Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Xiaomi 14 i 14 Pro są wyposażone w chipset Snapdragon 8 Gen 3 i HyperOS

Xiaomi 14 i 14 Pro są wyposażone w chipset Snapdragon 8 Gen 3 i HyperOS

Procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 ma zaledwie kilka dni, a Xiaomi jak zwykle zapowiedziało już nowe flagowe telefony, które go wykorzystują. Xiaomi 14 i 14 Pro będą dostępne wyłącznie w Chinach przed potencjalną globalną premierą (z wyłączeniem USA), ale na razie zestaw funkcji AI i nowa skórka dla Androida o nazwie HyperOS dają nam dobre wyobrażenie o tym, co nadejdzie . 2024.

Telefon Xiaomi 14 ma ekran o przekątnej 6,3 cala, a telefon 14 Pro ma ekran o przekątnej 6,7 cala. Obydwa zapewniają szczytową jasność na poziomie 3000 nitów i oba oferują wyświetlacze LTPO z adaptacyjną częstotliwością odświeżania 1–120 Hz. Model 14 ma płaski wyświetlacz i wąskie ramki o grubości 1,61 mm z trzech stron – smukły podbródek z ramką o szerokości 1,71 mm na dole.

Obszar wyświetlania w 14 Pro jest płaski, ale ramki są nieco schowane w krzywiźnie wokół krawędzi i rogów panelu. Obydwa mają podobny ogólny kształt – 13 Pro miał bardziej dramatyczne zaokrąglenia na krawędziach z wąskimi paskami bocznymi, ale tym razem oba są bardziej płaskie z tyłu i po bokach.

Skromne ramki Xiaomi 14 Pro umieszczono w zakrzywionej części ekranu, dzięki czemu obraz jest w większości płaski.
Zdjęcie: Xiao Mei

Model 14 Pro jest wyposażony w obiektyw aparatu głównego o zmiennej przysłonie z 1024 przysłonami pomiędzy maksymalną przysłoną f/1.4 a minimalną przysłoną f/4.0. Jest to większa elastyczność niż oferowany 13 Ultra, który może korzystać tylko z dwóch stacji. Czy ktoś naprawdę potrzebuje tak precyzyjnych zmiennych przysłon w tak małym obiektywie? Bardzo wątpliwe, ale hej, jest spoko. Obydwa modele Xiaomi 14 i 14 Pro są wyposażone w aparaty główne 50 MP marki Leica, teleobiektyw 3x lub odpowiednik około 75 mm oraz ultraszerokokątny aparat 50 MP.

Wyposażony jest w HyperOS, nowy system opracowany przez Xiaomi oparty na systemie Android. Został zaprojektowany do pracy na wielu urządzeniach mobilnych, komputerowych, samochodowych i domowych. Ma to połączyć wszystkie urządzenia w ekosystemie Xiaomi, aby łatwiej ze sobą współpracować, umożliwiając korzystanie z aparatu telefonu z komputerem lub dostęp do danych mobilnych telefonu z poziomu tabletu. Łatwa kompatybilność między urządzeniami była głównym tematem tegorocznego szczytu Snapdragon Summit, więc chipset 8. generacji 3 bez wątpienia odegra w tym pewną rolę.

READ  Recenzja Gran Turismo 7 powiększona wraz z konserwacją • Eurogamer.net

być widzianym? Xiaomi wie, jak zrobić fioletowy telefon.
Zdjęcie: Xiao Mei

Bez sztucznej inteligencji nie byłoby zapowiedzi technologicznej roku 2023; Modele 14 i 14 Pro będą obsługiwać na urządzeniu podstawowe modele AI, co jest godną uwagi cechą 3G ósmej generacji. Pozwala na kilka fajnych rzeczy, takich jak podsumowywanie stron internetowych i transkrypcje wideokonferencji. Xiaomi pracuje także nad bardziej ambitnymi funkcjami, m.in Generowanie obrazu sztucznej inteligencji Co stawia cię w różnych scenach na całym świecie – wiesz, przerażające rzeczy związane ze sztuczną inteligencją.

Takiego ogólnego nastroju spodziewam się w przypadku funkcji telefonów AI w 2024 r.: częściowo niepokojący, częściowo pomocny. Czy na nowo zdefiniuje nasze rozumienie obrazu? Być może, ale prawdopodobnie ułatwiłoby to robienie notatek ze spotkań. postęp! W nadchodzących miesiącach spodziewamy się zobaczyć Snapdragon 8 Gen 3 w większej liczbie urządzeń, więc bądźcie czujni. Tymczasem urządzenia Xiaomi są dostępne w przedsprzedaży: Xiaomi 14 zaczyna się od 3999 CNY, a 14 Pro od 4999 CNY.