Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

WWE i inwestorzy otrzymują zgodę na ugodę w wysokości 39 milionów dolarów تسوية

WWE i inwestorzy otrzymują zgodę na ugodę w wysokości 39 milionów dolarów تسوية

WWE i inwestorzy, którzy twierdzą, że firma wprowadziła ich w błąd w związku z problemami w relacjach biznesowych z Arabią Saudyjską, otrzymali ostateczną zgodę na ugodę w wysokości 39 milionów dolarów.

zauważyliśmy Pod koniec listopada 2020 r. WWE ujawniło, że firma zamknęła ugodę o wartości 39 milionów dolarów w ramach pozwu zbiorowego prowadzonego przez system emerytalny dla strażaków Kansas City, Missouri Trust. Pozew, pierwotnie złożony w marcu 2020 roku, twierdzi, że kierownictwo WWE oszukiwało inwestorów co do ich transakcji biznesowych w Arabii Saudyjskiej, nadmuchując akcje firmy i sprzedając akcje o wartości ponad 280 milionów dolarów po nieuczciwie zawyżonych cenach. Pozew został skonsolidowany przez sześć różnych firm prawniczych i obejmował kilka oddzielnych pozwów, w tym jeden wniesiony przez miasto Warren, policję Michigan i system Fire Pension. Twierdziła, że ​​urzędnicy WWE nie ujawnili, w jaki sposób nie doszło do oczekiwanych umów handlowych z Arabią Saudyjską w sprawie umowy z telewizją na Bliskim Wschodzie, ale pozwalając inwestorom wierzyć inaczej, firma spowodowała wzrost akcji, kiedy nie było to oczekiwane.

W aktualizacji WWE i inwestorzy uzyskali ostateczną zgodę na ugodę w wysokości 39 milionów dolarów w sądzie federalnym w Nowym Jorku w zeszłym tygodniu, według Prawo Bloomberga. Rakoff, amerykański sędzia okręgowy dla Południowego Okręgu Nowego Jorku, ostatecznie zatwierdził ugodę w zarządzeniu wydanym w zeszły czwartek.

Transakcja gotówkowa stanowi około 18,2% szacowanych szkód na poziomie klasy, inwestorzy powiedzieli sądowi, gdy wystąpili o wstępną zgodę w 2020 r. Zgoda sędziego Rakoffa nastąpiła po odrzuceniu przez WWE oferty odrzucenia pozwu pod koniec 2020 r. Następnie początkowo zgodził się do rozliczenia w marcu . od tego roku.

Nie było zastrzeżeń do ugody. Klasa rozliczeniowa obejmuje wszystkich, którzy nabyli akcje zwykłe WWE od 7 lutego 2019 r. do 5 lutego 2020 r. i w rezultacie stracili pieniądze, z wyjątkiem osób, które mają inne bliskie powiązania z firmą.

READ  Samsung ujawnił duży rabat na cenę Galaxy S21 FE عن

Labaton Sucharow LLP z Nowego Jorku, główny radca prawny w procesie, otrzyma 7,02 mln dolarów na honoraria adwokackie, co stanowi 18% funduszu rozliczeniowego. Kancelaria otrzyma również ponad 468 000 USD odszkodowania za koszty postępowania sądowego.

Sędzia orzekł, że fundusz emerytalny reprezentujący inwestorów jako główny powód, którym był Kansas City Firefighters Retirement System, Missouri Trust, otrzyma ponad 6200 dolarów rekompensaty za uzasadnione koszty i wydatki.

WWE nie przyznało się do żadnych wykroczeń. Firmę reprezentowały dwie firmy – Day Pitney LLP, Paul, Weiss, Rifkind oraz Wharton & Garrison LLP.