Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wycieki z Pentagonu: rosyjskie siły specjalne zdziesiątkowane w wojnie na Ukrainie |  Wiadomości o wojnie między Rosją a Ukrainą

Wycieki z Pentagonu: rosyjskie siły specjalne zdziesiątkowane w wojnie na Ukrainie | Wiadomości o wojnie między Rosją a Ukrainą

Tajne dokumenty, które wyciekły, ujawniają również plany Chin dotyczące wysłania „śmiercionośnej pomocy” rosyjskiemu wojsku przebranemu za cywilów.

Dokumenty wojskowe USA, które wyciekły, wykazały, że wojna Rosji z Ukrainą spowodowała ciężkie straty wśród jej sił specjalnych po ich intensywnym rozmieszczeniu na liniach frontu z dużą liczbą ofiar wśród wykwalifikowanych komandosów.

Nadmierne poleganie rosyjskich przywódców na jednostkach Specnazu Operacji Specjalnych doprowadziło do spekulacji amerykańskich urzędników, że odbudowa Moskwy zajmie kilka lat.

Według The Washington Post amerykańscy urzędnicy uważają, że komandosi ponieśli ogromne straty i zostali wyczerpani po tym, jak rosyjscy dowódcy rozmieścili ich na początku wojny, aby przejąć rozpęd. raport W pamięci podręcznej wrażliwych dokumentów, które wyciekły.

Ocena opiera się na zdjęciach satelitarnych przed i po, które według urzędników amerykańskich ujawniają, że „wszystkie oprócz jednej z pięciu oddzielnych brygad rosyjskiego Specnazu, które wróciły z operacji bojowych na Ukrainie późnym latem 2022 r., poniosły znaczne straty”.

Chociaż dokumenty nie określają, ilu komandosów Specnazu zginęło podczas wojny, wywiad rzekomo pokazuje, że Moskwa straciła prawie całą brygadę „z zaledwie 125 aktywnym personelem z 900 rozmieszczonych”.

Według dokumentów, które wyciekły, amerykańscy urzędnicy oszacowali, że rekonfiguracja własnych sił zajmie Rosji nawet dekadę.

Fotografie z początków wojny na Ukrainie przedstawiały żołnierzy Specnazu przybywających do Charkowa, Mariupola i Donbasu po zmaganiach konwencjonalnych jednostek strzelców motorowych.

Dokumenty mówią, że ciężkie straty wśród rosyjskich sił specjalnych będą miały trwałe skutki, w tym zdolność do szkolenia grup paramilitarnych, „które Rosja wykorzystała do rozwijania swoich interesów za granicą”.

Śmiertelna pomoc Chin

Ponadto przechwycenie przez USA rosyjskiego wywiadu zawarte w ujawnionych dokumentach ujawnia, że ​​Chiny zgodziły się „udzielić śmiercionośnej pomocy” Moskwie i planowały zamaskować sprzęt wojskowy jako przedmioty cywilne.

READ  UE zaprasza kolejnego premiera Wielkiej Brytanii na szczyt w sprawie nowego ogólnoeuropejskiego organu bezpieczeństwa | Europa

23 lutego 2023 r. w raporcie wywiadu USA – opartym na podsłuchu rosyjskiego wywiadu zagranicznego – stwierdzono, że Centralna Komisja Wojskowa Chin „zatwierdziła dodatkowe dostawy” broni i chce, aby pozostała ona utajniona.

według Washington Post, Dokument zatytułowany The Watch Report jest sklasyfikowany jako ściśle tajny z wysoce ograniczoną dystrybucją i zawiera informacje o Chinach zatytułowane „Pekin”.

Ujawnienie jest częścią ściśle tajnych dokumentów wojskowych USA, które wciąż są ujawniane i zawierają wrażliwe tajemnice państwowe, które obejmują szczegóły przygotowań Ukrainy do wiosennej ofensywy i sugerują, że USA szpiegowały swoich sojuszników.

Pentagon potwierdził, że dokumenty „wydają się zawierać poufne i ściśle tajne materiały”, ale powiedział, że przynajmniej część z nich została sfałszowana.