Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Za kołami: Stowarzyszenie Płatności jedzie do Polski, aby wesprzeć Ukrainę

Stowarzyszenie Płatności, Społeczność promująca innowacje i współpracę w branży płatniczej przygotowuje się w tym miesiącu do akcji charytatywnej, aby wesprzeć przetrwanie i rozwój obywateli Ukrainy.

26 do 28 stycznia 2024 r., Tony Craddock, Dyrektor Generalny i David Hunter, Szef stowarzyszenia The Payments Association ma przekazać te pojazdy i niezbędne towary potrzebne do pomocy konwojowi z Londynu do Polski i Ukrainy w trudnym czasie, w którym utrzymują się warunki zimowe i problemy z infrastrukturą.

inicjatywa, Celem jest zebranie 5000 funtówJest to wspólne przedsięwzięcie skupiające kluczowe osoby z branży płatniczej Neila Harrisa, Przewodniczący i dyrektor generalny Rady Doradczej Payments Association b. tami Członek Rady Doradczej Kamran Hedgeri, Dyrektor generalny grupy Fundusz PXP.

Od początku bitwy dwa lata temu The Payments Association i członkowie poza nim, PXP Financial oraz fscom Zebrali ponad 45 000 funtów na cele ukraińskie. Organizacja pożytku publicznego Akcja ukraińska Dzięki niektórym z tych darowizn zakupił pojazdy na tę misję.

zadanie

Od lutego 2022 roku Akcja Ukraińska przetransportowała z Londynu na Ukrainę setki pojazdów wypełnionych pomocą humanitarną. Koncepcja ta jest prosta, ale skuteczna. Wyspecjalizowani mechanicy w Wielkiej Brytanii kupują pojazdy, w tym SUV-y, pickupy i karetki pogotowia, i przygotowują je do stanu przydatności do ruchu drogowego.

Pojazdy te wraz z niezbędnym zaopatrzeniem tworzą konwój liczący od 10 do 12 pojazdów jadący przez Polskę na Ukrainę. Zaufani ukraińscy pomocnicy w pobliżu granicy przejmują kontrolę nad pojazdami i zapewniają bezpieczne i sprawne dostarczenie pomocy bez wjazdu na Ukrainę.

Wydajność i niskie koszty administracyjne tego modelu działalności charytatywnej spodobały się stowarzyszeniu Payments Association, a każdy przekazany funt bezpośrednio trafiał na rzecz potrzebujących. Ich podróż potrwa trzy dni, obejmując przystanki w Belgii i Polsce.

powiedział myśliwy Czasy FinTechu: „W społeczności fintech, szczególnie w branży inżynierii komputerowej, pracuje wiele osób, które zostały dotknięte kryzysem na Ukrainie, w tym osoby, które znamy osobiście.

READ  Daily Briefing 15 sierpnia - Rescue Act Polska to nowa fraza Izraela?

„Mieliśmy trochę środków z naszych poprzednich zbiórek i czuliśmy, że będzie to świetny sposób na ich wykorzystanie. Z punktu widzenia organizacji charytatywnej jest to nie tylko piękna rzecz i, miejmy nadzieję, podnosząca świadomość, ale w rzeczywistości będzie to świetna zabawa i przygoda dla nas.

Craddock, Harris, Hedgery i Hunter wyruszą do Europy linią Eurostar z Londynu i zostaną wysłani z dyrekcji fscom. Alison Donnelly, Wyraził zbiorowe odczucia w związku z kryzysem na Ukrainie.

„Kiedy doszło do inwazji, wszyscy byliśmy zszokowani i oszołomieni, całym sercem byliśmy z nimi” – powiedział. „Na przestrzeni lat wszystko się zmieniło i trudno uwierzyć, że to nadal trwa, ponieważ nie zmieniło się to dla naszych kolegów i przyjaciół, dlatego bardzo się cieszymy, że możemy wesprzeć tę inicjatywę”.

Dowiedz się więcej, w tym o przekazaniu datków na zbiórkę, na stronie JustGiving.