Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wydarzenia w Meriden i Wallingford świętują różnorodność podczas obchodów czerwca

Wydarzenia w Meriden i Wallingford świętują różnorodność podczas obchodów czerwca

W niedzielę w Meriden i Wallingford zaplanowano szereg wydarzeń związanych z różnorodnością rasową, etniczną i religijną, a także Federalny Dzień Czerwca, upamiętniający wyzwolenie Afroamerykanów.

Meriden-Wallingford NAACP zorganizuje swoje 22. doroczne obchody Czerwca w ramach Funduszu Wolności w Meriden Green, podczas gdy obchody jubileuszu 350 + 2 czerwca Wallingford będą obchodzone w Seymour St. John Chapel na kampusie Choate Rosemary Hall. Po wydarzeniu w Wallingford nastąpi otwarcie wystawy w Towarzystwie Historycznym, przedstawiającej historię niewolnictwa w mieście i uhonorowanie trzech kamieni świadków ku czci zniewolonej czarnej ludności.

W niedzielny wieczór społeczność latynoska w Wallingford będzie gospodarzem Międzynarodowego Nocy w połączeniu z Jubileuszem.

Meridian zielony

Meriden-Wallingford NAACP Freedom Fund Juneteenth Celebration odbędzie się w Meriden Green od 15 do 18 w niedzielę i obejmie muzykę, przemówienia, jedzenie, stoły sprzedawców i pokaz mody. Bilety 25 dolarów do wzięcia udziału.

Nickimmy Hayes, wiceprezes NAACP w Meriden-Wallingford, powiedział, że wydarzenie uhonoruje zwycięzców nagród społeczności w ramach NAACP Freedom Fund i stypendystów, a także uhonoruje zwycięzców czerwca.

„Kiedy robiliśmy to w Juneteenth, pomyśleliśmy, że ważne jest, aby podać informacje i słowo: Co to jest Juneteenth?” powiedział Hayes. „Aż do kilku lat temu ludzie nie wiedzieli nawet o Czerwcu i znaczeniu tego, co to oznaczało dla Murzynów z Dolnego Południa”.

Lauren Winston, druga wiceprezes, powiedziała, że ​​ma nadzieję, że ludzie będą czuli się bardziej samotni na tym wydarzeniu.

„To wydarzenie, w którym możemy zebrać każdego, ile jest sprzedawców, których zamierzamy zobaczyć” – powiedział Winston. „Będziemy mieć afrykański pokaz mody i pocztę pantoflową, więc to po prostu dobry dzień dla rodzin i ludzi wszystkich ras, aby się zjednoczyć i zjednoczyć”.

W przeszłości Hayes powiedział, że wydarzenie odbywało się we współpracy ze społecznością Wallingford, ale w tym roku obchodzony jest Czerwiec, który zbiega się z jubileuszem 350+2 miasta.

uroczystość jubileuszowa

READ  Czy mody do „The Three-Body Problem” powinny trzymać się oryginału?

Począwszy od godziny 13:00 w Wallingford, na Seymour St. John Chapel w Choate Campus.

Mszę poprowadzi wielebny Aaron Rathbone, dyrektor ds. życia duchowego w Choate Rosemary Hall.

„Nasza usługa rozpocznie się od możliwości dołączenia do piosenki wraz z historycznym hymnem „Podnieś każdy głos i śpiewaj”, który cieszy się szczególnie prestiżową pozycją w czarnej społeczności” – powiedział Rathbone. „Nasze lektury tekstowe i dyskursy krążą wokół głównego tematu„ wolności ”, na cześć historycznego wyzwolenia zniewolonych Afroamerykanów, które celebruje Gwenteth. utwór muzyczny.”

Duchowni różnych wyznań będą czytać z pism świętych, śpiewać hymny i odmawiać modlitwy.

„Żyjemy w społeczności, która ceni wiarę” – powiedział Jerry Farrell, prezes Wallingford Historic Preservation Trust.

Rathbone powiedział, że wydarzenie to daje uczestnikom szansę zobaczenia, jak różne wyznania religijne mogą się zjednoczyć, aby się „kochać”.

„To okazja, aby zobaczyć, jak tradycje historyczne i święte teksty, które odziedziczyliśmy, rozwijają się w tematach, które widzimy w czerwcu, a także okazja, aby zobaczyć, jak nawet w różnych tradycjach, sektach i religiach nadal mamy wspólną jedność w dążenie do wspólnego dobra i miłości bliźniego” – powiedział Rathbone. Mam nadzieję, że będzie to również okazja dla ludzi do zastanowienia się nad swoim życiem i tym, jak mogą wspólnie uczestniczyć w tej wspólnej wizji.

Projekt niewolnictwa

O godzinie 15.00 w Nehemiah Royce House, 538 N. Main St., zaplanowano otwarcie historycznej wystawy „Enslaved Wallingford”.

Farrell powiedział, że wystawa będzie udostępniać badania dotyczące zniewolonych czarnych Amerykanów w Wallingford w latach 1704-1840.

O 3:30 pierwszy kamień świadka zostanie poświęcony człowiekowi znanemu jako Dick Freedom, który został porwany w Afryce i przywieziony do Wallingford jako niewolnik rodziny Royce’ów.

„Walczył w rewolucji amerykańskiej, uzyskał wolność, a my mamy wiele artefaktów z jego życia” – powiedział Farrell.

O 16:30 Farrell powiedział, że poświęcą jeszcze dwa pokoje dla świadków w kościele episkopalnym św. Pawła Ezawowi i Grace, którzy zostali zniewoleni przez rodzinę Brockettów.

READ  Polski producent i wydawca gier 1C Entertainment został przejęty przez Tencent

„To bardzo intensywna celebracja Piontent od nabożeństwa modlitewnego po historyczną wystawę kamieni świadków, więc myślę, że jest to wyjątkowe” – powiedział Farrell.

międzynarodowa noc

Jako sposób na poznanie różnorodności Wallingford, niedzielne obchody zakończy się nocą międzynarodową, która odbędzie się w społeczności latynoskiej Wallingford, 284 Washington St.

Wydarzenie jest organizowane przez Komitet Potomków Jubileuszu i sponsorowane przez Towarzystwo Historyczne Wallingford.

„Międzynarodowa Noc Niedzielna, prowadząca nas do Dnia Historii, zastanawiając się nad całą różnorodnością i wszystkimi falami zmian, które nastąpiły od naszego powstania, pokazuje, że nigdy nie przestaliśmy” – powiedziała Kristen Mansfield, współprzewodnicząca jubileuszu. „Mamy ciągłą matę powitalną z Wallingford, aby ludzie przyjeżdżali do naszego miasta”.

Bob Beaumont, przewodniczący Komitetu Potomków, powiedział, że wydarzenie obejmie kuchnię włoską, kolumbijską, ekwadorską, meksykańską, węgierską i polską. Dla rozrywki będą tańce mariachi, meksykańskie tańce ludowe, przedstawienia polskie i chińskie. Dla dzieci będą dostępne tory z przeszkodami.

Parking będzie dostępny po południowej stronie Wallingford Senior Center, a dla osób, które zaparkują na terenie Polskiego Związku Narodowego Park przy 171 North Plains Industrial Road, zostanie zapewniony transport wahadłowy.

To pierwszy raz, dodał Beaumont, że takie wydarzenie jest częścią Jubileuszu. Mansfield powiedział, że wydarzenia mają na celu włączenie.

„Myślę, że to naprawdę ekscytujące i (ustrukturyzowane) przemyślane” – powiedział Mansfield. „… tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.”