Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Yamashita i INOUE obecne w Polsce

Yamashita i INOUE obecne w Polsce

Dziś pierwszego dnia Warsaw European Open 2023, który od 15 lat nosi miano Pucharu Świata, odbyła się specjalna prezentacja w imieniu All Japan Judo Federation.

Ambasador Japonii w Polsce Pan Miyajima Akio został powitany przez Prezesa Polskiego Związku Judo Pana Jacka Zawatkę iw imieniu Rządu Japonii przekazał dużą ilość judoków i tatami na rzecz młodych judoków z Ukrainy. Istnieje możliwość trenowania w polskich klubach. – zaczął pan Miyajima.

Kiedy dowiedziałem się o pracy prowadzonej przez Polski Związek Judo, byłem pod wrażeniem sposobu, w jaki przyjmowali Ukraińców do Judo Cubs. Powiedziałem ludziom w Japonii, co się dzieje i oni też byli bardzo szczęśliwi.

Podczas prezentacji transmitowana była wiadomość wideo pana INOUE Kosei, mistrza olimpijskiego z 2000 roku, trzykrotnego mistrza świata i byłego głównego trenera japońskiej drużyny.

Byłem pod wrażeniem tego, jak Polacy przyjęli wielu Ukraińców, a wiemy, że Japonia w tym czasie mocno stoi po stronie Ukrainy. Jesteśmy silni dzięki judo, wszyscy jesteśmy jedną wielką rodziną judo, więc musimy się wspierać i razem wzrastać.

Szukałem sposobu na wniesienie wkładu, możemy z tatami i judoki, dzięki wszystkim, którzy pomogli w transporcie tego sprzętu.

Wraz z przesłaniem i odciskiem dłoni legendy judo pan Miyajima wręczył również list od Mai Yamashity Yasuhiro, prezesa All Japan Judo Federation i Japońskiego Komitetu Olimpijskiego.

Prezes Polskiego Związku Judo, Pan Jacek Zawadka, Pan Miyajima Akio, Ambasador Japonii w Polsce oraz Pani Makino Michiko, Dyrektor Ambasady Japonii w Polsce. © Carlos Ferreira

Listy zostały pokazane tłumowi i judokom do zobaczenia i wyjaśnione przez posłańca. Od Yamashity, której listy brzmiały „Duch walki” i „Wyzwanie”, oraz od Inoue, której przesłanie brzmiało „Rozwiązujemy”, spójrz wstecz i zobacz, kiedy i jak zacząłeś judo, pozostań pokorny i skromny i idź dalej. Ćwicz codziennie, aby stać się lepszym judoką.

Pan Miyajima zakończył ceremonię.

Życzymy dziś najlepszych meczy i sukcesów.

Autor: Thea Cowan


Udział

telegram
Udostępnij to
E-mail

READ  Polska jest gotowa wycofać sprzeciw wobec minimalnego podatku od osób prawnych