World

– Wygraliście, trzymajcie się – powiedział Kinzinger, szlochając do policji kapitolu na przesłuchaniu komisji ds. zamieszek.

Republikanin Adam Kinzinger powstrzymywał łzy, gdy rozmawiał z oficerami, którzy chronili Kapitol podczas pierwszego publicznego przesłuchania w sprawie zamieszek z 6 stycznia.

Pan Kinzinger, jeden z zaledwie dwóch republikanów, którzy zasiadali w komisji specjalnej, powiedział funkcjonariuszom, że pomimo poczucia przygnębienia „wygrali”.

„Nigdy nie spodziewałem się, że dzisiejszy dzień będzie tak emocjonalny, jak był” – powiedział. „Rozmawiałem z wieloma z was i poznałem was.

„Myślę, że ważne jest, aby powiedzieć wam teraz; indywidualnie możecie czuć się trochę załamani” – kontynuował. „Wszyscy mówicie o wpływach, z którymi musicie się zmierzyć i wpływie tego dnia. Ale wygraliście, zostałeś złapany.

– Wiesz, demokracji nie określają nasze złe dni – powiedział łamiącym się głosem. „Jesteśmy definiowani przez to, jak wracamy ze złych dni”.

Komentarz przedstawiciela GOP pojawił się w dramatycznym dniu otwarcia komisji po tym, jak jeden z oficerów, którzy stawiali opór buntownikom 6 stycznia, sierżant Aquilino Gunnell, powiedział komisji, że „wciąż dochodzi do siebie” po ataku – co twierdził były prezydent Donald Trump Policja “Uściski i pocałunki”.

„Wciąż dochodzę do siebie po„ uściskach i pocałunkach ” tego dnia, ponieważ twierdził, że kilku buntowników i terrorystów zaatakowało nas tego dnia. Jeśli to uściski i pocałunki, wszyscy powinniśmy iść do jego domu i zrobić to samo z nim” – powiedział. Sierżant Junel.

„To, co robił, zamiast wysyłać wojsko, zamiast wysyłać wsparcie lub mówić swoim ludziom i zwolennikom, aby powstrzymali te bzdury, namawiał ich do dalszej walki”.

Komisja była wstrząśnięta walkami partyzanckimi przed rozpoczęciem pierwszej sesji, gdy przewodnicząca domu Nancy Pelosi odrzuciła dwa wybory przywódcy mniejszości, Kevina McCarthy’ego dla komisji. W odpowiedzi McCarthy wycofał wszystkie swoje wybory GOP z komitetu.

Jednak zarówno pan Kinzinger, jak i przedstawicielka Liz Cheney zgodzili się zasiąść w komitecie, wywołując reakcję McCarthy’ego, który nazwał obu „Republikanami z Pelosi”.

READ  Porucznik armii amerykańskiej pozywa dwóch policjantów z Wirginii po aresztowaniu i spryskaniu pieprzem | US News

About the author

Halsey Pearson

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment