Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wszyscy właściciele telewizorów Samsung powinni już dziś zmienić ustawienie w swoim telefonie

Październikowa podwyżka cen energii odcisnęła swoje piętno na rachunkach, zmuszając miliony brytyjskich domów do płacenia dwukrotnie wyższych opłat, jakie poniosły zeszłej jesieni. W październiku 2021 r. średni koszt energii elektrycznej wynosił zaledwie 12 pensów za kWh, a teraz wzrasta do 34 pensów za kWh. To ogromny skok, ale jest kilka prostych rzeczy, które możesz zrobić, aby odciąć kilka groszy od miesięcznych wydatków, w tym dokonać zmian w telewizorze.

Samsung to tylko jedna firma, która oferuje specjalne funkcje, które mogą zmniejszyć zużycie energii.

Firmowy tryb oszczędzania energii, dostępny w najnowszych wydanych modelach, odetnie energię elektryczną, dokonując automatycznych zmian, takich jak obniżenie jasności ekranu, włączenie skutecznych wygaszaczy ekranu, jeśli pozostawisz ekran włączony, a nawet automatyczne wyłączenie telewizora po określonym czasie.

Wszystkie te funkcje sprawią, że duży ekran w Twoim domu nie będzie kosztować więcej, niż potrzebujesz.

Jak znaleźć tryb ekologiczny w telewizorach Samsung

• Naciśnij przycisk Home na pilocie

• Na ekranie głównym przejdź do i wybierz Ustawienia

• Wybierz Ogólne

• Wybierz Eco Solution (tutaj znajdziesz wszystkie opcje oszczędzania energii)

Nawet jeśli nie możesz znaleźć ustawień ekologicznych w telewizorze, nadal możesz wprowadzać ręczne zmiany, takie jak obniżenie jasności ekranu, ponieważ jaśniejsze rzeczy to moc zużywana przez telefon.

Większość telewizorów ma również ustawienie automatycznego wyłączania, które zapewnia, że ​​ekran zgaśnie, jeśli wyjdziesz z domu i zapomnisz wyłączyć.

Jeśli nie używasz monitora, dobrym pomysłem może być całkowite odłączenie go.

Niedawny raport EcoCostSavings sugerował, że nawet pozostawienie telewizora w trybie czuwania może kosztować nawet 11 funtów rocznie, więc wszystko, co możesz zrobić, aby zmniejszyć zużycie, pomoże w miesięcznych wydatkach.

Oczywiście nie tylko telewizor wysysa energię i kosztuje. Każdy, kto posiada Sky Q, może również chcieć aktywować tryb Eco na tym odbiorniku, który uśpi urządzenie we wczesnych godzinach porannych.

READ  PSA: Pamiętaj o aktualizacji kontrolerów Switch Joy-Con i Pro

To samo dotyczy pozostawiania konsol, takich jak PS5 i Xbox One X, włączonych, gdy nie są używane, ponieważ będzie to kosztować pieniądze.

Kolejną wskazówką jest wyłączenie światła, przygotowywanie posiłków w powolnej kuchence i używanie zmywarki, gdy jest pełna.

Chociaż dobrze jest upewnić się, że telewizory, światła i konsole są wyłączone, nie naciskaj przycisku zasilania w sieci Wi-Fi. Spowoduje to nie tylko spowolnienie prędkości po ponownym uruchomieniu, ale może również oznaczać, że nie otrzymuje ważnych aktualizacji zabezpieczeń.