Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wyjaśnił 34 zarzuty Donalda Trumpa i kluczowe szczegóły dotyczące procesu

Wyjaśnił 34 zarzuty Donalda Trumpa i kluczowe szczegóły dotyczące procesu

Czym są naruszenia zasad finansowania kampanii?

Zarzuca się, że celem cichych wpłat pieniężnych było wpłynięcie na wynik wyborów w 2016 r. Wpłata wyniosła 130 000 USD ponad limit 2700 USD na darowizny osobiste.

Dlaczego więc pan Trump jest w doku?

Według dokumentów sądowych Trump Organization zapłaciła Cohenowi 420 000 dolarów, w tym 130 000 dolarów odszkodowania wypłaconego Danielsowi. Pan Trump zaprzeczył znajomości płatności.

Jednak Cohen twierdzi, że Trump osobiście podpisał czek na 35 000 USD. W lutym 2019 roku Cohen przedstawił czek na przesłuchaniu w Kongresie. Powiedział także prawodawcom, że otrzymał 11 czeków od Trumpa.

Czy to wykroczenie czy przestępstwo?

Fałszywe rejestry biznesowe są klasyfikowane jako wykroczenie – drobne wykroczenie – w Nowym Jorku. Ale robienie tego, aby pomóc lub ukryć inne przestępstwo, w tym przypadku naruszając przepisy dotyczące finansowania kampanii, jest przestępstwem klasy V.

Co musi udowodnić prokuratura?

Prokuratorzy będą musieli udowodnić nie tylko, że akta zostały świadomie sfałszowane, ale że zrobiono to z zamiarem naruszenia przepisów dotyczących finansowania kampanii.

Czy Trumpowi grozi kara więzienia?

W przypadku skazania za przestępstwo klasy E byłemu prezydentowi grozi kara do czterech lat więzienia.

Czy inni wysocy politycy zostali oskarżeni o naruszenie zasad finansowania kampanii?

John Edwards, który był wiceprezydentem Johna Kerry’ego w 2004 roku, sam kandydował do Gabinetu Owalnego w 2008 roku. Trzy lata później został oskarżony przez wielką ławę przysięgłych o sześć zarzutów karnych po tym, jak zażądał od darczyńców prawie 1 miliona dolarów (800 000 funtów) na spłatę długów . jego ciężarna kochanka. Chociaż senator z Północnej Karoliny został uniewinniony podczas procesu, jego kariera polityczna dobiegła końca.