Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wzrost liczby lekarzy rodzinnych o 100 000 funtów, ponieważ wynagrodzenia lekarzy rodzinnych przekraczają sześciocyfrowe pomimo trudnych wizyt

Przyrost w wysokości 100 000 funtów przez lekarza rodzinnego: średnie zarobki lekarza rodzinnego przekraczają sześć cyfr, mimo że pacjenci walczą o wizyty

  • Dane pokazują, że zyski GP wzrosły o 11 procent w ciągu ostatnich czterech lat
  • Ale pacjenci musieli liczyć się z rosnącymi listami oczekujących, a wiele klinik zostało zamkniętych
  • Tylko połowa spotkań odbywa się teraz osobiście, reszta online lub telefonicznie

Lekarze rodzinni zarabiają obecnie średnio 100 000 funtów rocznie po wyższych zarobkach, mimo że miliony pacjentów mają trudności z umawianiem się na wizytę.

Dane pokazują, że zyski GP wzrosły o 11 procent w ciągu ostatnich czterech lat.

W tym okresie pacjenci musieli liczyć się z rosnącymi listami oczekujących i zamykanymi setkami przychodni.

Lekarze rodzinni zarabiają teraz średnio 100 000 funtów rocznie po wyższych zarobkach, mimo że miliony pacjentów mają problemy z umawianiem się na wizytę

Tylko około połowa wizyt odbywa się teraz osobiście, reszta online lub telefonicznie, mimo że eksperci ostrzegają, że przejście na „medycynę Zoom” oznacza, że ​​lekarze ryzykują przeoczenie oznak i objawów życiowych, co opóźnia diagnozę śmiertelnych chorób, takich jak rak.

Jednak w maju doszło do sprzeciwu ze strony przywódców lekarzy rodzinnych po tym, jak NHS England wysłał list do przychodni rodzinnych, w którym stwierdzono, że pacjentom należy oferować wizyty twarzą w twarz, jeśli o to poproszą.

Dane NHS pokazują, że w latach 2019-20 przeciętny lekarz rodzinny w Anglii zarabiał 100 700 funtów przed opodatkowaniem – trzy razy więcej niż pielęgniarki, które zarabiają średnio 33 384 funtów i musiały walczyć o wyższe zarobki.

To wzrost w porównaniu z 98 000 funtów rok wcześniej, a zyski lekarzy rodzinnych NHS po raz pierwszy przekroczyły 100 000 funtów od czasu kryzysu finansowego z 2008 roku.

READ  PS5 Stock – NA ŻYWO: Uzupełnij dzisiejsze wiadomości z Wielkiej Brytanii od Game, Argos, Smyths i nie tylko

Liczby pokazują również, że istnieje ogromna różnica płac między lekarzami a kobietami. Mężczyźni lekarze pierwszego kontaktu zarabiają średnio 122 800 funtów, w porównaniu do 82 900 funtów dla kobiet.

W lipcu rząd ogłosił, że personel NHS otrzyma 3-procentową podwyżkę płac, ale dotyczy to tylko lekarzy pierwszego kontaktu otrzymujących wynagrodzenie, a nie tych, którzy prowadzą własne praktyki. Partnerzy lekarzy pierwszego kontaktu – którzy prowadzą swoją praktykę jako firmy – płacą pensje lekarzy i innych pracowników oraz koszty operacyjne z dochodów, które otrzymują od NHS, a resztę dzielą między siebie.

Tylko połowa spotkań odbywa się teraz osobiście, reszta online lub telefonicznie, pomimo ostrzeżeń ekspertów

Tylko połowa spotkań odbywa się teraz osobiście, reszta online lub telefonicznie, pomimo ostrzeżeń ekspertów

Lekarze ci mogą przyjąć oszałamiającą kwotę, a najlepiej opłacany lekarz pierwszego kontaktu w kraju zarabia 700 000 funtów rocznie. A 270 lekarzy pierwszego kontaktu w Anglii i Walii ma roczny dochód uprawniający do emerytury w wysokości ponad 200 000 funtów.

Płace stale rosły od 2013 r., ale od tego czasu 778 przychodni lekarzy pierwszego kontaktu zostało zamkniętych, co zmusiło ponad dwa miliony pacjentów do przeniesienia operacji. Wielu pacjentów doświadcza długich czasów oczekiwania na wizytę.

Ujawnienie wysokich wynagrodzeń lekarzy rodzinnych zwiększy liczbę wezwań do lekarzy, aby uzasadnić swoje pensje poprzez zapewnienie pacjentom łatwego dostępu do wizyt twarzą w twarz.

Przed pandemią 79 procent wizyt u lekarza rodzinnego odbywało się twarzą w twarz, ale w szczytowym momencie kryzysu Covid-19 spadło to do 30 procent. Najnowsze dane pokazują, że jest to 56 proc.

Jednak, gdy NHS England wysłał list o spotkaniach twarzą w twarz, Brytyjskie Stowarzyszenie Medyczne stwierdziło, że „nie jest możliwe, aby praktyki nadal zapewniały wszystko, czego się od nich oczekuje”.

Profesor Martin Marshall, prezes Royal College of GPs, powiedział: „To nieporozumienie, że lekarze pierwszego kontaktu nie widzą pacjentów twarzą w twarz. Ogólna praktyka była otwarta podczas pandemii, a bezpośrednie spotkania nadal są zapewniane tam, gdzie jest to bezpieczne i właściwe.

READ  Philips Hue otrzymuje nową, bardziej elegancką aplikację przebudowaną „od podstaw”

Na początku pandemii lekarze rodzinni musieli przejść głównie na telekonsultacje, aby chronić swoich pacjentów i siebie.

„Istnieje ogromny niedobór lekarzy rodzinnych, a nasza siła robocza nie jest wystarczająco duża, aby zaspokoić potrzeby starzejącej się populacji i rosnącej liczby pacjentów” – dodał.

Reklamy