Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wyciek funkcji redukcji szumów AMD może być odpowiedzią na głos RTX

Wyciek funkcji redukcji szumów AMD może być odpowiedzią na głos RTX

Wygląda na to, że AMD ma zamiar wprowadzić na rynek konkurenta Dźwięk RTX, funkcja kart graficznych Nvidia, która eliminuje szumy tła podczas rozmowy lub korzystania z mikrofonu. Jest to zgodne z przyczepa które AMD zamieściło na swoim kanale YouTube (najwyraźniej przez pomyłkę), Urządzenia Toma Raporty. Na szczęście kopia zwiastuna została pobrana, zanim została usunięta przez Użytkownik Reddita u/zenobian i prześlij go na subreddit AMD.

Zwiastun, który wyciekł, wskazuje, że funkcja redukcji szumów AMD będzie działać bardzo podobnie do Nvidii RTX Voice (która została później wprowadzona). Wprowadzony do aplikacji do przesyłania strumieniowego Nvidii). Wykorzystuje „algorytm głębokiego uczenia w czasie rzeczywistym”, aby zapewnić „dwukierunkową redukcję szumów”, który filtruje szumy tła z przychodzącego i wychodzącego dźwięku mikrofonu i wydaje się być wbudowany w obecne oprogramowanie AMD Adrenalin.

Najważniejsze pytanie brzmi, jak dobrze działa technologia redukcji szumów AMD w praktyce. Głos RTX Nvidii działa bardzo dobrze, czasami wydaje się magiczny, a kiedy używałem go w przeszłości, na szczęście zniwelował bardziej niejasny dźwięk mechanicznych klawiatur. Prawdopodobnie AMD musi dopasować takie funkcje, jeśli ma mieć jakąkolwiek nadzieję na pokonanie swojej słabej pozycji na rynku GPU.

Nie ma wzmianki o tym, kiedy funkcja może otrzymać oficjalne ogłoszenie ani o sprzęcie wymaganym do jej wykorzystania. Kiedy Nvidia po raz pierwszy wypuściła swoje oprogramowanie RTX Voice, wydawało się, że rdzenie Tensor zorientowane na sztuczną inteligencję znalezione w nowszych kartach graficznych były kluczem do jego działania. Jednak w kolejnych miesiącach Nvidia wprowadziła oficjalne wsparcie dla tej funkcji na starszych kartach, które nie mają dedykowanego sprzętu. Miejmy nadzieję, że funkcja AMD będzie działać na podobnej szerokiej gamie urządzeń.

Przedstawiciele AMD nie odpowiedzieli krawędźSkomentuj prośbę.

READ  Oto toster Xbox Series S, o którym zawsze marzyłeś