Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wszystkie oczy skierowane są na wschodzącą gwiazdę tenisa Igę Swietik

Prawdopodobnie nie potrafisz wymówić Iga Świątek, ale powinieneś znać jej imię.

Przywództwo w wiadomościach: Świątek – Jasny shvi-ahn-tek po polsku i svi-ah-tik W języku angielskim – zakwalifikowała się do swojej pierwszej rundy zwycięstwa w poniedziałek na French Open, aby odnieść 29. zwycięstwo z rzędu.

  • To czwarta najdłuższa passa w WTA w tym stuleciu, ustępując tylko Venus Williams w 2000 (35), Serenie Williams w 2013 (34) i Justinowi Heninowi w 2007-08 (32).
  • Dzikie statystyki: 20-latek wygrał 44 z ostatnich 45 setów, z których 25 było albo 6-0, albo 6-1.

tło: Podróż Świątek rozpoczęła się w Warszawie, gdzie przebywał jej ojciec Tomasz, wioślarz olimpijski z 1988 r. Popchnij w kierunku sportów wyczynowych i wprowadził ją w udaną karierę w tenisie młodzieżowym.

  • Na scenę weszła w 2020 roku wygrywając French Open, stając się najmłodszą mistrzynią singli kobiet od 2004 roku i pierwszą mistrzynią Polski w singlu (mężczyzna lub kobieta).
  • Wygrała dwa razy więcej w 2021 roku, ale w tym roku wzniosła swoją grę na nowy poziom, stając się pierwszym Polarem, który osiągnął pierwsze miejsce w historii. 1 Nagła emerytura Partii Jesionowej w marcu.

Między wierszami: Świątek wzorowała się na swojej supergwiazdzie Rafaelu Nadalu, więc jej sukces w Rolandzie Garrosie nie był przypadkowy. Ale ostatnio dodał nowy element, który pomaga mu dominować na wszystkich powierzchniach.

  • Zamiast polegać na forhendzie Nadal-Iske, zaatakowała wcześnie i jest zabójcza przeciwko serwowi, wygrywając ponad połowę powtórek w tym sezonie – najwięcej w pierwszej dziesiątce.
  • Švetik zawdzięcza również swój sukces psychologowi sportu Darii Abramowicz, która dołącza do niej na każdym turnieju i pomaga jej skupić się psychicznie.

Co oni mówią: Wielki szacunek dla Egi” Marta Kostyuk Nowojorczyk powiedział. „Sposób, w jaki grasz, myślisz i mówisz… Myślę, że to wspaniale, gdy ktoś tak rządzi”.

patrzę w przyszłość: Z wieloma najlepszymi graczami wyjdź wcześnie W Rolandzie Garrosie Świątek jest faworytką do drugiego stopnia.

READ  Connie Lou Moore | Wiadomości, sport, praca