Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zabłąkany język został już zdekodowany

Zabłąkany język został już zdekodowany

Stray mógł zostać niedawno wydany, ale ktoś już rozszyfrował niejasny język gry.

Ten język używa alternatywnego kodu, aby świat w Stray był bardziej tajemniczy i tajemniczy. (Alternatywny szyfr służy do szyfrowania tekstu poprzez zamianę każdego znaku lub symbolu we wspomnianym tekście na inny symbol, który można następnie odszyfrować za pomocą klucza.)

i teraz, HalfGlassGamingJosh Wirtanen rozszyfrował Stray i podzielił się tym, jak my również możemy zrobić to samo (dzięki, KamieńPapier Strzelba). W tym artykule zamieściłem kilka zdjęć z gry, więc jeśli jeszcze nie grałeś lub chcesz uniknąć spoilerów, weź to jako wskazówkę do przeczytania czegoś innego na Eurogamer.

Komunikat prasowy Eurogamer: Dlaczego firmy zajmujące się grami wideo wciąż próbują łamać NFT?

Wirtanen rozpoczął swój projekt dekodowania od tytułów rozdziałów gry, stwierdzając, że skoro jest już napisany w języku angielskim, a także w języku własnym Straya, jest to „przyzwoite miejsce na rozpoczęcie” ekstrawagancji dekodowania.

Jednak słowa te nie zawsze były identyczne, jak wykazał Wirtanen: „Rozdział zatytułowany „Slumsy” nosi tytuł „Dom: Część pierwsza slumsów”.


Zabłąkane tytuły rozdziałów (poprzez HalfGlassGaming).

Stamtąd przyjrzał się bliżej reszcie mediów na świecie, w tym nutom (które, jeśli obecnie szukasz siebie, możesz sprawdzić Przewodnik, gdzie to znaleźć?).

Mając te wszystkie informacje, Wirtanen był wtedy w stanie wygenerować klucz dla języka Stray (który można zobaczyć na poniższym obrazku), który umożliwi nam wszystkim złamanie niektórych kodów.


Złamany kod Stray Code (przez HalfGlassGaming).

Wirtanen mówi, że użycie tego symbolu pomaga przywrócić świat Straya do życia, chociaż zauważa, że ​​czasami tłumaczenia mogą wydawać się nieco chybotliwe i nie mają większego sensu.

Na przykład poniższy obrazek z telewizora oznacza „EATHER. W BILECIE VIP DLA. JEŚLI CHCESZ MIESZKAĆ TYLKO W CZYSTYM MIEŚCIE”.


Odkodowany telewizor Straya (przez HalfGlassGaming).

Inne są bardziej rozsądne, jak nagłówek tej gazety, który brzmi „Wiadomości o droidach”. Biorąc pod uwagę, że jest to gazeta dla botów, ta zdecydowanie śledzi.

READ  Ogłoszono niezbędne gry PS Plus na grudzień 2023 r

Boty muszą skądś otrzymywać wiadomości (poprzez HalfGlassGaming).

Moim ulubionym wśród osobistych tłumaczeń Wirtanena jest torba z wygrawerowanym napisem „najlepsza torba”. Wszyscy potrzebujemy najlepszej torby w naszym życiu.


Jest po prostu najlepszy, lepszy niż reszta (poprzez HalfGlassGaming).

Jeśli zamierzasz przetłumaczyć więcej zabłąkanego języka, oto kilka przykładów obracanego tekstu. Tak więc ten z pewnością utrzyma Cię na nogach (przepraszam, palce u nóg!).

Gdzie indziej w wiadomościach, Zabłąkany mod został przejęty. Są teraz opcje gry jako pies (co mój przyjaciel kapitan i ja się cieszymy), Garfield lub nawet CJ z GTA San Andreas (tak, właściwie).