science

Wtyczka Something Spaces wyświetla czarne projekty online

Agencja kreatywna i organizacja non-profit Gdzie są czarni projektanci? Stworzyli wtyczkę do przeglądarki internetowej, która wyświetla działające czarne projekty za każdym razem, gdy otwierana jest nowa karta.


Przestrzenie nazywane są czymś, za darmo dostawa w Dostępne dla każdego, aby pobrać i wyświetlić użytkownikom obraz dzieł sztuki autorstwa czarnoskórych artystów i projektantów na ekranach komputerów.

Wtyczka Something Spaces pokazuje działanie czarnych projektów

Wtyczka internetowa to rodzaj oprogramowania, który dodaje funkcje do istniejącego oprogramowania, umożliwiając dostosowanie strony internetowej. W tym przypadku wtyczka zapewnia platformę dla czarnoskórych twórców do zaprezentowania swojej pracy online.

Polecane projekty pochodzą z Wielkiej Brytanii i zagranicy, w tym od fotografa z Londynu Olivia Twist Amerykański artysta z Sierra Leone Amir Khadar.

Amir Khader jest jednym z wybitnych twórców
Agencja kreatywna Coś nie dla zysku Gdzie są czarni projektanci? Stwórz projekt

„Możesz pobrać rozszerzenie wtyczki na swój komputer za pośrednictwem przeglądarki Chrome, Firefox i Safari” Coś Kierownik studia Roshana Bagley powiedziała Dezeenowi.

„Na każdej otwartej karcie znajdziesz inspirujące dzieło sztuki od wschodzących twórców lokalnych i globalnych”

Fotograf z Nowego Jorku Adesewa Adekoya i projektant w Seattle grillowany kształt Wśród innych amerykańskich projektów biorących udział w projekcie, wschodzący brazylijski projektant المصمم Amanda Lobos Jest również wliczony w cenę.

Wtyczka Something Spaces została stworzona we współpracy z organizacją non-profit, prowadzoną przez wolontariuszy Gdzie są czarni projektanci?.

Grupa została założona w czerwcu 2020 r., gdy na całym świecie wybuchły protesty wspierające Ruch Black Lives Matter Ruch po śmierci George’a Floyda.

Fotograf Amanda Lobos jest częścią projektu
Polecane projekty wahają się od ilustratorów po projektantów

Wtyczka jest rozszerzeniem Something’s Inicjatywa Kosmiczna, projekt stworzony przez agencję w 2019 roku, który umożliwił twórcom dodawanie swoich prac do zaniedbanych przestrzeni publicznych, takich jak okna budynków.

Teraz, także online, projekt daje artystom i projektantom przestrzeń, której inaczej nie musieliby prezentować w wirtualnym i fizycznym świecie.

READ  Według eksperta szczątki chińskiego pocisku mogą uderzyć w Ziemię pod koniec tygodnia przestrzeń
Wtyczka ma na celu wzmocnienie czarnych dźwięków
W Something Spaces pojawiają się czarnoskórzy artyści i projektanci z Wielkiej Brytanii i zagranicy

„Inicjatywa została stworzona, aby usunąć bariery między niedostatecznie reprezentowanym talentem a możliwościami” – kontynuował Bagley, który jest również członkiem Where Are Black Designers? Zespół.

Bagley wyjaśnił, że projekt ma na celu ułatwienie osobom z branży kreatywnej znajdowania i zatrudniania talentów z niedostatecznie reprezentowanych społeczności.

„Wypełniamy niewykorzystane przestrzenie, takie jak karty przeglądarki, inspirującymi i często pomijanymi twórcami dzieł sztuki.

Zdjęcie: Miles Wilson
Fotografia jest również zawarta w wyborze wtyczek premium do grafiki

Something to agencja kreatywna z siedzibą w Londynie i Byron Bay. Gdzie są czarni projektanci? to organizacja non-profit, której celem jest wzmacnianie i wspieranie czarnoskórych artystów i projektantów na całym świecie.

Najnowsze projekty mające na celu edukowanie opinii publicznej na temat czarnej historii obejmują aplikację rozszerzonej rzeczywistości opracowaną przez londyńską organizację non-profit BLAM, która daje użytkownikom możliwość obejrzenia wirtualnych obrazów i rzeźb związanych z ich obecną lokalizacją.

Zdjęcia dzięki uprzejmości czegoś.

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment