Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Wielka Brytania chce przystąpić do Comprehensive and Advanced Agreement for Trans-Pacific Partnership (CPTPP)

Wielka Brytania rozpoczęła formalne negocjacje w celu przystąpienia do kompleksowej i zaawansowanej umowy o partnerstwie transpacyficznym (CPTPP). To kluczowy element zmiany priorytetów handlowych po Brexicie.

Niemcy: Polska stała się potęgą gospodarczą Unii Europejskiej, naszym wiodącym partnerem

Polska stała się potęgą gospodarczą w Unii Europejskiej. W bardzo krótkim czasie stała się absolutnym wiodącym partnerem niemieckiej gospodarki”, potwierdza przy okazji …

Zobacz więcej

Jak przekonuje londyński rząd, członkostwo w CPTPP ułatwiłoby brytyjskim firmom dostęp do największych obecnych i przyszłych gospodarek świata, ale krytycy zwracają uwagę, że zyski z przystąpienia do tej strefy wolnego handlu nie zrekompensują strat gospodarczych wynikających z wyjazdu. Unia Europejska.

CPTPP składa się z 11 krajów regionu Pacyfiku: Australii, Brunei, Chile, Japonii, Kanady, Malezji, Meksyku, Nowej Zelandii, Peru, Singapuru i Wietnamu, z populacją około 500 milionów. Jej produkt krajowy brutto wynosi 12,5 biliona dolarów, co stanowi 13% światowej gospodarki. Jeśli do nich dołączysz Zjednoczone KrólestwoOdsetek ten wzrośnie do 16 proc.

Możliwość uprawy

„Opuściliśmy UE z obietnicą pogłębienia naszych relacji ze starymi sojusznikami i szybko rozwijającymi się rynkami konsumenckimi poza Europą, a przystąpienie do głośnego Partnerstwa Transpacyficznego jest ważną częścią tej wizji. Produkty ekologiczne pomogą naszym rolnikom, innowatorom i innowatorzy sprzedają produkty niektórym z największych gospodarek dziś i jutro, ale bez dawania. Chodzi o kontrolowanie naszych praw, naszych granic lub naszych pieniędzy. Jak dotąd jest to wielka nagroda Brixia„Chcemy, żebyśmy z niego korzystali” – powiedziała brytyjska sekretarz ds. handlu międzynarodowego Liz Truss.

Rząd brytyjski zapowiedział, że przystępując do CPTPP, eksport do tych krajów wzrośnie o 65% do 2030 r. – o 37 mld funtów, a korzyści te mogą z czasem wzrosnąć, jak np. Filipiny, Korea Południowa, Tajlandia i Tajwan . Chcesz przystąpić do umowy?

READ  TTi i Ambasada RP świętują Program Zielonych Inkubatorów Przedsiębiorczości...

Ale ponieważ Wielka Brytania ma już umowy handlowe z ośmioma z 11 członków CPTPP, jej członkostwo w FTA nie przełoży się na znaczące korzyści gospodarcze. Według wyliczeń samego Ministerstwa Handlu Międzynarodowego W wyniku członkostwa PKB Wielkiej Brytanii wzrośnie o 1,8 miliarda funtów w ciągu 15 lat, czyli 0,08%.

Chociaż zauważono, że gdyby Korea Południowa i Tajlandia przystąpiły do ​​CPTPP, wzrost wyniósłby 5,5 miliarda funtów, a istnieje spójny model, który nie uwzględnia potencjalnego wzrostu innych zmiennych, to i tak jest to mniej niż szacowane utracone korzyści z powodu Brexitu. Według szacunków PKB Wielkiej Brytanii wyniesie 4 proc. za 15 lat. Mniej niż byłoby, gdyby Wielka Brytania pozostała w UE.

Źródło:

#Zjednoczone Królestwo

# Londyn

#Boris Johnson

#cptpp

#Gospodarka

#Rolnictwo

# azjatyckie

# Kompleksowa i postępowa umowa dla Partnerstwa Transpacyficznego

# Australia

#brunei

# chile

#Japonia

#Kanada

#Malezja

#Meksyk

#Nowa Zelandia

#Peru

# Singapur

#Wietnam