Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Xiaomi po raz pierwszy wyprzedza Apple jako drugi sprzedawca smartfonów

Xiaomi jest teraz drugim co do wielkości sprzedawcą smartfonów w oparciu o globalne dostawy w drugim kwartale 2021 r., według nowy raport z Canalys. Według firmy badawczej, chińska firma zdobyła 17 procent udziału w światowym rynku, za 19 procentami Samsunga, ale przed 14 procentami Apple.

Oppo i Vivo z BBK zamknęły listę pięciu najlepszych sprzedawców po 10%. Wszystkie pięć firm zwiększało swoje dostawy z roku na rok, ale godne uwagi jest to, jak bardzo Xiaomi udało się urosnąć — wysłało 83 procent więcej telefonów w porównaniu do drugiego kwartału 2020 roku, podczas gdy Samsung zwiększył dostawy o 15 procent, a Apple tylko o jeden procent.

„Xiaomi szybko rozwija swoją działalność zagraniczną” – mówi Ben Stanton, dyrektor ds. badań Canalys, powołując się na wzrost sprzedaży w takich regionach, jak Europa Zachodnia, Afryka i Ameryka Łacińska. Jednak nadal jest bardzo przekrzywiony w kierunku rynku masowego, a w porównaniu do Samsunga i Apple średnia cena sprzedaży jest odpowiednio o około 40% i 75% tańsza. Dlatego w tym roku głównym priorytetem Xiaomi jest zwiększenie sprzedaży swoich urządzeń z wyższej półki, takich jak Mi 11 Ultra.

Canalys twierdzi, że globalne dostawy smartfonów wzrosły w ostatnim kwartale o 12 procent. Jednak znaczna część wzrostu, jaki zaobserwowali producenci smartfonów, odbyła się kosztem Huawei sam osiągnął lepsze wyniki niż Apple w 2019 r Ale od tego czasu został zasadniczo wykluczony z rynku światowego z powodu sankcji USA i embarga handlowego. Jak na razie największym beneficjentem wydaje się Xiaomi.

READ  Ujawnione rendery 3D Apple Watch Series 7 potwierdzają nowy wygląd