Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Współczesny dom z drewna i betonu w Polsce sprytnie ukrywa garaż pod zboczem – Yango Design

Współczesny dom z drewna i betonu w Polsce sprytnie ukrywa garaż pod zboczem – Yango Design

Na osiedlu mieszkaniowym w Poznaniu znajduje się sprytnie zaprojektowany dom o nazwie Hilltop House. Tryb polskiego studia projektowego: Projektując dom, Lina starała się połączyć zamiłowanie właścicielki do zimowych aktywności, pojazdów, gór i kreatywnej architektury. Doprowadziło to do stworzenia nowoczesnej stodoły w matowej czerni z ukrytym garażem na wzgórzu całkowicie otoczonym drzewami. Całkiem schludnie, prawda?

Projektant: Metoda: Lina

Dom jest bardzo wyjątkowy, ponieważ sprytnie ukryty garaż jest dołączony do domu, w którym można przechowywać samochody rodziny. Betonowy garaż jest umiejętnie schowany pod wzgórzem kuszącym zielenią, krzewami i kwiatami. Wzgórze zostało specjalnie zbudowane przez studio, aby ukryć garaż, biuro i inne pomieszczenia techniczne domu. To naprawdę sprytny projekt i planowanie ze strony studia, ponieważ zapobiega temu, by garaż stał się kompletną obrzydliwością i zachowuje elegancki, nowoczesny wygląd domu.

Na szczycie wzgórza znajduje się niewielka konstrukcja z dwuspadowym dachem, w której mieści się główna sypialnia domu z bezpośrednim dostępem do stoków. Zewnętrzna część domu jest pokryta drewnem i betonem, podkreślona ciemną blachą i dużymi taflami szkła. Wszystkie różne elementy współpracują ze sobą, tworząc czysty, zachęcający i estetyczny wygląd zewnętrzny. Wnętrze domu ma sufity o podwójnej wysokości i mnóstwo okien, dzięki czemu przestrzeń wydaje się otwarta i przestronna. Okna stale przepuszczają światło słoneczne, tworząc nasłonecznioną przestrzeń mieszkalną w ciągu dnia. Paleta kolorystyczna na zewnątrz została rozszerzona o wnętrze z betonowymi podłogami, drewnianymi elementami i czarnymi meblami.

Kuchnia jest bardzo minimalistyczna i w całości podkreślona czernią. Duże otwarte drewniane schody są umiejętnie przymocowane do ściany, pokryte pionowymi drewnianymi deskami i wsparte na czarnych prętach, których wspinacze mogą się trzymać. Garaż jest sprytnie wyposażony w podnośnik samochodowy, dzięki czemu mieszkańcy mogą pracować przy swoich samochodach w zaciszu własnego domu.