Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wystrzelenie teleskopu Jamesa Webba przez NASA ponownie opóźniło się do 24 grudnia

NASA miała nadzieję, że do 22 grudnia wyśle ​​w kosmos Teleskop Jamesa Webba, ale jego start został ponownie opóźniony. Być może przeczytałeś już wiele odmian tego zdania, jeśli śledzisz Obserwatorium, odkąd zostało uruchomione Zapłać za rekolekcje Już kilka razy. w reklamie Rozpiętość Na oficjalnej stronie projektu NASA poinformowała, że ​​zespół Jamesa Webba pracuje nad kwestią komunikacji między teleskopem a rakietą nośną Ariane 5. W związku z tym zostanie ona wystrzelona nie później niż 24 grudnia.

Projekt Jamesa Webba napotkał wiele niepowodzeń od czasu rozpoczęcia prac nad rozwojem w 1996 roku, z różnych powodów, w tym przekroczenia budżetu i poważnych przebudów. Po zawieszeniu testów w 2020 r. z powodu pandemii COVID-19, NASA pracowała nad startem 18 października 2021 r. Jednak po testach przez agencję i głównego wykonawcę Northrop Grumman tak się stało. określony Teleskop będzie gotowy dopiero w listopadzie lub grudniu tego roku. ex NASA ogłaszać 18 grudnia data startu, która została przesunięta na 22. po nieplanowanym uwolnieniu drążka zaciskowego, który mocuje Jamesa Webba do adaptera pojazdu startowego popęd Kompleksowa kontrola, aby upewnić się, że teleskop nie jest uszkodzony.

Jeśli tym razem wszystko pójdzie zgodnie z planem, 24 grudnia jest najwcześniejszą możliwą datą premiery, jaką można zaplanować. Teleskop może skierować się w stronę drugiego punktu Lagrange’a układu Ziemia-Słońce później w Wigilię — NASA twierdzi, że ujawni więcej szczegółów na temat harmonogramu wystrzelenia nowego celu 17 grudnia. Kiedy dotrze do celu, James Webb będzie obserwował wszechświat okiem głębiej niż Hubble, dzięki instrumentom, które pozwolą mu zobaczyć obiekty bardzo stare i bardzo oddalone od starszego teleskopu.

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.