Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wzrost wydatków konsumentów na subskrypcje takie jak PS Plus spowalnia

Wzrost wydatków konsumentów na subskrypcje takie jak PS Plus spowalnia

Zdjęcie: Push Square

Znaczna część dyskursu tego pokolenia dotyczyła subskrypcji i niechęci Sony do oferowania własnych wydań pierwszego dnia z PS Plus. Wielu uważało, że PS5 zacznie pozostawać w tyle za swoimi konkurentami z powodu postrzeganego braku wartości w porównaniu z konkurencyjnymi usługami, takimi jak PS5 Xbox Game Passale w rzeczywistości cały segment zaczyna się spłaszczać – przynajmniej w USA.

Według analityka Circana, Mata PiscatelliWzrost wydatków na abonament spowalnia. Oczywiście nie oznacza to, że wzrost został w pełni osiągnięty zatrzymałem się, ale zwraca uwagę, że jeśli nic drastycznie się nie zmieni, to zaczyna się stabilizować. Sony od samego początku nalegało, aby PS Plus stanowiło dodatkowe źródło przychodów dla jego tradycyjnego modelu biznesowego, który sprzedaje gry po pełnej cenie zarówno w sprzedaży detalicznej, jak i za pośrednictwem sklepu cyfrowego.

PS Plus w ciągu ostatnich kilku lat przekroczył prawie 50 milionów subskrybentów – chociaż właścicielowi platformy udało się zwiększyć przychody z usługi na członka, oferując nowe, bardziej wartościowe poziomy w PS Plus Ekstra I PS Plus Premium. Pojawi się jednak, chyba że w ciągu najbliższych miesięcy radykalnie zmienią się trendy i abonamenty Może Nie będzie to jednak przyszłość branży. Ma to dla nas sens, ponieważ gry wideo nie są tak pasywne jak telewizja i muzyka, gdzie łatwiej jest skonsumować dużą ilość treści w krótszym czasie.

READ  Wydano nowe oprogramowanie sprzętowe dla słuchawek AirPods Pro, AirPods i AirPods Max