Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Wstępna” przestrzeń korporacyjna, ponieważ ostrzeżenia o zyskach są niższe

Dan Heard |

Według najnowszego raportu ostrzegawczego EY-Parthenon, firmy z Midlands zgłosiły prawie 80-procentowy spadek ostrzeżeń o zarobkach w pierwszym kwartale 2021 roku. Partner w firmie konsultingowej powiedział, że jest to oznaka „tymczasowej” przestrzeni do oddychania dla firm w regionie.

Spółki notowane na giełdzie Midlands wydały osiem ostrzeżeń dotyczących zysków w pierwszym kwartale 2021 r., Co oznacza spadek o 78% w porównaniu z rekordowymi poziomami z pierwszego kwartału 2020 r., Kiedy wydano 37 ostrzeżeń dotyczących zysków.

W całym kraju w pierwszym kwartale 2021 r. Odnotowano największy w historii Wielkiej Brytanii spadek procentowy rok do roku w ostrzeżeniach dotyczących zarobków. Spółki notowane na giełdzie Midlands opublikowały trzecią co do wielkości liczbę ostrzeżeń dotyczących zysków w pierwszym kwartale roku, za Londynem (16) i South East (10).

Ostrzeżenia dotyczące zysków zostały zepchnięte do rekordowych poziomów w pierwszym kwartale 2020 r. Na początku pandemii, ale zaczęły spadać od połowy ubiegłego roku. Według raportu, większość sektorów FTSE odnotowała znaczny spadek w ostrzeżeniach dotyczących zysków na początku 2021 r., Ponieważ globalne wprowadzenie szczepionek pobudziło gospodarkę i perspektywy zysków.

Jednak dalsze wycofywanie prognoz 15 procent spółek FTSE 350 wskazuje na utrzymującą się niepewność.

Dan Howard, partner ds. Transformacji i restrukturyzacji w EY Parthenon UK&I w regionie Midlands, powiedział: „Niski poziom ostrzeżeń dotyczących zysków wskazuje na tymczasową chwilę wytchnienia dla firm.

„Jeśli jeszcze tego nie zrobili, teraz jest czas, aby zresetować biznes w Wielkiej Brytanii i przygotować się do odbudowy.

„Skutki pandemii nie odwrócą się automatycznie po zakończeniu blokady. W przypadku wielu firm presja wzrośnie po wznowieniu działalności, zmniejszy się wsparcie rządowe i wydłuży się kapitał obrotowy.

„W związku z przewidywanym spadkiem dotacji rządowych tego lata, prawdopodobnie zobaczymy początek trzech pokrywających się fal bankructwa w Wielkiej Brytanii.

READ  Gallagher zatrudnia nowego doradcę ds. kosmosu

„Firmy, które miały stać się niewypłacalne w ciągu ostatnich piętnastu miesięcy, są z powrotem pod presją; wycofanie wsparcia rządowego jest wyzwaniem dla firm osłabionych przez epidemię; i są takie, które mogą nie być w stanie lub bardzo wolno dostosować się do szybkich zmian rynek.”