Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ys 8 Dev osiąga nagłe usunięcie gry z PS Plus Extra

Ys 8 Dev osiąga nagłe usunięcie gry z PS Plus Extra

Modernizacja: We wspólnym oświadczeniu z Popchnij pudełkoNIS America potwierdzone Yassin VIII: Lacrimosa z Dany Nieprawidłowo usunięty z PS Plus Ekstraa teraz firma przeprowadzi dochodzenie.

Jego oświadczenie brzmiało: „Ys VIII: Lacrimosa of DANA nie pojawiła się jako nieplanowana PS Plus Extra i obecnie badamy szczegóły. Nie usuniemy żadnych tytułów z żadnej platformy bez uprzedniej komunikacji za pośrednictwem naszych kanałów”.


Oryginalny artykuł: Yassin VIII: Lacrimosa z Dany usunięte z PS Plus Ekstra Po premierze JRPG na PS5 w zeszłym tygodniu. Oryginalna wersja na PS4 była dostępna w usłudze subskrypcji Sony od czasu jej odnowienia zeszłego lata, ale nagle zniknęła w weekend. Nie zgłoszono wcześniejszego usunięcia gry; Nie było nawet daty wygaśnięcia dołączonej do listy PSN tytułu.

Podstawowy PS Plus Gry i tytuły podobne GTA: Vice City – Edycja ostateczna Ich daty wygaśnięcia były przekazywane za pośrednictwem list na stronie głównej usługi PS5, ale Ys VIII nie miał takiej. Opuścił usługę bez śladu – zarówno wersje PS4, jak i PS5 mają teraz dołączoną metkę z ceną 34,99 GBP / 39,99 USD, nawet jeśli jesteś subskrybentem, i nie ma Darmowa aktualizacja z PS4 na PS5 Do dyspozycji.

Posunięcie to stanowi niepokojący precedens dla PS Plus: jeśli gry można dowolnie usuwać bez podanej daty wygaśnięcia, inne tytuły na PS5 i PS4 mogą zniknąć z dnia na dzień. Czy to samo stanie się kiedy Ys IX: Monstrum Nox Czy w przyszłym roku pojawi się wersja PS5, która obecnie nadal jest częścią PS Plus Extra? Skontaktowaliśmy się z NIS America, aby uzyskać więcej informacji.

READ  Pierwsze spojrzenie na OnePlus V Fold, dzięki dostarczonym przeciekom - Ars Technica