Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wymagania dotyczące masek zostały zniesione podczas uprawiania sportów na świeżym powietrzu w szkole średniej

Chris Hinckley z Connie High czeka na boisko, podczas gdy jego zamaskowani koledzy obserwują z bunkra mecz z Lawrence’em w środę w Augusta. Stowarzyszenie Dyrektorów stanu Maine ogłosiło dzisiaj, że rezygnuje z wymagań dotyczących masek do uprawiania sportów na świeżym powietrzu w szkole średniej. Joe Phelan / Kennebec Magazine Kup to zdjęcie

Stowarzyszenie Dyrektorów stanu Maine ogłosiło w środę, że sportowcy ze szkół średnich nie będą już musieli nosić zakryć twarzy podczas zawodów na świeżym powietrzu, ale niektóre szkoły nie są gotowe do podjęcia tego kroku.

Decyzja MPA zapadła dzień po tym, jak gubernator Janet Mills ogłosiła, że ​​maski nie są już potrzebne na zewnątrz w stanie Maine.

Susan Robins, dyrektor sportowy w Gray-New Gloucester, powiedziała, że ​​środowe ogłoszenie – które nastąpiło zaledwie godzinę lub dwie przed terminem rozpoczęcia meczów przez wiele szkół – postawiło administrację szkoły w trudnej sytuacji. Robbins szybko skorzystał z Twittera, aby ogłosić, że maski są nadal poszukiwane w kampusie szkolnym.

„Mówiąc od kogoś w butach na ziemi, jest dużo logistyki” – powiedział Robbins. „Wywiera na nas dużą presję i nadal jesteśmy w pandemii, a wskaźniki infekcji przekraczają granice, gorsze niż były”.

Jeff Godot, dyrektor sportowy w Mt. Ararat w Topcham powiedział w e-mailu, że jego okręg szkolny będzie musiał ustalić, czy sportowcy w szkole mogą chodzić bez masek.

„Dopóki konkretna dyrektywa nie nadejdzie z okręgu szkolnego, ukrywanie się i dystans społeczny będą obowiązywać we wszystkich zajęciach sportowych (na górze Ararat) i wokół niej”.

W ramach zmian w polityce MPA ogłosiło, że:

• Maski nie są wymagane na zewnętrznych treningach i zawodach. Maski są zalecane, gdy trudno jest utrzymać odległość 6 stóp, na przykład dla sportowców wyczynowych. Są również wymagane, gdy osoby wchodzą do środka, aby skorzystać z szatni lub łazienek lub podczas wsiadania do autobusu.

READ  Rodziny oddają cześć ofiarom katastrofy lotniczej | Wiadomości, sport, praca

Widzowie nie muszą nosić maski podczas imprez plenerowych, jeśli są w stanie utrzymać odległość 6 stóp.

Dyrektor wykonawczy MPA Mike Burnham powiedział, że nowe zasady zakrywania twarzy są „zaczerpnięte bezpośrednio z lokalnych wytycznych sportowych”, a okręgi szkolne mają prawo egzekwować własne protokoły COVID-19.

Wytyczne dotyczące sportu dla społeczności zostały zaktualizowane na stanowej stronie internetowej późnym popołudniem. Stwierdzają, że „Maski nie są wymagane podczas treningów i zawodów na świeżym powietrzu, ale zalecane, gdy 6 stóp jest trudnych do utrzymania (np. Sportowcy na ławce). Są wymagane, gdy osoby wchodzą (na przykład do szatni lub pomieszczeń socjalnych)”.

W odniesieniu do sportów halowych „Maski są wymagane w pomieszczeniach dla całego personelu podczas treningu i zawodów, w tym sportowców, trenerów, pracowników, działaczy i widzów”, zgodnie ze zaktualizowanymi wytycznymi stanowymi.

Niektórzy menedżerowie sportowców zauważyli zmiany i natychmiast wprowadzili je w środowe popołudniowe zawody.

Eric Curtis z Bonnie Eagle miał drużyny grające w baseball w Bedford i softball w Gorham. Skontaktował się z dyrektorami obu szkół, aby upewnić się, że wszyscy są po tej samej stronie.

„To przenosi nas z powrotem do tego, co robiliśmy jesienią, gdzie dzieci mogą bawić się bez noszenia masek” – powiedział Curtis. „Nadal oczekuję, że trenerzy będą nosić maski na boisku i poproszę dzieci, aby nosiły je na ławkach”.

Dyrektor sportowy Yarmouth, David Krish, podzielił się zaktualizowanymi wytycznymi ze swoimi trenerami, którzy ćwiczyli w środę po południu i skontaktował się z dyrektorem sportowym Cape Elizabeth, Jeffem Thurickiem, aby zapytać o protokół meczu lacrosse dziewcząt. Zgodzili się, aby gracze na boisku mogli rywalizować bez noszenia masek.

Mike Legig z Scarborough i Joe Schwartzman z Kennebunk powiedzieli, że ogłoszenie MPA nadeszło zbyt późno, aby w pełni zrozumieć i omówić potencjalne zmiany z personelem, kierownictwem i urzędnikami ds. Zdrowia. Tak więc na meczu baseballowym Kennebunk z Traip Academy wszyscy nosili maski.

READ  Daniel B. McGarry 1985-2021 | Wiadomości, sport, praca

„Na szczęście jest to zimny dzień i dzieciom to nie przeszkadza” – powiedział Schwartzman.

To samo dotyczy mityngu na torze w Scarborough, gdzie LeGage powiedział swoim trenerom, aby utrzymali status quo i że prześle aktualizację w czwartek.

„Zastanowimy się nad tym i odkryjemy, co możemy zrobić” – powiedział. „Podejrzewam, że prawdopodobnie będziemy postępować zgodnie z wytycznymi MPA”.

We Freeport Craig Sickels podążył podobną drogą. Najpierw poprosił o zgodę miejscowej rady szkolnej, która odbyła zaplanowane spotkanie w środę wieczorem, przed zmianą protokołu.

Freeport był gospodarzem meczu softball juniorów w środę przeciwko Cape Elizabeth, z maską wciąż na miejscu. Oznacza to, że sportowcy z Cape Elizabeth nosili maski, aby grać w softball w środę, ale nie musieli tego robić podczas meczu lacrosse w Cape High.

Niektórzy sportowcy zdecydowali się na noszenie masek w środę, mimo że istnieje możliwość obejścia się bez nich.

„Jak dla mnie nosiłem maskę podczas sezonu koszykówki, więc pomyślałem, że nadal będę ją nosił” – powiedział Luke Curry, karaibski bejsbolista, którego drużyna grała w Richmond. „Myślę, że dobrze jest mieć wybór, o ile przestrzegamy zasad”.

Ashley Boleyn, trenerka lacrosse w Falmouth, powiedziała, że ​​zdjęcie maski ma sens.

„Myślę, że to dlatego, że wypadliśmy z gry, a dzięki naturze naszego sportu gracze są tak powszechni” – powiedziała Pauline. „Myślę, że z tych powodów jest to właściwa decyzja. Myślę, że warto spojrzeć na naukę pod kątem tego, gdzie rozprzestrzenia się rozprzestrzenianie i wszystko, co przeczytałem, nie dzieje się zbyt wiele na zewnątrz”.

Burnham wskazał, że nowa zasada zakrywania twarzy nie zmieni sposobu przeprowadzania kwarantanny i śledzenia kontaktów.

„Z maską na twarz lub bez, jeśli wystąpi pozytywny przypadek w drużynie przeciwnej, Twój zespół zostanie poproszony o poddanie kwarantannie” – powiedział Burnham.

READ  Wiadomości o Euro 2020 NA ŻYWO: najnowsze aktualizacje Anglii z kanałami Foden Gazza z nową poezją; Van de Beek wykluczony

Pisarz Glenn Jordan i pisarka Times Record Elle Canfield przyczynili się do powstania tej historii.


Skorzystaj z poniższego formularza, aby zresetować hasło. Po wysłaniu wiadomości e-mail do konta wyślemy wiadomość e-mail z kodem resetowania.

„Poprzedni