Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wygląda na to, że tvOS Apple zbliża się do powolnego roku po odrobinie uwagi WWDC

Ponad sześć lat po tym, jak Apple Eddy Cue ogłosił, że „przyszłością telewizji są aplikacje”, pojawiło się przemówienie na konferencji Apple 2022 WWDC i niewiele wspomniało o tvOS – oprogramowaniu działającym na urządzeniach Apple TV. Ten cytat z Cue pojawił się wraz z uruchomieniem Apple TV App Store w 2015 roku. Ale brak wiadomości WWDC w tvOS sugeruje, że platforma nie jest obecnie jednym z głównych priorytetów Apple.

tvOS w ostatnich latach stale ewoluował, a Apple TV 4K może nadal być najlepszą opcją na rynku. Doświadczenie użytkownika jest intuicyjne, wydajność aplikacji jest spójna i stabilna, a Apple nie wyświetla reklam, jak Roku i Amazon. A aplikacja Apple TV całkiem nieźle radzi sobie z agregowaniem usług przesyłania strumieniowego i śledzeniem tego, co oglądasz. Ale App Store tak naprawdę nie zmienił sposobu, w jaki ludzie korzystają z Apple TV: pomimo wcześniejszych starań Apple o udostępnianie aplikacji takich jak Airbnb i Zillow, najpopularniejsze pliki do pobrania nadal koncentrują się głównie na rozrywce, a lista „najlepszych aplikacji” jest bardzo podobna do tego, co Ty. znajdziesz w Roku, Amazon Fire TV i Android TV.

Próby firmy, aby zmienić wrażenia z oglądania telewizji, w większości zawiodły. Netflix nadal odmawia integracji z aplikacją Apple TV. Firmy kablowe powoli wspierały takie inicjatywy, jak pojedyncze logowanie. HBO szybko wychodzi za kaucją Program kanałów Apple TV, który ma na celu umożliwienie użytkownikom oglądania programów i filmów z udostępnionych usług bez przełączania się między aplikacjami. Za każdym razem, gdy Apple ma nowy i ambitny pomysł na telewizję, jakikolwiek potencjał jest szybko ograniczany przez potężnych dostawców treści, którzy mogą nie być na pokładzie.

To nie powstrzymało Apple przed dalszym tworzeniem i ulepszaniem systemu tvOS. Ale trudno było nie zauważyć, jak tvOS został przeoczony podczas przemówienia na WWDC.

READ  Techland potwierdza opóźnienie Dying Light 2 Stay Human do 2022 r.

Technicznie nowa wersja on jest Już tej jesieni; Apple udostępnił swoją pierwszą wersję beta dla deweloperów w poniedziałek. Ale biorąc pod uwagę, że w ogóle nie pojawił się żaden czas, jest prawie pewne, że najnowsza wersja będzie zawierała lekkie funkcje i istotne zmiany. Oto niektóre z dotychczasowych potwierdzeń:

Lepsza łączność na różnych urządzeniach: Apple twierdzi, że tvOS 16 pozwoli na lepsze interaktywne wrażenia między ekranem telewizora a wieloma innymi urządzeniami, takimi jak iPhone i Apple Watch. Może to być ważne w przypadku aplikacji fitness innych firm, takich jak Peloton.

Więcej wsparcia dla konsoli do gier: System tvOS 16 będzie działał z kontrolerami Joy-Cons i Pro firmy Nintendo, a także z konsolami Xbox, PlayStation i innymi obsługiwanymi gamepadami.

Odnowiona usługa push w celu obsługi wielu użytkowników: Większość aplikacji do przesyłania strumieniowego nadal pozwala wybrać, kto je widzi, gdy je otwierasz, a Apple stara się nakłonić tych programistów do korzystania z interfejsów API profilu użytkownika tvOS i integracji systemu.

Ważne wsparcie (w dalszej części roku): Następna partia głównych aktualizacji oprogramowania firmy Apple doda obsługę standardu inteligentnego domu Matter — chociaż firma twierdzi, że integracja pojawi się „pod koniec tego roku”, co sugeruje, że nie będzie jej pierwszego dnia.

To prawie wszystko. W zeszłym roku przynajmniej tvOS 15 Mam nowe sztuczki Zarówno w pierwszym wydaniu, jak i przez cały rok, w tym dźwięk przestrzenny, SharePlay, obsługa przechwytywania Wi-Fi, ulepszenia integracji aparatu HomeKit i nie tylko. To może wydawać się proste, ale SharePlay był bardzo potrzebny w środku pandemii. I chociaż nie pasuje do prawdziwego systemu dźwięku przestrzennego, dźwięk przestrzenny jest zaskakująco wciągający w przypadku filmów — i można się nim cieszyć, nie przeszkadzając nikomu. tvOS 16 wygląda stosunkowo okropnie. Mam nadzieję, że Apple doda jeszcze kilka funkcji później jesienią i później.

READ  Lokalna artystka opowiada historię ucieczki swojego ojca z Kijowa

Przed WWDC istniała nadzieja, że ​​Apple przeanalizuje niektóre z zaległych próśb. To jest długi wątek z Reddit Dobre pomysły i elementy listy życzeń dla tvOS 16 Nikt nie prosił Apple o ponowne wymyślenie koła, ale z pewnością istnieją funkcje, które poprawią wrażenia zarówno entuzjastom kina domowego, jak i okazjonalnym nadawcom. Naprawdę przydatne profile postaci! Przekrocz dźwięk! Obsługa Dolby TrueHD!

Wydaje się, że nic z tego się nie dzieje. Przynajmniej nie w tym roku. A po obejrzeniu kilku wygodnych funkcji dostępnych na innych platformach z systemem iOS 16 i macOS Ventura, mam nadzieję, że niektóre z nich (takie jak Continuity Camera) trafią na platformę Apple TV. SharePlay już tam jest, ale rzeczywiste rozwiązanie FaceTime na dużym ekranie byłoby świetne.

Może w przyszłym roku — lub gdy tylko plotka o tym mówi — w końcu nadejdzie hybryda Apple TV i HomePod.