Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wykładowca SETU Waterford zdobył złoto na Mistrzostwach Świata w Polsce

Wykładowca SETU Waterford zdobył złoto na Mistrzostwach Świata w Polsce

Dr Eoin Everard, wykładowca South East Technical University (SETU), został nowym mistrzem świata po przebiegnięciu spektakularnego wyścigu w Polsce o złoto dla Irlandii.

Eoin, wykładowca na Wydziale Sportu i Nauki o Ruchu na kampusie SETU w Waterford, niedawno wrócił z Halowych Mistrzostw Świata Masters w Toruniu po wygraniu biegu na 3000 m w kategorii M35.

Ioan powiedział o wyścigu: „Byłem bardzo szczęśliwy, że zdobyłem mistrzostwo świata. Amerykański biegacz Mark Husted przebiegł w przeszłości 1,47 na 800 m, więc wiedziałem, że będzie bardzo blisko mety. Byłem szczęśliwy. ostatnie 200 m, aby wygrać.

Eoin wierzy, że bycie na szczycie gry jest bardzo ważne podczas nauczania uczniów. „Pracownicy SETU mają duże praktyczne doświadczenie w szkoleniach lub zawodach i myślę, że pomoże nam to w nauczaniu naszych uczniów.

„Studenci i pracownicy byli tak pomocni od czasu zwycięstwa, co sprawia, że ​​​​wygrana jest jeszcze słodsza”.

Członek Kilkenny City Harriers, Eoin był wybitnym sportowcem na krajowym poziomie seniorskim, zanim rozpoczął karierę na poziomie seniorskim. W 2022 roku wygrał tę samą imprezę na Mistrzostwach Europy Masters w Lekkiej Atletyce w Pradze w Portugalii.

Eoin jest licencjonowanym fizjoterapeutą i wykłada programy SETU w modułach obejmujących medycynę sportową, monitorowanie sportowców, planowanie wydajności, siłę i kondycję oraz biomechanikę sportu i ćwiczeń.

Dr Michael Harrison, przewodniczący Wydziału Nauk o sporcie i ćwiczeniach fizycznych, powiedział: „Dodanie Eona do naszego zespołu było przyjemnością. Programy Nauka o sporcie i ćwiczeniach oraz Trening i wydajność sportowa korzystają z jego wykształcenia akademickiego w połączeniu z jego doświadczeniem jako elitarnego sportowca.

„Podczas pierwszego semestru Eoin znalazł czas, aby zapewnić doświadczenie w zakresie nauk o sporcie szkołom w regionie, które oferują wychowanie fizyczne jako przedmiot na maturze. Elitarni sportowcy są wysoce zorganizowani i zdyscyplinowani, co pozwala im zrównoważyć wiele obowiązków.

Reklama — czytaj dalej poniżej

READ  Myślę o Polsce - geopolityczna przyszłość