Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wraz z rozprzestrzenianiem się satelitów i śmieci kosmicznych Stany Zjednoczone muszą dokonać przeglądu przepisów

Wraz z rozprzestrzenianiem się satelitów i śmieci kosmicznych Stany Zjednoczone muszą dokonać przeglądu przepisów

WASZYNGTON (Reuters) – Ponieważ orbita Ziemi jest zatłoczona satelitami, amerykańska agencja rządowa poinformowała w piątek, że rozpocznie przegląd obowiązujących od dziesięcioleci przepisów dotyczących usuwania śmieci kosmicznych oraz innych kwestii, takich jak tankowanie satelitów, inspekcja i naprawa. Statek kosmiczny jest na orbicie.

„Wierzymy, że nowa era kosmosu wymaga nowych zasad” – powiedziała przewodnicząca FCC Jessica Rosenworsel po głosowaniu FCC 4:0, dodając, że istniejące zasady są „w dużej mierze stworzone dla innej epoki”.

Powiedziała, że ​​FCC musi „upewnić się, że nasze bazy są przygotowane do rozmieszczenia satelitów na orbicie i nowych działań na naszych wyższych wysokościach”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Rosenworsel dodał, że FCC planuje również zbadanie „nowych sposobów usuwania śmieci orbitalnych. W końcu w kosmosie znajdują się tysiące ton metrycznych niechcianych odpadów”. FCC rozważy „oferowane przez nią możliwości przetwarzania i usuwania śmieci z orbity”.

Potencjał poprawy środowiska szczątków orbitalnych”.

Rosenworsel powiedział, że FCC zadaje pytania dotyczące serwisu, montażu i produkcji w kosmosie (ISAM), co obejmuje takie rzeczy jak „naprawa satelitów, tankowanie, a nawet montaż zupełnie nowych systemów na orbicie”.

Procedury uwzględnią wysiłki zmierzające do przekształcenia materiałów poprzez produkcję, gdy znajdują się one w kosmosie, oraz potrzeby widma ISAM.

„FCC pozostaje jedyną agencją, która udziela licencji na praktycznie każdą komercyjną misję kosmiczną, która dotyka Stany Zjednoczone” – powiedział komisarz FCC Jeffrey Starks. Z tą siłą wiąże się odpowiedzialność za zrozumienie zadań, które realizujemy, oraz za stworzenie sprzyjającego środowiska regulacyjnego, które otwiera nowe drzwi, jednocześnie chroniąc przed nowymi zagrożeniami.

Idąc dalej, powiedział Starks, „pomoże nam to zbudować rekord, którego potrzebujemy, aby w pełni zrozumieć pojawiające się technologie ISAM, ich wymagania dotyczące widma (i) ich skutki odłamków”.

READ  Prywatni gracze i wyścig w kosmos

FCC powiedział, że ISAM ma „potencjał do budowania całych gałęzi przemysłu, tworzenia nowych miejsc pracy, łagodzenia zmian klimatycznych i wspierania interesów gospodarczych, naukowych, technologicznych i bezpieczeństwa narodowego Ameryki”.

FCC już pracuje nad aktualizacją przepisów dotyczących satelitów i wstępnym zatwierdzeniem nowych przepisów, aby pomóc firmom zajmującym się wystrzeliwaniem satelitów w dostępie do widma transmisji” z kosmicznych pojazdów nośnych podczas testów przed startem i w kosmos.

startuje”.

Federalna Komisja Łączności (FCC) w listopadzie przyznała licencję próbną firmie komunikacyjnej NanoRacks LLC z eksperymentalnym komponentem związanym z drugim etapem startu SpaceX Falcon 9

Pojazd „do udowodnienia cięcia metalu w kosmosie”.

FCC powiedziało, że procedura określi, jaką rolę, jeśli w ogóle, powinna odgrywać w przeglądzie „planów ochrony planety i ich implikacji” dla misji.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Wiadomości Davida Shepardsona. Montaż przez Davida Gregorio

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.