles Soubrague, wraca do Francji po prawie dwóch dekadach | wiadomości ze świata

Skazany za morderstwo Charles Sobhrage przybył do Francji po zwolnieniu z więzienia w Nepalu.

Seryjny morderca znany jako „Wąż”, który prawdopodobnie zamordował ponad 20 zachodnich turystów z plecakami w „hipisowskim procesie” w całej Azji w latach 70. i 80., przybył do Paryża.

Po prawie dwudziestu latach spędzonych za kratkami w nepalskim więzieniu, obywatel Francji wylądował na lotnisku Charlesa de Gaulle’a krótko po 7 rano 24 grudnia.

Według autora Moi, le Serpent (Ja, wąż) Jean-Charles Deniot, Sobraj został przyjęty przez swojego prawnika w terminalu po przybyciu.

„Ma się dobrze, jest wolnym człowiekiem” – powiedziała prawniczka Sobhraja, Isabelle Coutant-Pierre.

Zapytana o dalsze kroki, powiedziała: „Złoży skargę prawną przeciwko Nepalowi, ponieważ cała sprawa przeciwko niemu jest sfabrykowana”.

Opisała go jako odpornego i „optymistycznego”.

Miał 78 lat Odsiaduje dwa wyroki dożywocia Zostali aresztowani w Nepalu za morderstwa Connie Jo Brunsich i Laurenta Carriera w 1975 roku, ale są podejrzani o więcej morderstw, w tym w Tajlandii, gdzie według policji znaleziono ciała sześciu kobiet na plaży w pobliżu kurortu Pattaya w latach 70.

Czytaj więcej:
Wąż: historia Charlesa Sobrague’a, prawdziwego zabójcy szlaku hipisów
Francuski morderca Charles Soubrage wychodzi z więzienia w Nepalu

Powołując się na jego zaawansowany wiek i stan zdrowia, Sąd Najwyższy Nepalu nakazał uwolnienie Sobhraja, Znany również jako „zabójca bikini”.

Został wyrzucony z Centralnego Więzienia w Katmandu w piątek w konwoju policyjnym o zaostrzonym rygorze do Departamentu Imigracyjnego po odbyciu ponad 75% kary.

Podczas lotu z Nepalu powiedział Agence France-Presse, że nie jest winny zabicia Brunsica i Carrere.
I że sprawa przeciwko niemu została oparta na sfałszowanych dokumentach.

„Mam dużo do zrobienia. Muszę pozwać wiele osób” – powiedział Sobhraj, cytowany przez AFP.

Ogólny widok centralnego więzienia, w którym przebywał obywatel francuski Charles Sobhraj, tzw "Wąż" Oskarżony o zabicie ponad 20 młodych turystów z Zachodu w całej Azji, Sąd Najwyższy nakazał jego uwolnienie w Katmandu w Nepalu.
obrazek:
Ogólny widok centralnego więzienia

Sobhraj był wcześniej opisywany przez kolegów jako oszust, uwodziciel i morderca.

READ  Stany Zjednoczone płacą Iranowi okup w wysokości 6 miliardów dolarów za uwolnienie pięciu zakładników, w tym obywatela Wielkiej Brytanii Murada Tahbaza | Wiadomości z USA

Francuskie ministerstwa sprawiedliwości nie odpowiedziały na pytania, czy Sobhrajowi mogą zostać postawione zarzuty karne we Francji. Przedawnienie najpoważniejszych przestępstw we Francji wynosi 20 lat.