Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wygląda na to, że Apple w najbliższym czasie nie pozwoli Fortnite z powrotem na swój sprzęt • Eurogamer.net

Ostatnia sprawa antymonopolowa firmy Epic przeciwko Apple — i w której Przegrała wszystkie poza jednym ze swoich prawnych wyzwań – Może już po wszystkim, ale dramat trwa. Apple powiedział Epicowi, że nie przywróci swojego konta programisty Fortnite, dopóki proces odwoławczy się nie zakończy – decyzja, która może oznaczać, że gra Battle Royale pozostanie niedostępna na urządzeniach Apple przez lata.

Apple początkowo unieważniło konto programisty Fortnite firmy Epic – uniemożliwiając Fortnite dystrybucję na jego urządzenia – w sierpniu zeszłego roku, po tym, jak Epic celowo ominął umowne mechanizmy płatności App Store w aplikacji Fortnite na iOS – ruch, który Apple od tego czasu uruchomił. .

epicki Powrócił do tego ruchu bezskutecznieFortnite pozostawał niedostępny na urządzeniach Apple na czas trwania postępowania sądowego. Jednak teraz, gdy sąd wydał orzeczenie – które zawierało stwierdzenie, że Apple ma prawo trzymać Fortnite z dala od App Store – Epic ponownie próbował przywrócić swoje konto programisty, tym razem odwołując się bezpośrednio do Apple.

Film powstał w ramach kampanii FreeFortnite organizowanej przez firmę Epic.

Tim Sweeney, dyrektor generalny firmy Epic, teraz wspólna korespondencja Powiązane z tą prośbą na Twitterze. w Początkowy e-mailZwracając się do szefa Apple, Philla Schillera, Sweeney poprosił Apple o przywrócenie konta programisty Fortnite Epic i podkreślił zestaw warunków, które firma Apple spodziewa się spełnić, zanim Epic będzie gotowy do przywrócenia Fortnite do App Store.

„Wybór firmy Epic, aby zwrócić Fortnite użytkownikom iOS, zależy od tego, czy i gdzie Apple aktualizuje swoje wytyczne, aby zapewnić równe szanse między zakupami w aplikacji Apple a innymi metodami płatności” – napisał Sweeney przed dodaniem. Do sklepu Apple Store, jeśli zastosujesz się do jasnego języka orzeczenia sądowego i zezwolisz aplikacjom na dołączanie linków zewnętrznych, które kierują klientów do innych mechanizmów zakupowych bez uciążliwych warunków lub barier dla dobrego doświadczenia użytkownika. „

READ  W co zagrasz w ten weekend? (2 kwietnia)

w E-mail uzupełniający między Apple i Epic . przedstawicielstwo prawneApple potwierdziło, że nadal nie chce rozliczać dewelopera Epic „w tym czasie”, powołując się między innymi na „zwodnicze zachowanie Epic w przeszłości”.

„Epic umyślnie naruszył umowę i zaufanie, ukrywając kod przed Apple i wprowadzając w błąd i przeoczając” – napisał Apple. W swoim orzeczeniu sąd uznał, że „Apple ma umowne prawo do działania tak, jak ma”. Egzekwował tylko te prawa, ponieważ: [Epic’s] Z prywatnych dokumentów wewnętrznych wynika, że ​​Epic Games oczekiwało „”. Apple zauważa, że ​​sąd zgodził się, że jego decyzja o usunięciu dostępu programistów Epic była „ważna, zgodna z prawem i wykonalna”.

„Po tej decyzji Apple zastosowało się do tego”, pan Sweeney powiedział publicznie, że Epic[w]nie mogę handlować [an alternative payment system] Z dala, aby przywrócić Fortnite do iOS. W świetle tego i innych oświadczeń od czasu orzeczenia sądu, a także oszukańczego zachowania firmy Epic w przeszłości, firma Apple zdecydowała się nie obliczać ponownie programu deweloperskiego Epic w tym czasie”. Apple dodaje, że „nie będzie rozważać żadnych dalszych wniosków o przywrócenie do pracy do czasu uprawomocnienia się orzeczenia sądu rejonowego.” prawomocne i niepodlegające odwołaniu.

Przedstawiając te dokumenty na Twitterze, Sweeney powiedział, że Apple „spędził rok, mówiąc światu, sądowi i prasie, że „powitają Epic z powrotem w App Store, jeśli zgodzą się grać według tych samych zasad, co wszyscy inni”. zgodził się, a teraz Apple wycofał się z kolejnego nadużycia monopolu na ponad miliard użytkowników”. Epic oczywiście nie udowodnił, że Apple ma monopol na gry mobilne w swojej ostatniej sprawie sądowej.

Sweeney kontynuował: „W zeszłym tygodniu Epic i Apple zgodzili się, że będziemy grać według tych samych zasad, co wszyscy inni. Wczoraj późnym wieczorem Apple poinformował Epic, że Fortnite zostanie umieszczony na czarnej liście z ekosystemu Apple, dopóki wszystkie odwołania sądowe nie zostaną wyczerpane”. „Proces może zająć 5 lat” – mówi Sweeney. Innymi słowy, Epic ma teraz Potwierdziła, że ​​planuje odwołać się od wyroku sądu w tym miesiącuNie oczekuj, że Fortnite w najbliższym czasie powróci na urządzenia Apple.

READ  Meta obniża cenę Quest 2 i Quest Pro