Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wydanie iOS 16: wszystko, co musisz wiedzieć o dużej aktualizacji Apple |  jabłko

Wydanie iOS 16: wszystko, co musisz wiedzieć o dużej aktualizacji Apple | jabłko

Apple planuje wydać własne aktualizacje oprogramowania Iphone i smartwatch w poniedziałek, dodając nowe funkcje i projekty do kompatybilnych urządzeń.

Reklamuj się w Konferencja deweloperska firmy w czerwcuiOS 16 i watchOS 9 całkowicie zmieniają ekran blokady, próbując zniszczyć złośliwe hasło, odnowić powiadomienia, dodać nowe interfejsy zegarka, nowe statystyki gry i nie tylko.

Oto, co musisz wiedzieć o aktualizacjach.

Kiedy mogę to otrzymać?

Pobieranie aktualizacji dla systemu iOS i watchOS zwykle rozpoczyna się około godziny 18:00 czasu brytyjskiego (13:00 w Nowym Jorku; 3:00 w Sydney). W przeciwieństwie do innych producentów, wszyscy mają kwalifikacje jabłko Urządzenia będą mogły pobrać i zainstalować aktualizację w momencie jej wydania, a nie w sposób rozłożony. Aktualizacje dotyczące iPada firmy Apple będą dostępne jeszcze w tym roku.

Jakie urządzenia może zdobyć?

Wszystkie smartfony Apple od iPhone 8 z 2017 roku Lub najnowszy zainstalowany system iOS 16. Wszystkie zegarki Apple Watch Series 4 z 2018 r. lub nowsze mogą zainstalować system watchOS 9.

Jak mogę to dostać?

Otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhonie, a następnie przejdź do Ogólne> Programowanie Modernizacja. Kliknij zainstaluj, jeśli jest dostępny do pobrania, a następnie sprawdź go i uruchom ponownie, aby zainstalować. Możesz także zainstalować aktualizację za pomocą komputera Mac lub iTunes na komputerze z systemem Windows.

WatchOS 9 wymaga pliku iPhone 8 lub później, aby najpierw uruchomić iOS 16. Następnie otwórz aplikację Watch i przejdź do Ogólne> Aktualizacja oprogramowania, aby rozpocząć instalację. Aby zakończyć aktualizację, musisz umieścić smartwatch na ładowarce.

Ile to będzie kosztować?

Aktualizacja jest bezpłatna od Apple. Jeśli zostaniesz poproszony o zapłacenie za aktualizację, prawdopodobnie jest to oszustwo.

iOS 16

Nowy projekt ekranu blokady

Przeprojektowany ekran blokady dodaje więcej informacji i lepszy zestaw powiadomień, aby uzyskać bardziej nowoczesny wygląd. Zdjęcie: Jabłko

Ekran blokady został przerobiony, z większą personalizacją i zmianą sposobu wyświetlania powiadomień.

READ  Ogromny wzrost dla Androida w przyszłości jest szczególnie przydatny dla fanów Samsunga

Domyślnie data i godzina wyświetla teraz opis widżetów na górze z powiadomieniami zapisanymi w grupach od dołu ekranu. Możesz zmienić kształt i kolor godziny, dodać inne informacje poza datą i dostosować tapetę z efektem 3D dla niektórych zdjęć lub pokazu slajdów.

Aktywności na żywo, takie jak wyniki sportowe lub odtwarzanie muzyki, znajdują się nad pulą powiadomień u dołu ekranu, dzięki czemu można do nich łatwo uzyskać dostęp jedną ręką.

Możesz także mieć wiele ekranów blokady i powiązać je z trybami ostrości, dzięki czemu możesz na przykład mieć jeden do pracy, a drugi do osobistego czasu. Nowe filtry fokusowe mogą ukrywać rozpraszające treści z aplikacji, takie jak blokowanie wiadomości od współpracowników, gdy są oni poza godzinami pracy.

klucze dostępu

Klucze cyfrowe uwierzytelnione Twoją twarzą lub odciskiem palca na iPhonie mogą być używane do logowania się w witrynach, aplikacjach i usługach zamiast używania hasła. Będzie działać na produktach innych niż Apple, takich jak logowanie się do inteligentnego telewizora poprzez zeskanowanie kodu QR za pomocą iPhone’a, a następnie potwierdzenie za pomocą twarzy lub palca.

Klucze dostępu są synchronizowane za pomocą pęku kluczy iCloud i można je odzyskać, jeśli iPhone zostanie zgubiony lub uszkodzony.

Edytuj iMessages i cofnij wysyłanie z poczty

Wysłane wiadomości można teraz edytować lub usuwać, na przykład gdy wyślesz coś do niewłaściwej grupy, w ciągu pierwszych 15 minut. Możesz także oznaczyć wiadomości jako nieprzeczytane na później, a także oznaczyć wiadomość e-mail.

Udoskonalono wyszukiwanie w aplikacji Poczta i możesz teraz anulować wysyłanie wiadomości e-mail w ciągu 10 sekund. Mail wyświetli również ostrzeżenie, jeśli zapomnisz dołączyć coś do wiadomości e-mail lub nie udało Ci się dodać odbiorcy za pomocą uczenia maszynowego.

READ  Facebook, WhatsApp i Instagram nie działają na całym świecie

Automatycznie wycinaj obiekty ze zdjęć

Zdjęcie rośliny na telefonie
Obiekty można izolować od tła, kopiować z obrazów w Zdjęciach, zrzutów ekranu, podglądów, Safari i innych. Zdjęcie: Samuel Gibbs/The Guardian

Możesz kopiować obiekty z przodu zdjęć, takie jak zwierzęta, rośliny, ludzie i produkty, a następnie wklejać lub udostępniać je w innych aplikacjach, dokumentach lub wiadomościach.

Jest to dodatek do zaznaczania i kopiowania tekstu i innych elementów, ale wymaga pliku iPhone XS lub nowsze.

Możesz także pisać i dyktować jednocześnie na klawiaturze oraz wprowadzać emotikony za pomocą głosu. Aplikacja do tłumaczenia może również używać aparatu do bezpośredniego tłumaczenia tekstu lub wyszukiwania tekstu na obrazach.

Szybsze aktualizacje zabezpieczeń

Apple oddzieliło aktualizacje zabezpieczeń od pełnej aktualizacji iOS Aktualizacje, które pozwalają szybciej publikować poprawki błędów i instalować je automatycznie na iPhone’ach użytkowników. Face ID będzie teraz działać również wtedy, gdy telefon jest w orientacji poziomej.

Oglądaj system operacyjny 9

Nowe tarcze zegarków i odnowione stare

Cztery twarze zegara
Trzy nowe tarcze zegarka i przeróbka starej tarczy zawierają nowe kolory i bogate komplikacje. Zdjęcie: Jabłko

Dostępne są trzy nowe tarcze zegarka. Metropolitan to analogowa twarz z większą liczbą opcji dostosowywania, Playtime to cyfrowa twarz artysty Joi Fultona, a Lunar zawiera fazy księżyca. Astronomia została odświeżona, a teraz możesz ustawić kolorowe tła dla kompaktowych jednostek, jednostek modułowych i X-Large.

Powiadomienia nie przejmują już ekranu, gdy są aktywnie używane, i pojawiają się jako mniejsze, rozwijane banery, jak na iPhonie. Aplikacje w tle są bardziej widoczne w Docku, a aplikacja kalendarza została przebudowana, aby uzyskać lepsze widoki tygodnia i dnia.

Więcej wskaźników biegania i lepsze treningi

zegarki fitness
Więcej wskaźników biegowych, w tym siła i lepsze podsumowania, zwiększają nacisk na kondycję Apple Watch. Zdjęcie: Jabłko

Aplikacja Trening ma wiele ulepszeń. Zegarek może rejestrować siłę biegową bez akcesoriów i wyświetlać więcej danych, takich jak długość kroku, czas kontaktu z podłożem, odchylenie pionowe i strefy tętna.

READ  Balatro: Bardzo złożona gra karciana, która zawładnie Twoim weekendem

Treningi można również dostosować do interwałów i innych elementów z alertami dotyczącymi tempa, tętna, rytmu i siły. Automatyczne przejścia między bieganiem, jazdą na rowerze i pływaniem są teraz obsługiwane w wielu dyscyplinach sportowych, a ulepszone podsumowania treningów zawierają więcej szczegółów na końcu.

Medycyna i sen

Aplikacja zdrowotna może teraz przypominać o przyjmowaniu leków i prowadzić rejestr bezpośrednio z nadgarstka. Ulepszono również śledzenie snu, dzięki etapom i wykresom porównawczym w aplikacji na iPhone’a.