Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wysłannik Arabii Saudyjskiej przy ONZ spotyka się z polskim ambasadorem w Genewie

Wysłannik Arabii Saudyjskiej przy ONZ spotyka się z polskim ambasadorem w Genewie

RIYADH: Rozpoczęto kampanię zdrowotną, aby podkreślić znaczenie lekarzy rodzinnych w Arabii Saudyjskiej.

Program Ministerstwa Zdrowia zatytułowany „Dla Ciebie i Twojej Rodziny” ma na celu podniesienie świadomości na temat szerokiej gamy usług dostępnych w poradniach rodzinnych, przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej i szpitalach w całym Królestwie.

Pomoc medyczna obejmuje wczesne wykrywanie chorób, odpowiednie interwencje, opiekę medyczną i bieżące monitorowanie powszechnych chorób społecznych.

Profesor i konsultant medycyny rodzinnej w King Saud University Medical City, dr Lubna Al-Ansari, powiedział Arab News: „Każda rodzina jest wyjątkowa, ale członkowie rodziny mają zwykle podobne predyspozycje genetyczne i mają te same nawyki związane ze stylem życia, postrzeganiem jaka choroba, A także ich zachowanie, które prosi o pomoc.

Dr.. Lubna Al-Ansari

„Kiedy wszyscy członkowie rodziny konsultują się z tym samym lekarzem, oznacza to, że związki dotyczące zdrowia i choroby w rodzinie płyną”.

Powiedziała, że ​​praktyka ta pomogła klinicystom zrozumieć dynamikę rodziny i zagrożenia dla zdrowia, poprawić diagnozy i zaplanować kompleksowe podejścia do zarządzania zdrowiem.

Kiedy wszyscy członkowie rodziny konsultują się z tym samym lekarzem, oznacza to, że komunikacja dotycząca zdrowia i choroby w rodzinie jest płynna.

Dr.. Lubna Al-AnsariProfesor i konsultant medycyny rodzinnej w King Saud University Medical City

„Lekarz rodzinny ma diagnozować i leczyć 85 do 90 procent problemów pacjentów. Tylko 10 do 15 procent zostanie skierowanych do innych specjalności” – dodał Al Ansari.

Zaznaczyła, że ​​zapewnienie wysokiej jakości medycyny rodzinnej stanowi podstawę każdego efektywnego systemu opieki zdrowotnej, a wszyscy absolwenci medycyny powinni mieć doświadczenie w pracy w regionie.

Po uruchomieniu inicjatywy urzędnicy ministerstwa mają nadzieję pomóc lekarzom rodzinnym w lepszym zrozumieniu stanu psychicznego pacjentów, rozważeniu czynników w ich środowisku społecznym, zdiagnozowaniu chorób, zapewnieniu porad medycznych dotyczących typowych objawów i dolegliwości, takich jak bóle głowy i zlokalizowany ból, oraz zapewnieniu wczesnych badań przesiewowych do leczenia chorób, w tym cukrzycy, nadciśnienia i raka.

READ  Jestem kierowcą ciężarówki jadącym przez szkockie góry: dziennik biznesowy

Al-Ansari powiedział: Te inne specjalności skupiają się na głębi, a medycyna rodzinna wszerz. Medycyna rodzinna koncentruje się na ludziach i rodzinach oraz na tym, jak pomóc im zachować zdrowie, biorąc pod uwagę aspekty psychologiczne i społeczne.”

Wskazała, że ​​lekarze muszą aktywnie przewidywać przyszłe potrzeby rodzin i zapobiegać rozwojowi choroby i powikłań poprzez edukację zdrowotną, badania i wczesne wykrywanie.

Dodała, że ​​choroby przewlekłe – choroby niezakaźne – rosną, ale często można sobie z nimi poradzić poprzez zmiany stylu życia, które mogą wspierać inni członkowie rodziny.

„Innym przykładem jest zdiagnozowanie u kogoś śmiertelnej choroby, takiej jak rak, nie jest on jedynym pacjentem, ponieważ cała rodzina potrzebuje wsparcia w radzeniu sobie i zrozumieniu, co może się wydarzyć”.

Lekarze rodzinni udzielali również skierowań do innych specjalności medycznych dla pacjentów wymagających zaawansowanych interwencji terapeutycznych lub chirurgicznych, a także planowania zdrowotnego i bieżącej komunikacji z osobami i ich rodzinami.

Al-Ansari zwrócił uwagę, że ośrodki podstawowej opieki zdrowotnej świadczą usługi obejmujące gastroenterologię, kardiologię, pediatrię, konsultacje w zakresie zdrowia seksualnego i radiologię.

„Nowy paradygmat opieki – program Wizja 2030 – może być właściwie wdrożony i utrzymany tylko wtedy, gdy będzie wystarczająca liczba dobrze wyszkolonych lekarzy rodzinnych, którzy są zadowoleni finansowo, nagradzani społecznie i wspierani naukowo, aby nadążać za najnowszymi osiągnięciami, do wyboru dla pacjentów i rodzin” – dodała. Co jest najlepsze dla nich i dla potrzeb całego społeczeństwa”.