Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wybory na żywo: Herschel Walker i Brian Kemp pewni Gruzji, gdy Mo Brooks wraca do Alabamy

Mo Brooks wykorzystuje materiał filmowy przedstawiający siebie po masowej strzelaninie w reklamie kampanii

W jutrzejszych głównych prawyborach w wielu stanach USA czołowi kandydaci republikanów zmierzą się ze sobą, aw niektórych przypadkach będą próbować pokonać pretendentów popieranych przez Donalda Trumpa.

W Gruzji obecny gubernator Brian Kemp wydaje się być na krawędzi zwycięstwa nad swoim głównym rywalem, zwolennikiem Trumpa i byłym senatorem Davidem Perdue, którego kampania nie wywołała pożaru pomimo hałaśliwych interwencji byłego prezydenta. Mike Pence będzie dziś prowadził kampanię dla pana Kempa.

W międzyczasie prawybory w Senacie Gruzji prawie na pewno ujrzą nominację kontrowersyjnego byłego piłkarza Hershela Walkera, bardzo popularnej postaci, której czasami nieobliczalne zachowanie, interesy i historia problemów osobistych martwi niektórych Republikanów. Pokonanie Demokraty Raphaela Warnocka w listopadzie.

A w Alabamie kongresman Moe Brooks wydaje się być z powrotem w wyścigu republikańskiego Senatu, pomimo utraty poparcia Trumpa na początku tego roku. W tym czasie był zasypany urną wyborczą, a także wezwał swoich zwolenników, aby zaczęli „posuwać się naprzód” od wyborów w 2020 r., ku wielkiej pogardzie Trumpa. Jednak kontynuował swoją kampanię ze zdjęciami, na których przemawiał przed Białym Domem 6 stycznia 2021 r.

1653347589

Walki prawne trwają w Pensylwanii

Prawybory w Senacie Pensylwanii trwają bez zwycięzcy po tym, jak dr Mehmet Oz i David McCormick udali się do ponownego przeliczenia w zeszłym tygodniu, oddzielając tylko niewielką część głosów wśród najlepszych kandydatów.

W poniedziałek kampania McCormick złożyła nowy pozew o zliczenie kart do głosowania bez odręcznie napisanej daty (ale w przeciwnym razie otrzymano na czas).

John Bowden24 maja 2022 00:13

1653343989

Republikański kandydat na gubernatora rozpoczyna rasistowski atak na Stacey Abrams

W szokującym klipie, który pojawił się na Twitterze w poniedziałek przed jego potencjalną porażką w prawyborach gubernatorów we wtorek, David Perdue oskarżył kandydatkę Demokratów, Stacey Abrams, o „obrazę jej rasy”.

Powiedział jej także, żeby „wróciła tam, skąd pochodziła”, mimo że Abrams mieszkał w Gruzji od dziesięcioleci.

John Bowden23 maja 2022 23:13

1653340466

Madison Cawthorne staje przed dochodzeniem prowadzonym przez Komisję Etyki

Komisja Etyki Izby Reprezentantów twierdzi, że prowadzi dochodzenie w sprawie nowego kongresmena, Lame Duck, za rzekome promowanie kryptowaluty, w której miał interes biznesowy, a także za rzekomy związek z pracownikiem płci męskiej – którego określił jako swojego trzeciego kuzyna.

Czytaj więcej z Niezależny Andrzej Feinberg:

John Bowden23 maja 2022 22:14

1653336839

Stacy Abrams uderza w Kempa po tym, jak ogłosiła Gruzję „najgorszym stanem w kraju”

Stacy Abrams, jedyna Demokratka, która kandydowała na gubernatora we wtorkowych prawyborach, jest już atakowana przez Republikanów po tym, jak podczas ostatniej kampanii wyborczej wysłała ostrą krytykę pod adresem swojego stanu.

„Jestem zmęczona słyszeniem, że jestem najlepszym stanem w kraju do robienia interesów, kiedy jesteśmy najgorszym stanem w kraju do życia”, powiedziała podczas obiadu w hrabstwie Gwinnett w weekend, powołując się na statystyki, które obejmują śmiertelność matek. stawki.

Kontynuowała: „Gruzja jest zdolna do wielkości, potrzebujemy tylko wielkości, aby być w biurze naszego gubernatora. Potrzebujemy kogoś, kto naprawdę wierzy w sprowadzenie nas tam wszystkich”.

Ale faworyt republikańskich prawyborów, urzędujący gubernator Brian Kemp, sprzeciwił się.

„Stacy Abrams może myśleć inaczej, ale myślę, że Gruzja jest najlepszym stanem do życia, pracy i wychowywania rodziny” – napisał na Twitterze.

John Bowden23 maja 2022 21:13

1653330609

Pence zrywa stosunki z Trumpem w prawyborach w Gruzji

Mike Pence przyłącza się do wysiłków, aby powstrzymać próby Donalda Trumpa obalenia gubernatora Gruzji i zainstalowania w tym stanie byłego senatora USA Davida Perdue, który twierdził, że zwycięstwo Trumpa zostało „skradzione” w stanie w 2020 roku.

Były wiceprezydent przebywa na terenie stanu w przeddzień prawyborów w Gruzji, co wprawia w zakłopotanie urzędującego Briana Kempa, który irytował Trumpa w 2020 roku, odmawiając wezwania ustawodawcy stanowego do wszczęcia śledztwa w sprawie wyborów w 2020 roku lub odwołania wyborów. stan wyników.

Wydaje się, że kampania Perdue’a znacznie wyprzedza zasiedziałego prezydenta, w wyniku czego wtorek może oznaczać pierwszą poważną porażkę byłego prezydenta w sezonie wyborczym 2022.

John Bowden23 maja 2022 19:30

1653327009

Rywalizacja eliminacyjna odbędzie się we wtorek w Teksasie

Kampania pani Cisneros jest bardzo bliska przedstawicielowi Henry’emu Cuellarowi, konserwatywnemu demokracie, który spotkał się z krytyką za sprzeciwienie się podjęciu decyzji o wprowadzeniu sprawy Roe v. Wade do prawa pośród widocznych planów sądu, aby ją uchylić. Była za Cuellarem z 2,1 procentami w marcowych prawyborach, w których znalazł się również trzeci kandydat z ponad 4 procentami głosów. Jeśli ci wyborcy są zdeterminowani nastrojami anty-urzędowymi, pani Cisneros może przejąć inicjatywę we wtorek.

Cuellar ma również pytania dotyczące jego ewentualnego udziału w śledztwie FBI. Agencja dokonała nalotu na jego dom na początku tego roku, ale jego prawnik twierdzi, że nie jest on celem śledztwa.

John Bowden23 maja 2022 18:30

1653325989

Stacy Abrams ma nadzieję przywrócić magię w 2022 r.

Stacy Abrams czeka kolejne trudne wybory powszechne po wtorku, w których wystartuje po tym, jak bez sprzeciwu ubiegała się o nominację na gubernatora jej partii.

Nominowana po raz drugi była o kilka punktów od pokonania urzędującego gubernatora Briana Kempa w 2018 roku i ma nadzieję, że jej lata pracy nad budowaniem stanu rejestracji wyborców doprowadzą ją tym razem do zwycięstwa.

Ale jej kampania stoi w obliczu „niezbędnych problemów”, według kierownika kampanii Lauren Groh-Wargo, ze względu na niekorzystną mapę Demokratów na 2022 rok.

„Naszym zadaniem jest zidentyfikowanie Stacy, zanim ktokolwiek inny będzie miał szansę ją podważyć lub zdefiniować ją w niedokładny sposób” – dodał Grohe-Wargo.

Czytaj więcej w Stowarzyszenie prasy:

John Bowden23 maja 2022 18:13

1653323768

Mo Brooks twierdzi, że wysyłanie e-maili promujących poparcie Trumpa było „oczywistym błędem”

Kampania Mo Brooksa w Alabamie zarzuca „otwarty błąd” po tym, jak stanowa witryna informacyjna otrzymała dwa e-maile od kandydata, które w ostatnich dniach otrzymali wyborcy, zachwalając poparcie byłego prezydenta Donalda Trumpa, który wycofał swoje poparcie dla Brooksa po tym, jak kandydat nazwał wyborców odejść od skarg na wybory w 2020 r.

PAC Trumpa Save America wydał w poniedziałek oświadczenie w tej sprawie, pisząc: „Nie mogę tego zrobić, Mo!” w komunikacie prasowym.

Odpowiedzią na kampanię pana Brooksa było Alabama reporter polityczny: „Żadna poczta z nieaktualnymi lub niedokładnymi informacjami nie zostanie zatwierdzona. Tylko znaki korzystające z uwierzytelniania są zatwierdzane, zanim cokolwiek zostanie zmienione. Albo urząd pocztowy niewłaściwie obsłużył nieaktualną pocztę, albo USPS błędnie dostarczył coś, co miało zostać dostarczone kilka miesięcy temu”. całkowity błąd, który nie powinien był mieć miejsca”.

READ  Badanie ostrzega, że ​​Ziemia ma tylko 33% szans na ograniczenie globalnego ocieplenia do 1,5°C do 2029 r

John Bowden23 maja 2022 17:36

1653321422

Czy Partia Republikańska w Senacie Alabamy pójdzie do drugiej tury?

Wśród kandydatów, którzy mają nadzieję na zastąpienie odchodzącego na emeryturę senatora Richarda Shelby’ego, znajduje się wielu rywalizujących kandydatów republikańskich, którzy mogliby zmusić prawybory swojej partii do drugiej tury wyborów we wtorek.

Trzech kandydatów jest uważanych za pretendentów do prawyborów, kierowanych przez Katie Boyd Brett, byłą szefową lokalnej organizacji biznesowej. Wcześniej uważano, że wyścig był butem dla kongresmana Moe Brooksa, który obecnie zajmuje drugie miejsce z Mikem Durantem, ale jego poparcie ze strony byłego prezydenta Donalda Trumpa osłabło po tym, jak wezwał Republikanów do odejścia od fałszywych przekonań, że wybory w 2020 r. były. Joe Biden go ukradł.

Pani Brett prowadziła w tej dziedzinie z 32 procentami w ankiecie zleconej przez wzgórzeale potrzebuje 50 procent głosów, aby uniknąć drugiej tury w czerwcu.

John Bowden23 maja 2022 16:57

1653316035

Warnock przewidział, że wygra prawybory z progresywnym pretendentem

Wielebny Raphael Warnock, jeden z dwóch amerykańskich senatorów z Gruzji wraz z innym demokratą Johnem Ossoffem, podczas wtorkowego głosowania, gdy staje przed jednym z głównych pretendentów do nominacji swojej partii do swojego miejsca w listopadzie.

Jego przeciwnikiem jest Tamara Johnson-Shelly, właścicielka postępowego przedsiębiorstwa krajowego, która twierdzi, że pan Warnock stracił kontakt ze społecznościami, które poparły jego wybór w 2020 roku. Jej kampania wzywa do utworzenia agencji federalnej reprezentującej potomków niewolników w rządzie USA, który będzie odpowiedzialny za zapewnienie odszkodowań za handel niewolnikami w Stanach Zjednoczonych. Pani Johnson-Shelly popiera również podniesienie federalnej płacy minimalnej do 15 dolarów za godzinę oraz Medicare dla wszystkich.

Ale pan Warnock prowadził go prawie 80 punktami w jedynym plebiscycie wyścigowym przeprowadzonym przez Emerson College dla wzgórze, w kwietniu, sugerując, że Johnson-Shelly niewiele zna jej nazwiska w porównaniu z Warnock. Nie jest też prawdopodobne, aby wielu zwolenników Warnocka poparło rezygnację z rzadkiej przewagi w celu obsadzenia urzędu przed kontrowersyjnymi wyborami powszechnymi.

John Bowden23 maja 2022 15:27