Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wyszukiwarka Google wycofuje funkcję stron internetowych „zapisanych w pamięci podręcznej”.

Wyszukiwarka Google wycofuje funkcję stron internetowych „zapisanych w pamięci podręcznej”.

Jedna z najstarszych i najpopularniejszych funkcji wyszukiwarki Google, linki buforowane w pamięci podręcznej, zostanie wycofana, poinformował w komunikacie prasowym dyrektor ds. wyszukiwania Google. Udostępnij X Widziany przez krawędź. Jest to najbardziej znane z przycisku „Zapisane w pamięci podręcznej”, który stanowi migawkę strony internetowej podczas ostatniego indeksowania jej przez Google. Jednak według Google nie jest już potrzebny.

„Miało to pomóc ludziom dotrzeć do stron, których ładowanie często nie było możliwe” – napisał w tym poście Danny Sullivan z Google. „W dzisiejszych czasach sytuacja znacznie się poprawiła. Dlatego postanowiono to zatrzymać”. .

Jednak obecnie tej funkcji używa się nie tylko do tworzenia kopii zapasowych stron internetowych. Wiele osób używa tej funkcji do sprawdzania autentyczności witryny, a menedżerowie SEO mogą używać tej funkcji do sprawdzania stron pod kątem błędów. Wielu użytkowników, zwłaszcza specjalistów od wiadomości, korzysta z pamięci podręcznej, aby sprawdzić, czy witryna internetowa była ostatnio aktualizowana, dodano lub usunięto informacje. Czasami pamięć podręczna umożliwia sprawdzenie witryny, która jest blokowana geograficznie w Twoim regionie.

Poprzednio kliknięcie menu z trzema kropkami obok wyniku otwierało okno dialogowe „Informacje o tym wyniku” z przyciskiem „Zapisane w pamięci podręcznej” w prawym dolnym rogu. Jednak teraz otwiera znacznie większe menu, które wyświetla stronę „O witrynie”, opis Wikipedii, ustawienia prywatności i inne. Przycisk buforowany nie jest teraz nigdzie widoczny.

Żaden z komentarzy w odpowiedziach Sullivana nie był pozytywny, a jeden z użytkowników SEO powiedział: „No dalej, po co usuwać tę funkcję? Jest naprawdę przydatna dla wszystkich SEO”. Sullivan powiedział, że Google może pewnego dnia dodać linki do archiwum internetowego, w miejscu, w którym kiedyś znajdował się przycisk łącza do pamięci podręcznej, w sekcji „Informacje o tym wyniku”.

READ  PS5 Stock UK – NA ŻYWO: Najnowsze aktualizacje od Very, Argos, John Lewis i innych

Wydaje się jednak, że nie jest to jeszcze finalizowane i spowoduje przekierowanie ogromnej ilości ruchu do Internet Archive. „Żadnych obietnic. Musimy z nimi porozmawiać, zobaczyć, jak się sprawy potoczą – łącznie z ludźmi znacznie starszymi ode mnie. Ale myślę, że wszędzie będzie miło” – napisał.