Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wyjęty spod prawa futbol staje się globalny – gazeta Nugget

Wyjęty spod prawa futbol staje się globalny – gazeta Nugget

Po raz pierwszy w historii Sisters High School (SHS) drużyna wyjechała za granicę, aby wziąć udział w międzynarodowym turnieju. Dziewczęca drużyna piłkarska Oregon Outlaws udała się do Hamburga w Niemczech, aby wziąć udział w Pucharze Laoli, który odbył się w dniach 24–27 lipca. Organizatorem tej corocznej imprezy jest firma Ballfrüende, która każdego roku organizuje 30 różnych turniejów sportowych w całej Europie.

Reprezentowane były 22 kraje, w tym Islandia, Irlandia, Polska, Finlandia, Anglia, Szwecja, Chiny, Kanada, USA, Gambia i Uganda, a wzięło w nim udział ponad 200 drużyn chłopców i dziewcząt.

W Oregon Outlaws wzięło udział 15 graczy, w tym Josie Patton, Sage i Shay Weiland, Marley Holden, Izzy Schiller, Lilly Sundstrom, Johari Keziar, Maggie Lutz, Ella Davis, Zoe Paford, Ella Eby, Riley Beck, Tallis Gromer, Ava Riel i Jordan Veliconia do mistrzostwa. Oprócz rodziców i rodzeństwa w wydarzeniu wzięło udział 38 osób z sióstr. Becca Clausen, w zeszłym roku studentka z wymiany zagranicznej w SHS, mieszka w Hamburgu i dołącza do zespołu wyjętych spod prawa. Clausen i jej rodzice spotkali się na lotnisku z otoczeniem sióstr i powitali je w Niemczech.

Turniej rozpoczął się ceremonią otwarcia 24 lipca. Spiker stał na środku stadionu i gdy ogłaszano każdy kraj, drużyny z tego kraju maszerowały w paradzie, niosąc flagę i wiwatując. Gdy zespoły weszły, utworzyły duży krąg wokół spikera i przywitały się nawzajem, aby uczcić Puchar Laoli 2023.

Następnego dnia rozpoczęły się rozgrywki. Klasyfikacja Oregon Outlaws składa się z sześciu drużyn: Polski, Anglii, Finlandii, dwóch drużyn z Niemiec (JFV Germany i FC Reinbach) oraz Outlaws. Outlaws rozpoczęli grę przeciwko Polsce i Anglii. Polska miała w swoim składzie kapitana drużyny do lat 17, a Anglia przystąpiła do dywizji otwartej, w której znalazła się 27-latka, która z Leicester City zdobyła tytuł mistrza Premier League kobiet.

Oregon Outlaws przystąpili do turnieju w ubiegłorocznym ustawieniu 4-5-1 – bardzo defensywnym z przenikliwym atakiem – co okazało się nieskuteczne w obu meczach.

Chociaż była to trudna podróż, Outlaws nawiązali bardzo szczególne relacje z reprezentacją Anglii.

READ  Kontrowersyjna rozprawa NFL z kpinami trwa

Trener Brian Holden powiedział: „Więź, jaką nawiązali z Anglią podczas tego meczu, trwała przez cały turniej. Wspierali się nawzajem podczas gry, jedli razem kolację, dzielili się kontami na Snapchacie i Instagramie oraz przekomarzali się w tę i z powrotem”.

Po trudnych meczach Outlaws z Anglią i Polską Holden wiedział, że drugiego dnia musi zrobić coś innego.

„Jako zespół postanowiliśmy zmienić formację i skład” – powiedział Holden. „Spotkaliśmy się z dwoma niemieckimi zespołami i zakończyliśmy sukcesem, zwycięstwami i różnicą bramek, co pozwoliło nam awansować trzeciego dnia. Niezależnie od tego, jakie punkty zbierze drużyna pierwszego i drugiego dnia, determinuje to dla ciebie pozycję, na której będziesz grać w lidze dzień trzeci i dzień ostatni.

„Impreza, jaką dziewczęta nabrały drugiego dnia, zbudowała pewność siebie, ofensywny atak i jedność zespołu” – powiedział Holden. „Ten impet skłonił ich do rywalizacji o trzecie miejsce”.

Na początku trzeciego dnia Outlaws zmierzyli się z Finlandią. Outlaws musieli zremisować lub wygrać mecz, aby awansować, a Finlandia potrzebowała zwycięstwa, aby awansować na trzecie lub czwarte miejsce.

Oregon Outlaws dominowali w ataku, z niewielkim naciskiem na obronę i nawet bez zdobycia bramki utrzymywali prowadzenie 0-0.

Następnie Outlaws zmierzyli się z JFV Germany w swoim ostatnim meczu. Zdobyli gola w ciągu pierwszych pięciu minut gry, a drugą połowę zakończyli dodatkowym golem i objęli prowadzenie 2:0. Outlaws dodali bramkę w drugiej kwarcie, wygrywając 3:0 i zajmując trzecie miejsce.

Po zakończeniu turnieju drużyny zebrały się na ceremonii wręczenia nagród.

A kiedy przyszedł czas na przyznanie trzeciego miejsca, spiker powiedział z mocnym niemieckim akcentem: „Jeśli chodzi o trzecie miejsce, przychodzę z USA, siostry z Oregonu!”

Publiczność wiwatowała i skandowała „USA, USA”, gdy zbliżała się do sceny, po czym spiker powiedział: „No dalej, pokaż nam, jak świętujesz to w USA. To jest twój moment”.

Podczas tradycyjnej europejskiej ceremonii dziewczęta trzymały się za ręce, jednomyślnie opuściły puchar, a następnie trzymały go nad głowami, skandując „USA, USA, USA” wraz ze wszystkimi innymi krajami.

READ  Jak Guardian umieścił 100 najlepszych kobiet w piłce nożnej na świecie w 2021 r. | Piłka nożna kobiet

„Te dziewczyny nigdy nie świętowały takiej tradycji” – powiedział Holden. „To było niezapomniane przeżycie dla nas wszystkich”.

Maggie Lutz, która przez dwa lata pauzowała z powodu kontuzji, podzieliła się najważniejszymi momentami z wyjazdu.

„To było niesamowite móc ponownie grać na nowej pozycji jako pomocnik” – powiedział Lutz. „Najważniejszym wydarzeniem turnieju było dla mnie trzecie miejsce. To było najlepsze, jakie zagraliśmy w całym turnieju. Zdobywałem już medale, ale nigdy nie wzniosłem trofeum. To było bardzo ekscytujące. „

Zespoły miały chwilę przestoju, więc Banici i Anglia postanowili połączyć siły i rozegrać mecz towarzyski przeciwko afrykańskim uchodźcom, którzy obecnie osiedlili się w Hamburgu. Uchodźców nie było stać na udział w prawdziwym turnieju, więc trenerzy i drużyny połączyli siły, aby przeprowadzić przyjacielski eksperyment.

Rodzina Holdenów powiedziała The Nugget, że było wiele pamiętnych momentów kulturalnych, ale taki, który naprawdę się wyróżniał.

„Sportowcy z różnych krajów świętują nawzajem swoje sukcesy i styl gry, a to drużyna chłopców z Gambii do lat 15 (BK West) naprawdę się wyróżniała” – powiedział trener Holden. „Ci chłopcy mieli niesamowite ruchy i dynamiczny atak. Byli bardzo utalentowani i utalentowani w posługiwaniu się piłką, a przy tym naprawdę się chwalili. Kiedy zdobyli bramkę, wiele osób zalało boisko, celebrując tę ​​jedną bramkę, a ich trener biegał tam i z powrotem po bramce. .” „Woda wstrząsnęła wszystkimi kibicami. Kilka minut zajęło oczyszczenie boiska, aby można było kontynuować grę”.

Po meczu z Islandią drużyna z Gambii zachęciła Banitów, aby dołączyli do nich na drużynową sesję zdjęciową. Skulili się razem i skandowali „BK West, BK West”, a następnie „US-AA, US-AA!”

„To oznaczało jeden sport, jeden świat” – wyjaśnił Holden. „Chodziło o coś więcej niż tylko samą grę. Chodziło o jednoczenie ludzi bez względu na kolor skóry, religię, pochodzenie etniczne, kraj czy poziomie społeczno-ekonomicznym. To było niesamowite doświadczenie.”

Wielu rodziców i rodzeństwa wybrało się na wycieczkę w związku z tym specjalnym wydarzeniem, a kilku rodziców podzieliło się swoimi przemyśleniami z The Nugget.

READ  Chardon Advance Baseball na Mistrzostwa Okręgu

„Co za wspaniała okazja, aby z rodziną doświadczyć Pucharu Laoli w Niemczech” – powiedziała Tammy Beck. „Turniej umożliwił młodym graczom dzielenie się różnorodnymi doświadczeniami meczowymi i zawiązał nowe przyjaźnie. The Outlaws utrzymali wysoki poziom sportowej rywalizacji zarówno na boisku, jak i poza nim Wspomnienia stworzone na całe życie dotyczą budowania więzi. Praca zespołowa, międzynarodowe przyjaźnie i dobre mecze są tym, co ten rodzic docenia. Dziękuję trenerowi Brianowi za obejrzenie wspaniałego doświadczenia budowania więzi w zespole, a następnie kilku świetnych meczów piłki nożnej. Dziękuję także Julie” (Holden) za niezliczone godziny pomagania Lady Outlaws w zarabianiu dolarów na uczestnictwo, jednocześnie odwdzięczając się społeczności. Nasz lokalny futbol. Holdens nadal szkoli tych zawodników, aby byli najlepszą wersją siebie w kraju, a teraz także na arenie międzynarodowej”.

dostarczone zdjęcie

Siostry dziewcząt po zwycięstwie w meczu o trzecie miejsce.

„Całe przeżycie było niezapomniane! Oglądanie drużyn z całego świata zbierających się, by rywalizować o miłość do gry! Dziewczęta z sióstr reprezentowały swoją społeczność i kraj uczciwie, z duchem i sportową postawą. I w każdym meczu reprezentowały swoją społeczność i kraj w sposób uczciwy, duchowy i sportowy” – powiedziała Jennifer Weiland. „Podnieśli poziom swojej gry. W ostatnim meczu byli w ogniu! Mam nadzieję, że to początek nowej tradycji programu piłkarskiego Sióstr”.

Doświadczenie samo w sobie było niesamowite, ale zdawało się, że na tym się nie kończy.

Trener Holden wyjaśnił: „To doświadczenie wywołało ogólnoświatowe zainteresowanie przyjazdem do Sióstr! Chłopcy z Ugandy do lat 10 i chłopcy z Gambii (BK West) chcą przyjechać do Sióstr i zagrać w turnieju następnego lata. Poza tym kobiety ze Stamford England”. AFC ma nadzieję przyjechać do Sisters przyszłego lata i zorganizować klinikę we współpracy z dziewczęcą drużyną piłkarską SHS, która będzie również organizować mecze pokazowe.