Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wszystkie kraje o najgorszych wskaźnikach śmiertelności krów znajdują się w Europie Wschodniej

Fotograf: Lucas Sogol / Bloomberg

Wszystkie kraje o najwyższej śmiertelności Govt-19 w tym czasie znajdują się w Europie Wschodniej, a niektóre nadal sprzeciwiają się rygorystycznym blokadom, które ich lekarze twierdzą, że są potrzebne, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

Według danych zebranych przez Bloomberg w zeszłym tygodniu, znajduje się w dziewięciu z 10 krajów świata najbardziej dotkniętych śmiertelnością osobistą. Choroba oznacza całkowite odwrócenie choroby od jej najwcześniejszych dni, przy znacznie mniejszej liczbie ofiar niż w miejscach takich jak wschodnia Anglia i Hiszpania na kontynencie.

Najgorsze erupcje na świecie

Potwierdzono zgony Govt-19 dla miliona ludzi w ciągu ostatnich 7 dni

Źródła: Bloomberg, MFW, Johns Hopkins, Ministerstwa Zdrowia

Słabe wyniki spowodowane są wieloma czynnikami – od polityków działających w wolnym tempie podczas ostatniej fali po programy szczepień i zrujnowane systemy opieki zdrowotnej. W całej Europie narasta sprzeciw wobec ograniczeń. Niemcy zostały zepchnięte do zawrócenia w środę z powodu planów ściślejszego zamknięcia się na Wielkanoc.

Polska, największa wschodnia gospodarka UE, stara się ją kontrolować Rekordowy wzrost liczby nowych przypadków wirusów. Jednak rozszerzone środki ogłoszone w czwartek – w tym zamknięcie żłobków – zostały ograniczone przez lokaut, pomimo ostrzeżenia premiera Matosa Moraveki, że system opieki zdrowotnej może zostać naruszony.

„Polska jest w najgorszej epidemii” – powiedział dziennikarzom Moraveki. „Musimy opanować tę trzecią falę, więc od dwóch lub trzech tygodni jesteśmy na lepszym kursie”.

Rząd ma nadzieję uniknąć drastycznych kontroli poprzez zwiększenie motywacji do szczepień Dziesiąty Do tej pory zaszczepiono 38 milionów ludzi. Liczba ofiar śmiertelnych, która indywidualnie zajmuje 12. miejsce na świecie, osiągnęła najwyższy poziom od środy, grudnia i obecnie przekracza 50 000.

Szybkie podanie szczepionek nie jest rozwiązaniem kuloodpornym. Węgry, które zaszczepiły swoich obywateli szybciej niż jakikolwiek inny rząd UE, stały się w tym tygodniu najniebezpieczniejszym hotspotem rządu 19 na planecie.

Wraz z Morawekim premier Węgier Viktor Orban i inni przywódcy często obwiniali UE o potknięcie się o szczepionki za brak kontroli epidemii. Liderzy obozów omówią sytuację na szczycie w czwartek.

Hersher Lock Down

Węgry zasygnalizowały plany ponownego otwarcia szkół, co może zostać opóźnione do 12 kwietnia. Kraj czeka, aż co najmniej 2,5 miliona ludzi, czyli jedna czwarta jego populacji, zostanie zaszczepionych – powiedział w czwartek minister gabinetu Gerzeli Kulyas.

„Ponieważ ponad 80% zgonów dotyczy osób starszych, zaszczepienie osób starszych może drastycznie zmniejszyć liczbę zgonów” – powiedział na konferencji prasowej.

Nic nie zostało wspomniane na temat poważnego blokowania, o którym przekonują lekarze. Wręcz przeciwnie: rząd zastanawia się, czy złagodzić zasady otwierania sklepu.

Krótkie życie

W niektórych krajach Europy Wschodniej obowiązują surowe przepisy dotyczące godziny policyjnej i zakazów podróżowania. Republika Czeska, która ucierpiała bardziej niż większość regionów regionu, ma w piątek przedłużyć stan wyjątkowy.

Ale obawia się, że inni nie wystarczą. Chociaż Moraviski z Polski twierdził, że okręgi rządowe były wydajne w 70%, inne środki ogłoszone przez jego rząd w czwartek wydawały się zbyt małe – w tym zamykanie dużych sklepów meblowych i budowlanych na dwa tygodnie, żądając, aby ludzie ograniczyli podróże wielkanocne .

– Z pomocą Barbary Sladkovskiej

READ  Dlaczego BitiCodes AI jest w czołówce najbardziej niezawodnych ATS-ów na rynku