Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wyrzucony nauczyciel Enoch Burke opuścił Wilson Hospital po powrocie do bram szkoły po jego wcześniejszym aresztowaniu – The Irish Times

Enoch Burke opuścił Wilson Hospital School w hrabstwie Westmeath. Wrócił we wtorek po południu pod bramę szkoły w hrabstwie Westmeath, z której został zawieszony w poprzednim tygodniu, po wcześniejszym wywiezieniu go samochodem Gardy.

Nauczyciel został podrzucony do szkoły w pobliżu Multyfarnham w hrabstwie Westmeath tuż po 8:30 rano przez swojego ojca Seána, mimo że w zeszły piątek powiedziano mu, że został zwolniony w wyniku procesu dyscyplinarnego. Szkoła została ponownie otwarta we wtorek po zamknięciu w poniedziałek z powodu szkolenia personelu.

Około godziny 12:40 pan Bourke opuścił szkołę na tyłach nieoznakowanego Garda. „Mężczyzna został aresztowany na podstawie ustawy o porządku publicznym z 1994 r. i przewieziony na komisariat Mullingar Garda” – powiedział An Garda Síochána w oświadczeniu.

Później został zwolniony w oczekiwaniu na złożenie akt do Biura Dyrektora Prokuratury.

Pan Burke opuścił stację przed drugą po południu i zabrał go ojciec. Następnie wrócił do szpitala Wilson, gdzie odmówiono mu wstępu, a frontowe bramy do budynku zostały zamknięte.

Pan Burke spędził trochę czasu w budynku szkoły po otwarciu bramek dla autobusu, ale pozostał poza budynkiem szkoły. Następnie opuść witrynę.

Skontaktowano się ze szkołą w celu uzyskania komentarza w sprawie obecności pana Burke’a po jego zwolnieniu.

Nauczyciel został poinformowany w piątek o decyzji podjętej po chaotycznej rozprawie dyscyplinarnej, która odbyła się w hotelu w Mullingar w zeszłym tygodniu. W ramach szkolnych procedur dyscyplinarnych ma prawo odwołać się od wyniku w ciągu 10 dni roboczych.

Nadal toczy się sprawa w Sądzie Najwyższym dotycząca sporu między nim a szkołą.

Pan Burke nie powiódł się w zeszłym tygodniu w swoich próbach uzyskania nakazu Sądu Najwyższego w celu zablokowania rozprawy dyscyplinarnej. Powiedział, że operacja „poszła nieodwracalnie źle”. Został zawieszony i umieszczony na płatnym urlopie administracyjnym w oczekiwaniu na proces, który rozpoczął się pełną parą od raportu przygotowanego w sierpniu ubiegłego roku przez ówczesnego dyrektora Niama McShane’a.

READ  Prezydent Turcji Erdogan: 10 ambasadorów, którzy poparli aktywistę „persona non grata” | wiadomości ze świata

Odnosi się do e-mailowego sprzeciwu pana Burke’a wobec dyrektywy w maju zeszłego roku, aby nauczyciele zwracali się do ucznia w okresie przejściowym, używając wybranego imienia i używając zaimków „oni / oni”, oraz publicznie wyraził swój sprzeciw wobec kierunku na imprezie szkolnej w czerwcu poprzedniego roku . Twierdzi, że taka tendencja jest pogwałceniem jego przekonań religijnych.

Pan Burke został uwięziony za obrazę nakazów sądowych na początku września, ponieważ nadal uczęszczał do szkoły, mimo że nakazy sądowe mu to uniemożliwiały. Został zwolniony 21 grudnia zeszłego roku, po 108 dniach, bez oczyszczenia się z pogardy.

Po tym, jak 5 stycznia po przerwie świątecznej ponownie pojawił się w szkole, szkoła wystąpiła z wnioskiem o ukaranie pana Burke’a grzywną lub o czasowe zajęcie jego majątku. Ta prośba, której tak stanowczo sprzeciwiał się pan Burke, zostanie później rozpatrzona.