Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

World Team Chess: Indie rozgrywają remisy w pierwszych dwóch rundach

World Team Chess: Indie rozgrywają remisy w pierwszych dwóch rundach

Indie otworzyły tutaj swój sezon Drużynowych Mistrzostw Świata FIDE od dwóch remisów w grupie B.

Po tym, jak mecze na wszystkich czterech tablicach w meczu z gospodarzami Izraelem w pierwszej rundzie zakończyły się remisem, Indie zremisowały w niedzielę z Polską 2:2.
Drużyna z Indii ze średnią ocen 2611 nie była w stanie przebić się przez nisko notowany Izrael (2589).

Najlepszy gracz w Indiach Arcymistrz Vidit S Gujrathi (Elo 2662) dzielił zaszczyty ze swoim izraelskim przeciwnikiem Maximem Rodsteinem w 31 ruchach. Inni — Nihal Sarin, SP Sethuraman i Abhijit Gupta — również poszli w ich ślady. W innych meczach silna drużyna USA (średnia ocena 2643) pokonała Polskę (2556), remisując w pierwszej trójce, zanim arcymistrz Varuzhan Akobian wygrał na szachownicy czwartej.

Azerbejdżan (2662), najwyżej sklasyfikowany zespół grupy B, pokonał Uzbekistan (2524) 2,5-1,5.

W drugiej rundzie Indii zwycięstwo SL Narayanana nad Matthewsem Bartelem zostało anulowane przez porażkę Sethuramana z rąk Igora Canika. Gujrathi i Sarin zremisowali odpowiednio z Radosławem Wojtaszkiem i Kacprem Piorunem.

W innych meczach drugiej rundy Azerbejdżan pokonał Stany Zjednoczone 3:1, a Uzbekistan pokonał Izrael 2,5:1,5. Zgodnie z regulaminem turnieju w fazie kołowej obowiązuje szybka kontrola czasu. Cztery najlepsze drużyny z dwóch grup awansują do fazy pucharowej.

READ  Merciless: Canfield Southring zamyka polską szkołę w defensywnym arcydziele | Podsumowanie meczów piłkarskich w Ohio High School