Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Za kraj, który kocham |  Wiadomości, sport, praca

Za kraj, który kocham | Wiadomości, sport, praca

Organizatorka i studentka drugiego roku w Schuylerville, 16-letnia Abigail Becker, wraz z 15-letnią koleżanką z klasy Madisyn Awilow (od tyłu) pomaga załadować pudełko z darowiznami dla Ukrainy w kafeterii wypełnionej darowiznami w szkole podstawowej Schuylerville w Schuylerville. W czwartek 17 marca (zdjęcie dostarczone – Erica Miller/Daily Gazette)

Schuylerville – Ponieważ rosyjska inwazja na Ukrainę nadal wysyła miliony do obozów dla uchodźców, dwaj bracia urodzeni na Ukrainie zwracają się o pomoc do Centralnego Okręgu Szkolnego Schuylerville.

Michael i Abigail Baker, 13 i 16 lat, zadzwonili do dyrektorów swoich gimnazjów i liceów i zapytali, czy ich szkoły mogłyby uczestniczyć w niesieniu pomocy humanitarnej uciekającym przed wojną.

Urodzeni w Odessie na Ukrainie Michael i Abigail złożyli ofertę po tym, jak dowiedzieli się, że Ukraiński Kościół Katolicki św. Mikołaja w Waterfleet wysyła darowizny na pomoc uchodźcom.

Pomysł Beckersa przerodził się w ogromny wysiłek, w który zaangażowani byli uczniowie od przedszkola do 12 klasy.

W tym, co stanowiło tylko część przedmiotów wystawionych w czwartek, osiem stołów w kafeterii w szkole podstawowej było zastawionych przedmiotami, takimi jak pieluchy, koce, chusteczki i artykuły medyczne.

Kate Pelletier-Hoblock, 17-letnia uczennica Schuylerville High School, organizuje datki dla Ukrainy w wypełnionej darowiznami stołówce w Schuylerville Elementary School w Schuylerville, czwartek, 17 marca (dostarczone zdjęcie – Erica Miller/Daily Newspaper)

„To szaleństwo,” – powiedziała Katie Pelletier-Hublock, 12-klasistka, pakując pudła. „Nie spodziewałem się tego. Wiedziałem, że będzie wiele rzeczy. Ale są setki, setki i setki przedmiotów.”

„Kiedy nadchodzą niespokojne czasy, Schuylerville ogólnie wydaje się łączyć, a wszyscy ojcowie i dzieci zdają się jednoczyć razem” Powiedziała starsza Maeve Buff.

Matka Beckersa, Tanya Becker z Kijowa, wzięła wolne od pracy jako akademicka asystentka administracyjna ds. biologii i chemii w Skidmore College, aby pomóc w mobilizacji i koordynacji.

Materiały zostały dostarczone do Waterfleet Church, który miał ograniczone okno na przyjmowanie darowizn Czwartek – 17:00-19:00 Kolejna runda materiałów zostanie dostarczona do kościoła w piątek, piąty i ostatni dzień zbiórki darowizn.

READ  „To było bardzo emocjonalne”: Jarmołenko płacze za Ukrainą po golu w West Ham | Zespół West Ham United

„Rodzice ustawili się w kolejce ciężarówkami, aby przyjechać i odebrać pudła i dostarczyć je”. powiedziała Tania. „Rodzice, uczniowie i cała społeczność”.

Michael Baker, siódmoklasista w Schuylerville High School, pomaga załadować paczkę darowizn dla Ukrainy do wypełnionej darowiznami stołówki w Schuylerville Elementary School w Schuylerville w czwartek, 17 marca 2022 r. (Dostarczone zdjęcie – Erica Miller/The Daily Gazette)

Inne agencje również przynoszą przedmioty.

Poinformowano, że oddział regionalny YMCA w Saratodze, Wilton, będzie obecny „ogromna dostawa” Piątek. Niektóre materiały zgromadziły również Szpital Saratoga i Biblioteka Schuylerville. Szczyt w Saratoga, wspólnota mieszkaniowa w wieku 55 lat i starsza, przekazuje darowiznę pieniężną w nadziei na pokrycie kosztów wysyłki i zaopatrzenia medycznego.

Penske podarował 18-metrową ciężarówkę, aby pomóc w transporcie materiałów do Waterfleet Church. Obszar otrzymał również darowizny pudeł do pakowania od U-Haul i Home Depot.

K-12 „Usuń swoje ubrania” W dniu, w którym uczestniczyli pracownicy szkoły, zebrali 1429 dolarów na koszty wysyłki.

Piekarze nadal są silnie związani z Ukrainą. Matka Tanyi wyjechała autobusem z Kijowa 9 marca, kiedy została ewakuowana wraz z innymi uchodźcami na zachodnią Ukrainę na granicy z Polską.

Jej brat 3 marca wysłał żonę i dwie córki do Niemiec, ale pozostał w Kijowie, by walczyć i współpracować z lokalnymi grupami wolontariuszy, aby ratować atakowanych ludzi.

„Mam w Kijowie ciotki i wujków, którzy próbują przetrwać i pomagać innym” powiedziała Tania.

Matka powiedziała, obserwując pracowników Schuylerville i uczniów pakujących pudełka: „Odczuwam ulgę, że społeczność i ludzie, których znam, którzy są naszymi przyjaciółmi, są bardzo otwarci i chętni do pomocy, wyciągają rękę i robią wszystko, co w ich mocy, aby pomóc kobietom, dzieciom, rannym, osobom starszym w potrzebie i tym, którzy stracili wielu z nich straciło wszystko, co posiada”.

Tanya wyszła za mąż za Paula Bakera, Amerykanina pracującego w Departamencie Obrony, w 2000 roku, a Bakerowie pozostali w Kijowie, aż w końcu przenieśli się do Odessy, gdzie urodziły się ich dzieci.

READ  Eagles Tennis przegrywa u siebie Heartbreaker z Miami, 3-4

Przeprowadzili się do Nowego Jorku w 2011 roku, kiedy Michael i Abigail mieli trzy i pięć lat.

Chociaż kampania na rzecz pomocy humanitarnej jest sprawą osobistą dla rodziny Bakers, Tania powiedziała, że ​​wierzy, że miejscowi podjęliby kroki, aby zaspokoić tragiczne potrzeby każdego kraju.

„Idzie do kraju, który kocham, i do zniszczonych miast” Powiedziała. Ale myślę, że lokalna społeczność byłaby chętna do pomocy każdemu krajowi w dowolnym kraju na świecie. To po prostu bardzo miła społeczność”.

Dyrektorka gimnazjum Katie Ellsworth, która pamięta, jak zwrócił się do niej Michael, powiedziała, że ​​była również zaskoczona ilością darowizn.

„Pomyślałem, że może być wart trzy lub cztery stoły” Powiedziała.

Ale jednocześnie wydawało się, że nie była zaskoczona.

„Jestem po prostu kimś, kto naprawdę wierzy w ducha człowieka i społeczeństwa, aby wspólnie pracować nad rozwiązaniem problemu świata” powiedział Ellsworth. „Zawsze chodzi o ludzi. Jeśli możemy pomóc w najmniejszym stopniu i nauczyć naszych uczniów wpływu, jaki mogą mieć na siebie nawzajem, a zwłaszcza na cały świat, myślę, że jest to świetna okazja do nauki dla dzieci. ”

Przedmioty zostaną wysłane do Polski za pośrednictwem Meest, niezawodnego polsko-ukraińskiego przewoźnika, jak powiedziała Tanya Becker.

„Mam nadzieję, że za cztery do ośmiu tygodni” Tania powiedziała: „Oczekujemy, że miasta na zachodniej Ukrainie i uchodźcy ukraińscy na granicy polsko-ukraińskiej będą mogli zaopatrzyć się”.

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej