Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wzruszająca opowieść o drugiej szansie i nadziei

Wzruszająca opowieść o drugiej szansie i nadziei

Jasio to najnowszy dodatek do obiecującej listy polskich filmów Netflixa. Inspirowany twórczością i życiem księdza Jana Adama Kaczkowskiego ciężki emocjonalnie dramat przedstawia widzom przejmującą historię mężczyzny o imieniu Patryk Galewski, który odnajduje w życiu nadzieję i szczęście po tym, jak otrzymał drugą szansę.

Scenariusz Jasio On był Jego autorem jest Maciej Kraszewski, natomiast polski film wyreżyserował znany reżyser Daniel Jarowschek. Jak stwierdzono w oficjalnym streszczeniu filmu wydanego przez Netflix:

Po tym, jak sąd wysyła go do pracy w domu opieki, były więzień kończy przyjaźń ze współczującym księdzem, który zmienia jego życie.

Pomimo niespójnego tempa i bardzo skąpych dialogów, film niewątpliwie ma zdolność wywierania ogromnego wpływu na umysły widzów dzięki chwytającej za serce fabule i realistycznym postaciom.

Chociaż obraca się wokół tematu, w jaki sposób druga szansa może mieć ogromny wpływ na czyjeś życie, film pozostaje daleki od pouczania.

Zastrzeżenie: Ten artykuł odzwierciedla wyłącznie opinie autora, które mogą mieć charakter subiektywny.


polski dramat Jasio: Wzruszająca historia, której dopełnieniem jest imponująca gra głównych aktorów

Intensywnie utkana fabuła przedstawiona w subtelny, ale efektowny sposób

Nieruchomy obraz Johnny’ego (zdjęcie za pośrednictwem IMDb)

polski film, Jasio, obraca się wokół podróży człowieka w celu odnalezienia prawdziwego sensu życia. Dążenie głównego bohatera filmu, Patricka, by dać życiu drugą szansę i po prostu spróbować być lepszym człowiekiem dzięki szczerym i pełnym niuansów wskazówkom prawdziwego dżentelmena, wielebnego Jeana, zostało pięknie uchwycone na filmie.

Sposób, w jaki film jest napisany, jest subtelny, ale mocny, unikając nadmiernego dramatyzmu i kazań. Ujął także sztukę i prostotę umierania w najbardziej przejmujący możliwy sposób.

W całym filmie widzowie są świadkami kilku zgonów, ale ostatecznie widzowie rozumieją, jak należy opiekować się kimś, kto ma umrzeć.

READ  Hogwarts Legacy zostało wydane na Nintendo Switch, PS4 i Xbox One

Mocny kierunek, trochę zawiedziony niespójną kadencją

Nieruchomy obraz Johnny’ego (zdjęcie za pośrednictwem IMDb)

Reżyserowi Danielowi Jaruzek udało się uchwycić prawdziwą istotę opowieści, przedstawiając rzeczy i uczucia tak, jak powinny wyglądać w prawdziwym życiu. Sposób uchwycenia większości scen w filmie jest zbyt surowy i wciągający.

Filmowi brakuje jednak subtelności w swoim tempie. Dla widzów oglądających film po raz pierwszy połączenie i śledzenie wszystkich krótkich historii będzie pewnym problemem. Ponadto tempo filmu jest czasami zbyt szybkie, a czasami zbyt wolne, co sprawia, że ​​oglądanie po raz pierwszy jest nieco przytłaczające.

Poza tym reżyseria filmu trafia we wszystkie właściwe akordy z solidną historią.


Fantastyczne kreacje Dawida Ogrodnika i Piotra Trojana podniosły cały film

Nieruchomy obraz Johnny’ego (zdjęcie za pośrednictwem IMDb)

W filmie występują Dawid Ogrodnik jako Jan i Piotr Trojan jako Patryk. Ich obecność na ekranie i chemia to uczta dla oczu i zapewnia widzom poczucie spokoju i pozytywnego nastawienia.

Sposób, w jaki dwaj aktorzy komunikują się w całym filmie, jest zbyt ciepły, ale nie przesadnie dramatyczny. Bardzo interesujące są sceny, w których Jean konfrontuje się z Patrickiem w sprawie wywiadu lub ta, w której ten ostatni opowiada Jeanowi o swoim dziecku na łożu śmierci. Tak więc występ głównej obsady jest jednym z największych punktów kulminacyjnych filmu.

Inni aktorzy na liście obsady to Marta Stalmerska jako Zanetta, Peta Szygarlica jako Anna, Anna Dymna jako Helena Katzkowska, Joachim Lamza jako Roman Zalewski, Grażyna Polka jako Jadwiga i kilku innych. Wykonali również obiecującą pracę przedstawiając ich postacie.


Nie zapomnij trzymać Jasiojest obecnie transmitowany wyłącznie w serwisie Netflix.

edytowany przez
Abhipsa Choudhury