Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wycofany z eksploatacji Boeing 747 to zawieszona przestrzeń biurowa dla kompleksu Seattle

Wycofany z eksploatacji Boeing 747 to zawieszona przestrzeń biurowa dla kompleksu Seattle

Jeśli uważasz, że biuro, które odwiedzasz każdego dnia tygodnia, nie jest tak zabawne, jak byś chciał, to powinieneś spodziewać się zawieszonego biura i salonu Boeinga 747 w tym wielopiętrowym kompleksie apartamentowym w Seattle.

Deweloper nieruchomości Westbank chce zrobić coś nieszablonowego, aby zbudować WB1200 Stewart w Seattle. Więc naprawdę oszaleli i postanowili umieścić Boeinga 747 w środku 48-piętrowego wieżowca. Wcześniej obsługiwany przez United Airlines, 25-metrowy Boeing ma teraz podcięte skrzydła, aby służyć jako wspaniała przestrzeń biurowa i wypoczynkowa. Projekt realizowany jest we współpracy z tokijską firmą architektoniczną OSO i został zaprojektowany przez Henriquez Partners Architects.

Projektant: Westbank i OSO

Według Michaela Chaplina, wiceprezesa ds. rozwoju w Westbank w Seattle: „Zawsze szukaliśmy sposobu, aby ta przestrzeń nie wyglądała jak typowe trzypiętrowe centrum handlowe”. Planowane otwarcie jeszcze w tym roku, przestrzeń będzie przyciągać wzrok, ponieważ samolot unosi się na podłodze nad ziemią. Dzięki częściowo rozproszonemu podwoziu, osoby chodzące pod nim będą miały wrażenie, że lądują. Przestrzeń wewnętrzna tej specjalistycznej części w mieście będzie wykorzystywana do organizacji wydarzeń, spotkań, a także pełnić będzie funkcję biurową lub wynajmowaną. Odbędzie się również publiczna wystawa, którą zwiedzający będą mogli zwiedzać.

Mierzący mniej więcej długość boiska piłkarskiego, wycofany z eksploatacji Boeing 747 wypełni długi korytarz w Westbank Galleria. Kadłub z kęsów aluminiowych jest całkowicie wystawiony na zachwyt gapiów, a wkrótce z Kalifornii sprowadzone zostaną części do montażu na miejscu i w tym celu wymieniana jest podłoga budynku. Podłogi płynnie przeniosą się do płaszczyzny, co samo w sobie będzie wyjątkowym przeżyciem.

Nie ma wielu szczegółów poza tym, ale Westbank zasugerował, że przestrzeń będzie odczuwać wszystko poza kadłubem 747. Jak dodał Michael: „Idziesz ulicą, skręcasz w róg i prawdopodobnie ostatnia rzecz, o której myślisz, że będzie w ta przestrzeń to kadłub 747”.

READ  Daily Telescope: Wreszcie znaleźliśmy rdzeń słynnej supernowej