Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wspaniała pusta przestrzeń na Osiedlu Barbakan na sprzedaż

Wspaniała pusta przestrzeń na Osiedlu Barbakan na sprzedaż

a

Wyjątkowa okazja do posiadania nowego domu w jednym z najatrakcyjniejszych budynków w Londynie to szansa dla miłośników brutalności.

U podnóża wieży Cromwell Barbican Tower wystawiono na sprzedaż działkę po uzyskaniu pozwolenia na przekształcenie go w nową przestrzeń życiową.

Pierwotnie przeznaczony na jednostkę komercyjną, której nigdy nie było, „Przestrzeń Pustki” była pusta od momentu powstania posiadłości, a zdjęcia pokazują jej niedokończone betonowe podłogi i ściany wysadzane stalowymi prętami.

Dokumenty rejestru gruntów pokazują, że emerytowany prawnik Christian Kessing kupił witrynę za 200 000 funtów w 2010 roku od City of London Corporation.

Powierzchnia czterokondygnacyjna nie została zajęta

/ nowoczesny dom

„Mieszkałem wtedy w Cromwell Tower, więc musiałem przejść przez to miejsce 1000 razy. Możesz zobaczyć, co jest w środku z dwóch punktów, ale nie było od razu jasne, czy jest niezamieszkane.

„Kiedy zdałem sobie sprawę, że jest pusty, odkopałem starożytne zapisy, które wskazywały, że pierwotnie miał to być Ziti Hall.

„Nie mogłem uwierzyć, co było w środku, kiedy po raz pierwszy uzyskałem dostęp – ten przypominający katedrę tom, który jest prawie całkowicie nietknięty. Byłem zdumiony brutalną siłą przestrzeni”.

Inni byli zainteresowani kupnem, mówi, ale sumienna wytrwałość przyniosła mu sprzedaż, pod warunkiem uzyskania zgody planistycznej rezydencji.

Projekt architekta zawiera teksturowane ściany betonowe

/ nowoczesny dom

Teraz wymienione z nowoczesny dom A Savills Za 3,5 miliona funtów, dzięki współpracy między 6a Architects i Sanchez Benton, ma ambitny projekt.

Ukończony dom będzie miał powierzchnię 3100 stóp kwadratowych i poczwórnie wysokie sufity. Monolityczne przestrzenie mieszkalne o ścianach betonowych są ułożone jedna na drugiej po jednej stronie pustki, a wszystkie połączone czteropiętrowymi stalowymi schodami.

Keesing przez lata nadzorował wiele projektów, ale został szczególnie przejęty przez obecnych architektów „lekkości dotyku”.

Precyzyjna stalowa konstrukcja i bogactwo przeszkleń inspirowane są pobliskim Konserwatorium Barbican.

Przestrzenie mieszkalne zamknięte w stalowym szkle

/ nowoczesny dom

Zgodnie z resztą nieruchomości, dzierżawa pozostanie własnością City of London Corporation.

Mieszkańcy wieży mieli mnóstwo czasu na przemyślenie planów, przy bardziej ostrożnym wsparciu. „Pustka to obecnie zmarnowana przestrzeń” – powiedział Tim Cox. „Byłoby miło zobaczyć go w użyciu”.

Stowarzyszenie Barbican, do którego należy 60 procent mieszkańców, mówi o swoim „sensie déjà vu” we wnioskach planistycznych.

Pustka Wejście do Wieży Cromwella

/ nowoczesny dom

Zaprojektowany przez architektów Chamberlaina, Powella i Boone’a i budowany przez ponad dekadę na przełomie lat 60. i 70., Barbican Estate klasy II to gigant powojennej architektury – prestiżowy adres dla Londyńczyków zorientowanych na design.

43-piętrowy Cromwell Tower został zbudowany w 1973 roku i był kiedyś najwyższym budynkiem mieszkalnym w Wielkiej Brytanii.

Jeśli znajdzie się kupiec na ten brutalny klejnot, może zacząć działać już w tym roku.

READ  Misja ExoMars 2022 w końcowym teście, ESA i Roscosmos przygotowują się do zbliżenia się do startu