Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wybory w Australii: nowy premier Anthony Albanese przysięga zjednoczyć kraj po porażce Scotta Morrisona |  wiadomości ze świata

Wybory w Australii: nowy premier Anthony Albanese przysięga zjednoczyć kraj po porażce Scotta Morrisona | wiadomości ze świata

Lider Australijskiej Partii Pracy Anthony Albanese powiedział, że chce zjednoczyć kraj po tym, jak po raz pierwszy od 2007 roku poprowadził opozycję do władzy.

Poczynił swoje uwagi po Scott Morrison Przyznał się do porażki w wyborach, kończąc prawie dekadę rządów konserwatystów.

Partia Pracy jest obecnie wciąż nieśmiała w zakresie 76 mandatów potrzebnych do utworzenia rządu, a zatem może być zmuszona polegać na wsparciu mniejszych niezależnych partii, w tym Partii Zielonych lub tzw. i zająć się zmianą klimatu.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Premier Australii przyznaje się do porażki

Grupy te osiągnęły dobre wyniki w sondażach, wykorzystując gniew wyborców z powodu braku działań w sprawie zmian klimatycznych po kilku najgorsza powódź I Najbardziej niszczycielskie pożary uderzyć w Australię.

Oznacza to, że tworzenie nowego parlamentu wydaje się być mniej sceptyczne wobec klimatu niż ten, który poparł prowęglową administrację Morrisona.

Ostateczne wyniki mogą trochę potrwać, ponieważ oddano rekordową liczbę głosów korespondencyjnych.

W piątek rząd zmienił przepisy, aby umożliwić osobom niedawno zarażonym Koronawirus choroba Głosować telefonicznie.

Głosowanie jest obowiązkowe dla dorosłych w Australia.

Po swoim zwycięstwie Albanese, republikanin wywodzący się z klasy robotniczej, powiedział: „Chcę, żebyśmy zjednoczyli kraj.

„Myślę, że ludzie chcą się spotykać i szukać naszych wspólnych interesów i dążyć do tego poczucia wspólnego celu.

„Myślę, że ludzie są zmęczeni podziałami, chcą zjednoczenia jako naród i zamierzam tym przewodzić”.

Podczas kampanii Partia Pracy obiecała większą pomoc finansową i silniejszą sieć bezpieczeństwa socjalnego, ponieważ Australia zmaga się z najwyższą inflacją od 2001 r. i gwałtownie rosnącymi cenami domów.

Na froncie polityki zagranicznej partia zaproponowała utworzenie szkoły obronnej na Pacyfiku, aby szkolić sąsiednie armie w odpowiedzi na potencjalną chińską obecność wojskową na Wyspach Salomona, które leżą u progu Australii.

READ  Japonia ponownie otwiera swoje drzwi dla zagranicznych turystów po dwóch latach od zamknięcia epidemii | Japonia

Chce również stawić czoła zmianom klimatycznym poprzez bardziej ambitne 43-procentowe ograniczenie emisji gazów cieplarnianych do 2050 roku.

Przyznając się do porażki, pan Morrison powiedział: „Dzisiaj wieczorem rozmawiałem z liderem opozycji i przyszłym premierem Anthonym Albanesem i pogratulowałem mu dzisiejszego wieczoru wyborczego zwycięstwa.

„Myślę, że dla tego kraju bardzo ważne jest, aby mieć pewność.

„Myślę, że to bardzo ważne, aby ten kraj mógł iść naprzód”.

Pan Morrison powiedział również, że ustąpi ze stanowiska lidera Partii Liberalnej.

Jego poddanie się kończy osiem lat i dziewięć miesięcy u władzy koalicji konserwatywnej.

Pan Morrison został premierem w 2018 roku po kilku zmianach w kierownictwie.

Gratulując Albanese z okazji jego wyboru na premiera, Boris Johnson powiedział: „Nasz kraj ma długą historię i świetlaną wspólną przyszłość.

„Jako dobrze prosperujące demokracje o podobnych poglądach, każdego dnia pracujemy nad tym, aby świat był lepszy, bezpieczniejszy, bardziej zielony i lepiej prosperujący”.

Podkreślając „niezrównaną bliskość” między dwoma krajami, powiedział, że „jedyna odległość między nami jest geograficzna”.

Johnson dodał: „Nie mogę się doczekać współpracy z premierem Albanesem w nadchodzących tygodniach, miesiącach i latach, ponieważ wspólnie podejmujemy wspólne wyzwania i pokazujemy znaczenie naszych wspólnych wartości”.