Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wściekli francuscy rolnicy szturmują Targi Rolne w Paryżu  Francja

Wściekli francuscy rolnicy szturmują Targi Rolne w Paryżu Francja

W sobotę grupa francuskich rolników wdarła się do targów rolniczych w Paryżu przed planowaną wizytą Emmanuela Macrona, wywołana gniewem z powodu kosztów i przepisów.

W obliczu kilkudziesięciu policjantów znajdujących się na wystawie rolnicy krzyczeli i wygwizdywali, domagali się dymisji prezydenta Francji i obrzucali go obelgami.

„To jest nasz dom!” skandowali, podczas gdy szeregi francuskiej policji próbowały powstrzymać demonstrację. Świadek agencji Reuters widział, że doszło do starć, a policja aresztowała co najmniej jednego demonstranta.

Macron, który je śniadanie z przywódcami francuskich związków zawodowych rolników, ma później odwiedzić wystawę.

Odwołał debatę, którą miał odbyć w sobotę z rolnikami, przetwórcami żywności i sprzedawcami detalicznymi na targach po tym, jak związki rolników oświadczyły, że nie będą w nich uczestniczyć.

Rolnicy protestują w całej Europie, żądając większych dochodów i mniejszej biurokracji oraz potępiając nieuczciwą konkurencję ze strony tanich importowanych towarów.

„Mówię to wszystkim rolnikom: nie pomagacie żadnemu ze swoich kolegów, rozbijając trybuny, nie pomagacie żadnemu ze swoich kolegów, uniemożliwiając paradę w sposób, który odstrasza rodziny od przyjścia” – powiedział Macron reporterom po spotkaniu z przywódcami związkowymi.

Paris Farm Show to najważniejsze wydarzenie we Francji, które w ciągu dziewięciu dni przyciąga około 600 000 gości.

Protesty rolników, które rozprzestrzeniły się w całej Europie, mają miejsce w momencie, gdy oczekuje się, że skrajna prawica, której rolnicy stanowią coraz większy elektorat, odniesie korzyści w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Na początku tego miesiąca francuscy rolnicy w dużej mierze zawiesili protesty, które obejmowały blokowanie autostrad i wyrzucanie obornika przed budynkami publicznymi po tym, jak premier Gabriel Attal obiecał nowe środki o wartości 400 mln euro (342 mln funtów).

W tym tygodniu wznowiono jednak działania, aby wywrzeć presję na rząd, aby zapewnił większą pomoc i spełnił swoje obietnice.

READ  Podaj warianty Covid-19 greckie nazwy alfabetyczne, aby uniknąć stygmatyzacji | Korona wirus