Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wrist niszczy Sebastiana Kordę i Rosjankę Karen Khachanov w półfinale AO

Źródło: Mike Frey-USA TODAY Sports

Amerykanin Sebastian Korda przestał grać z powodu kontuzji prawego nadgarstka, przegrywając we wtorek 7:6 (5), 6:3, 3:0, po tym jak wysłał Rosjankę Karen Khachanov do półfinału Australian Open w Melbourne.

„Po prostu czułem się tak gładko, jak wcześniej”, powiedział Korda, odnosząc się do swojego zaklejonego nadgarstka, który stał się znanym problemem na początku tego miesiąca w Adelaide.

„Niektóre z forhendów, nie mogłem nawet trzymać wiosła. Latanie było dla mnie prawie niemożliwe. Więc było to trochę trudne. „

Korda, którego ojciec Peter był mistrzem Australian Open z 1998 roku, walczył o awans do ćwierćfinału. W pięciosetowym meczu czwartej rundy znokautował Rosjanina Daniela Miedwiediewa, dwukrotnego wicemistrza Australian Open, oraz rozstawionego z numerem 10 Polaka Huberta Hurkacza.

Rozstawiony z numerem 18 Chaczanow zmierzy się w czwartek z rozstawionym z numerem trzecim Stefanosem Tsitsipasem o miejsce w finale mężczyzn. Tsitsipas pokonał Czecha Jiriego Legicę 6:3, 7:6(2), 6:4. 24-letni Grek jest w swoim czwartym półfinale Australian Open.

„Świetnie czuję się w tenisie” — powiedział Tsitsipas, finalista French Open 2021.

„Tym razem czułem się inaczej niż w jakimkolwiek innym meczu, ale najważniejsze jest to, że znalazłem rozwiązanie. To była bardzo trudna potrójna gra, jedna z najtrudniejszych, jakie miałem do tej pory w rozgrywkach. Myślę, że Jerry miał bardzo dobry turniej. Ostatnio dobrze sobie radzi i życzę mu powodzenia w przyszłości.

– Media na poziomie miodu

READ  Zełenski mówi, że Rosja wystrzeliła 3000 pocisków na Ukrainę w 129 dni