Tech

Xiaomi po raz pierwszy wyprzedza Apple jako drugi sprzedawca smartfonów

Xiaomi jest teraz drugim co do wielkości sprzedawcą smartfonów w oparciu o globalne dostawy w drugim kwartale 2021 r., według nowy raport z Canalys. Według firmy badawczej, chińska firma zdobyła 17 procent udziału w światowym rynku, za 19 procentami Samsunga, ale przed 14 procentami Apple.

Oppo i Vivo z BBK zamknęły listę pięciu najlepszych sprzedawców po 10%. Wszystkie pięć firm zwiększało swoje dostawy z roku na rok, ale godne uwagi jest to, jak bardzo Xiaomi udało się urosnąć — wysłało 83 procent więcej telefonów w porównaniu do drugiego kwartału 2020 roku, podczas gdy Samsung zwiększył dostawy o 15 procent, a Apple tylko o jeden procent.

„Xiaomi szybko rozwija swoją działalność zagraniczną” – mówi Ben Stanton, dyrektor ds. badań Canalys, powołując się na wzrost sprzedaży w takich regionach, jak Europa Zachodnia, Afryka i Ameryka Łacińska. Jednak nadal jest bardzo przekrzywiony w kierunku rynku masowego, a w porównaniu do Samsunga i Apple średnia cena sprzedaży jest odpowiednio o około 40% i 75% tańsza. Dlatego w tym roku głównym priorytetem Xiaomi jest zwiększenie sprzedaży swoich urządzeń z wyższej półki, takich jak Mi 11 Ultra.

Canalys twierdzi, że globalne dostawy smartfonów wzrosły w ostatnim kwartale o 12 procent. Jednak znaczna część wzrostu, jaki zaobserwowali producenci smartfonów, odbyła się kosztem Huawei sam osiągnął lepsze wyniki niż Apple w 2019 r Ale od tego czasu został zasadniczo wykluczony z rynku światowego z powodu sankcji USA i embarga handlowego. Jak na razie największym beneficjentem wydaje się Xiaomi.

READ  Returnal Studio zaleca wyłączenie automatycznych aktualizacji dla PS5 przed aktualizacją

About the author

Ward Parkinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment