Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wycieczka wideo po amerykańskiej atomowej łodzi podwodnej — marynarze manewrują peryskopem za pomocą kontrolera XBOX

Wycieczka wideo po amerykańskiej atomowej łodzi podwodnej — marynarze manewrują peryskopem za pomocą kontrolera XBOX

USS Indiana to nowoczesny, wielomiliardowy amerykański okręt podwodny o napędzie atomowym, który jest w stanie przebywać w zanurzeniu przez trzy miesiące i wystrzelić 16 pocisków manewrujących Tomahawk za jednym zamachem.

Ma najnowszą technologię stealth, może podróżować z prędkością do 29 mil na godzinę (25 węzłów) i może nurkować na głębokość co najmniej 800 stóp (jego rzeczywiste możliwości nurkowania są oceniane). Ponadto żołnierze Navy Seal mogą wychodzić i wchodzić do łodzi podwodnej, gdy znajduje się ona pod wodą z pomieszczenia wewnątrz statku.

Pod każdym względem jest to jedna z najbardziej śmiercionośnych łodzi na świecie — a teraz możesz zajrzeć do środka dzięki vloggerowi Incredible Shots Terry’ego Fieldsa Został sfotografowany, gdy zszedł włazem na wycieczkę podczas Tygodnia Floty w Port Everglades na Florydzie.

wideoktóry w serwisie YouTube wyświetlono ponad 200 000 razy, pokazuje kwaterę kapitana, elegancką mesę i pola wspinające się wewnątrz wyrzutni torpedowej.

Jakie aspekty łodzi podwodnej zrobiły na nim wrażenie? „Oczywiście, pokój kontrolny” – powiedział Fields dla MailOnline Travel. Tam dowiaduje się od swojego przewodnika — kapitana łodzi podwodnej, Scotta Bresnahana — że marynarze używają kontrolera Xbox do sterowania peryskopem.

Vlogger Terry Fields oprowadza po USS Indiana (powyżej) podczas „Tygodnia Floty” w Port Everglades na Florydzie

Powyżej jest

Powyżej „przewodnik” Scott Bresnahan, dowódca łodzi podwodnej, ujawnia niektóre zaawansowane technologicznie systemy, którymi dysponuje załoga w sterowni.

Jakie aspekty łodzi podwodnej olśniły pola?  Powiedział:

Jakie aspekty łodzi podwodnej olśniły pola? – Jasne, pokój kontrolny – powiedział. Tam dowiaduje się, że marynarze używają kontrolera Xbox (powyżej) do sterowania peryskopem

Fields, który publikuje w mediach społecznościowych jako boso vlogger, powiedział: „Zobaczyć mózg statku i pozwolić mu zarejestrować, że nie ma okien do zobaczenia, a statek jest dosłownie prowadzony przez dźwięk, jest niesamowity. Mają kamery, ale statek używa sonaru do podróżowania po zanurzeniu.

READ  Trump prosi Sąd Najwyższy o zablokowanie udostępnienia rekordów z 6 stycznia | Donald Trump

„A włączenie kontrolerów X-Box do obsługi zakresów podrzędnych otworzyło mi oczy”.

USS Indiana nie ma konwencjonalnego peryskopu, który jest obsługiwany z dyspozytorni. Zamiast tego ma wysuwane „maszty oświetleniowe”, które zapewniają wiele widoków za pomocą zaawansowanych kamer, w tym obrazy w podczerwieni.

Obrazy te mogą być transmitowane na ekrany rozmieszczone na całym statku.

Okręt podwodny do ataku ma również zabójczy zestaw broni, czego Fields był świadkiem z pierwszej ręki, podczas swojej wycieczki wideo, która zabiera widzów do pomieszczenia torpedowego.

Torpedy są gigantyczne – podobnie jak wyrzutnia torpedowa, do której Fields czołga się z latarką.

To klaustrofobiczne przeżycie na statku, który był już ciasny dla prawie 150 marynarzy, wszystkich mężczyzn, z wyjątkiem jednej oficerki, porucznik Lexi Silva.

Ciekawe wideo Fields pokazuje kwaterę główną komandora Bresnahana (powyżej)

Ciekawe wideo Fields pokazuje kwaterę główną komandora Bresnahana (powyżej)

Powyżej koja oficera wykonawczego, w

Powyżej koja oficera wykonawczego z „stojakem” z zasłonami dla odwiedzającego VIP-a

Ten luksusowy pokój wyposażony jest w trzyosobowe łóżko oficerskie, a także schowek i dwa rozkładane łóżka

Ten luksusowy pokój wyposażony jest w trzyosobowe łóżko oficerskie, a także schowek i dwa rozkładane łóżka

Jak wyjaśnił Fields: „Indiana ma około 377 stóp długości, więc przy około 150 marynarzach na pokładzie średnia wynosi mniej niż trzy stopy na marynarza”.

Brak miejsca powodował, że marynarze musieli korzystać z „gorącego stojaka” – czyli z podstawowych koi na zmianę, niektórzy nawet spali w komorze torpedowej.

Film pokazuje, że Commander’s Marina to dla kontrastu luksusowy obiekt – pokój o powierzchni 25 stóp kwadratowych wyłożony drewnem.

Jest jedynym marynarzem na statku, który ma pokój dla siebie.

Pokój oficera wykonawczego jest stosunkowo wygodny, z dodatkowym „stojakem” na wizyty VIP-ów. W trzeciej kabinie znajduje się potrójne łóżko dla oficerów, plus schowek i dwa rozkładane łóżka.

Powyżej znajduje się jedna z gigantycznych torped, które są częścią pokładu uzbrojenia USS Indiana

Powyżej znajduje się jedna z gigantycznych torped, które są częścią pokładu uzbrojenia USS Indiana

Powyższe pola są pokazane tutaj, eksplorując jedną z wyrzutni torpedowych

Powyższe pola są pokazane tutaj, eksplorując jedną z wyrzutni torpedowych

„Jakby warunki do spania nie były wystarczająco trudne, nie biorą codziennego prysznica w zwykłym tego słowa znaczeniu” – powiedział Fields, który mieszka w Boca Raton na Florydzie. Aby utrzymać wodę na statku podczas rejsu, często używają jednorazowych chusteczek do odświeżenia.

Nie ma wątpliwości, że jadalnia w stylu „lunchroom” w stylu Indiany – Courtside Café – przynosi ulgę niektórym żeglarzom.

Taco Tuesday jest najwyraźniej wielkim hitem wśród załogi.

Czy będąc na statku, Fields uważa, że ​​poradzi sobie jako okręt podwodny?

„Dużo przemyślałem to pytanie i moja szczera odpowiedź brzmi: myślę, że mógłbym to zrobić może przez weekend” – powiedział. O to chodzi. Jeśli jesteś tam przez kilka miesięcy, myślę, że rzeczą, która może to utrudniać, niekoniecznie jest sama ograniczona przestrzeń, ale chłodniejsze otoczenie.

Mam tu na myśli dyskomfort. W łodzi podwodnej patrzysz na wiele rur, zaworów, drabin i metalu. To prawie niemożliwe, aby poczuć się jak w domu. Wiem, że można to powiedzieć o prawie każdym statku Marynarki Wojennej, ale w łodzi podwodnej staje się większy, ponieważ jest ciaśniejszy i zawsze jesteś w środku.

strefa gastronomiczna

Jadalnia w stylu „luncheonette” w stylu Indiany

USS Indiana, pokazany tutaj podczas prób morskich w 2018 roku, może pozostawać zanurzony przez trzy miesiące.

USS Indiana, pokazany tutaj podczas prób morskich w 2018 roku, może pozostawać zanurzony przez trzy miesiące.

Nie ma wątpliwości, że życie okrętu podwodnego to życie pełne wyzwań, ale załoga USS Indiana staje z nimi twarzą w twarz.

„Najbardziej imponującą rzeczą w łodzi podwodnej jest dla mnie sama załoga” — dodał Fields. Profesjonalizm i pozytywne nastawienie załogi było widoczne od chwili, gdy wszedłem na pokład. A biorąc pod uwagę wyzwania, którym stawiają czoła podczas wspólnych podróży, wiele mówi to o ich zaangażowaniu w służbę swojemu krajowi.

READ  Amerykańska para stara się zarobić ogromne pieniądze w groszach

Aby obejrzeć cały film na kanale YouTube Barefoot Vlogger, kliknij tutaj Tutaj. Dołącz do jego Patreona, aby uzyskać dostęp do ekskluzywnych treści — www.patreon.com/bosovlogger. I śledź go na Instagramie tutaj – www.instagram.com/thebarefootvlogger.