Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wu-Tang współpracuje z NASA przy wydaniu kosmicznego rapu

Wu-Tang współpracuje z NASA przy wydaniu kosmicznego rapu

„Istnieją różne spostrzeżenia, które możemy uzyskać po prostu będąc tam [in space]i badań, które mogą pomóc naszemu światu i naszemu społeczeństwu”.

Blada niebieska kropka

Raper, współpracownik Wu-Tang i lekarz znany jako Kamran „Lazarus” Khan jest wielkim fanem NASA i podróży kosmicznych.

Aby wyznać swoją miłość do nich obojga, Lazarus powiedział, że zadebiutuje nową piosenką „Pale Blue Dot” z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej jeszcze w tym miesiącu, ogłosił raper. W transmisji na żywo na Instagramie Z byłym głównym naukowcem NASA, Jimem Greenem.

Ale Lazarus nie chciał po prostu napisać przeciętnego hitu. Zamiast tego chciał napisać coś bardziej realistycznego i opartego na nauce.

Kogo lepiej skonsultować niż Greena, który również zaoferował swoją wiedzę w filmie „Marsjanin” Ridleya Scotta.

„Nie chciałem zrobić piosenki o kosmosie, a to po prostu„ Cóż, ten facet nie wie, o czym mówi ”- powiedział podekscytowany Lazarus.

Przegląd efektów

Ale jest też introspekcyjny element filozoficzny, który Lazarus chce zgłębić w swojej piosence.

„Istnieją różne spostrzeżenia, które możemy uzyskać po prostu będąc tam [in space]I badania, które mogą pomóc naszemu światu i naszemu społeczeństwu”.

Lazarus dodał, że uważa hip hop za idealny gatunek do „rozmawiania na tematy takie jak podróże kosmiczne, co dzieje się w kosmosie”.

Wyjaśnił, że „Hip-hop jako forma muzyki zawsze służył sztuce ekspresji i podnoszeniu świadomości problemów”.

Po zajęciu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Lazarus mówi, że chce porzucić Elona Muska i spróbować Marsa. Rap to nie wszystko, co Lazarus może robić jako podróżnik w kosmosie, chociaż chętnie wykorzystuje swoje umiejętności jako lekarz.

„Zatrudnij mnie, jestem gotowy!” Powiedział. „Kiedy już tam dotrę, zajmę się tam też niektórymi pacjentami. Byłoby wspaniale, gdybym mógł być jednym z pierwszych lekarzy w kosmosie”.

radio orbitalne

Chociaż Lazarus mówi, że jego piosenka będzie pierwszą hip-hopową piosenką, która miała swoją premierę z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, z pewnością nie będzie pierwszą ogólnie.

READ  Przełomowa nowa mapa ciemnej materii potwierdza ogólną teorię względności Einsteina

Popowe piosenki z kosmosu nie są w dzisiejszych czasach nowością i trudno przebić Will.i.ama, który emituje światową premierę swojego singla „Reach For the Stars”. z innej planetyMars.

Mimo to, jeśli Lazarus i NASA odniosą sukces, nadal byłby to świetny sposób na wydanie singla. Więc bądźcie czujni na Pale Blue Dot, który wystartuje z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej 12 marca, mówi Lazarus.

Więcej o NASA: Pierwsze spojrzenie NASA na próbki japońskich asteroid ujawnia elementy budulcowe życia