WTA Tour: Anna Bogdan w pierwszym finale w Polsce

30 lipca – Nierozstawiona Rumunka Anna Bogdan i piąta rozstawiona Francuzka Caroline Garcia zakwalifikowały się do finału Poland Open wygrywając półfinały w równych setach w sobotę w Warszawie.

Bogdan dotarła do swojego pierwszego finału gry pojedynczej na WTA Tour pokonując 7-5, 7-5 Ukrainkę Katrinę Bindel, która obraziła swoją sprawę ośmioma podwójnymi błędami. Zawodnicy wymienili się siedmioma kolejnymi przerwami serwisowymi na rozpoczęcie meczu, który zakończył się 14 pełnymi przerwami.

Garcia szuka swojego dziewiątego tytułu w karierze po pokonaniu dziesiątej Włoszki Yasmine Paolini 6-1, 6-2 w deszczowych warunkach. Garcia, która uratowała swój jedyny punkt krytyczny w 65-minutowym zwycięstwie, pokonała Bogdana w swoim jedynym poprzednim spotkaniu drugiej rundy na Wimbledonie w 2017 roku.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Praga Otwarte

Czeszka nr 8 Marie Buzkova zagra u siebie w niedzielę z siódmą rozstawiona Anastasią Potapową z Rosji.

Buzkova pokonała 17-letnią rodaczkę Lindę Noskovą 7-6 (4) 6-3 i zdobyła siedem asów i obroniła pięć z siedmiu breakpointów. Noskova prowadziła 2-1 w pierwszym secie i 3-1 w drugim w swoim pierwszym półfinale WTA Tour.

Potapova wykorzystała pięć ze swoich siedmiu break pointów w wygranym 6:3 6:0 meczu z nierozstawionym Chińczykiem Qiang Wangiem. Po wygranej w Stambule w kwietniu będzie szukać drugiego tytułu w karierze.

Bozkova, która walczy o swój pierwszy singiel, wygrała jedyne poprzednie spotkanie z Potapovą 6-3, 3-6, 6-4 w Miami w marcu.