World

Wzrost liczby przypadków Covid budzi obawy przed ponowną epidemią w Stanach Zjednoczonych | Korona wirus

Szybki wzrost zachorowań na koronawirusa w Stanach Zjednoczonych i za granicą budzi obawy o ponowne pojawienie się epidemii i poniedziałek Wysyłaj fale uderzeniowe Na giełdzie, gdy pojawia się wysoce zaraźliwy wariant delta — Joe Biden wezwał Amerykanów do „proszę, proszę się zaszczepić”.

Liczba nowych przypadków, hospitalizacji i zgonów z powodu Covid-19 wzrosła alarmująco w ostatnich dniach, w dużej mierze spowodowana wybuchami epidemii w częściach kraju o niskim wskaźniku szczepień, a urzędnicy ostrzegają o możliwej nowej epidemii. niezaszczepiona pandemia.

Amerykańskie indeksy giełdowe spadły, gdy inwestorzy zaniepokoili się wpływem koronawirusa na ożywienie gospodarcze, a prezydent błagał więcej osób o szansę, nawet gdy wygłosił przemówienie na temat gospodarki, które ogólnie odrzuciło prognozy „ponury” wyboru jego objęcia urzędu doprowadzi do depresji i śmierci kapitalizmu.

Biden powiedział, że kapitalizm jest żywy i „bardzo dobry”.

Zauważył, że: „W ciągu sześciu miesięcy mojej administracji gospodarka amerykańska doświadczyła najwyższego tempa wzrostu gospodarczego od prawie 40 lat… Prognozy podwoili swoje prognozy wzrostu do 7% lub więcej… Stany Zjednoczone są jedynym krajem rozwiniętym kraj z prognozami wzrostu na dziś.” silniejszy niż przed wybuchem epidemii”.

Ale poniedziałkowa wyprzedaż na giełdzie nastąpiła, gdy koronawirus delta nadal rozprzestrzenia się w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.

Przypadki koronawirusa Teraz rośnie we wszystkich 50 stanach USA A niektóre miasta znów się zastanawiają lub już nakładają mandaty na maskowanie.

Średnia przemysłowa Dow Jones Zamknięte 725 punktów, czyli 2,1%, po stracie 946 punktów wcześniej tego dnia. S&P 500 stracił 1,6%, a ciężki Nasdaq Composite Index stracił 1,1%.

Dostępne szczepionki działają przeciwko wariantowi delta, ale testy laboratoryjne wykazały, że są mniej skuteczne niż przeciwko oryginalnej postaci koronawirusa.

Biden ostrzegł, że powrót do zdrowia w Stanach Zjednoczonych zależy od kontrolowania epidemii, zauważając, że cztery stany o niskim wskaźniku szczepień odpowiadały za 40% wszystkich nowych infekcji wirusem Corona w zeszłym tygodniu.

Więc proszę się zaszczepić, powiedział Biden. “Zaszczep się teraz.”

Według analizy danych Reuters średnia liczba nowych przypadków Covid-19 dziennie potroiła się w ciągu ostatnich 30 dni w Stanach Zjednoczonych. W miesiącu od 18 czerwca do niedzieli wzrósł z 12 004 do 32 136.

Średnia liczba osób hospitalizowanych z powodu Covid-19 wzrosła o 21% w ciągu ostatnich 30 dni do ponad 19 000, w porównaniu z 16 000.

Zgony, które mogą nastąpić tygodnie później niż wzrost liczby przypadków, wzrosły w zeszłym tygodniu o 25% w porównaniu do poprzednich siedmiu dni, przy czym dziennie umierało średnio 250 osób.

Tymczasem wraz z pogarszającą się sytuacją w Wielkiej Brytanii obywatele USA zostali ostrzeżeni, aby tam nie podróżowali.

W poniedziałek Wielka Brytania została umieszczona na najwyższym poziomie amerykańskiego doradztwa turystycznego – „Poziom 4: Bardzo wysoki”, ostrzegając, że nawet w pełni zaszczepieni podróżni mogą być zagrożeni.

Amerykańska agencja federalna, Centers for Disease Control and Prevention (CDC) opublikowała aktualizację w dniu Dzień, w którym premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson skończył nosić maskę I przepisy dotyczące dystansu społecznego, z ponownym otwarciem klubów nocnych.

Ten ruch byłby ciosem dla Johnsona po tym, jak próbował wynegocjować sposób na ponowne otwarcie podróży z Wielkiej Brytanii do USA z Bidenem.

Amerykanom powiedziano, aby „unikali podróży do Wielkiej Brytanii”, ale doradzono im, aby w razie konieczności byli w pełni zaszczepieni.

Wytyczne USA dodały: „Ze względu na obecną sytuację w Wielkiej Brytanii, nawet w pełni zaszczepieni podróżni mogą być zagrożeni zarażeniem i rozprzestrzenianiem się Covid-19”.

Wielka Brytania dołącza do takich krajów jak Brazylia, RPA i Holandia na poziomie 4.
Indie, Iran i Włochy należą do krajów najbardziej dotkniętych koronawirusem, ale są najniższe w rankingach amerykańskich.

W Kanadzie urzędnicy ogłosili, że granica amerykańsko-kanada rozpocznie się ponownie od 9 sierpnia dla w pełni zaszczepionych obywateli USA i stałych mieszkańców, po raz pierwszy od wybuchu pandemii.

Nie było ani słowa, kiedy Stany Zjednoczone mogą zezwolić Kanadyjczykom na podróże, które nie są niezbędne.

READ  Otwarcie najgłębszego basenu na świecie w Dubaju: 60-metrowe „podwodne miasto” domy „opuszczone” domy