Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

World Of Warcraft usuwa również nazwy deweloperów Blizzarda

ten Uwaga i obserwuj Zespół programistów ogłosił w czwartek, że będą Nazwa McCree Cowboys zostanie zmieniona jeszcze w tym roku. Zmiana wynika z nazwy kojarzonej z byłym programistą Blizzard, Jesse McCree, który następnie opuścił firmę Pozew przeciwko Activision Blizzard dotyczący molestowania seksualnego i dyskryminacji w miejscu pracy. McCree nie został specjalnie nazwany w garniturze.

teraz świat puszek Zespół ogłosił podobne zmiany, a ponowne uwolnienie byłych pracowników Blizzarda ma zostać usunięte w przyszłej aktualizacji.

W oświadczeniu opublikowanym na Twitterze na temat aktualizacji 9.1.5, która zostanie opublikowana w publicznym świecie testowym w przyszłym tygodniu, zespół programistów World Of Warcraft powiedział, że łatka zawiera „aktualizacje poprawiające środowisko gry dla naszej społeczności, w tym dodatkowe zmiany niektórych treści, aby lepiej odzwierciedlały nasze wspólne wartości”. Lepszy, lepszy wgląd w skutki zgłaszania nękania w grze oraz poważniejsze kary dla osób zaangażowanych w zachowania destrukcyjne”.

Jest mniej szczegółowy niż równoważne oświadczenie Overwatch, ale jest rzecznikiem Blizzarda Potwierdź dla graczy na PC „Odniesienia w grze do Jessego McCree, Luisa Barriga i Jona LeCrafta zostaną usunięte z World of Warcraft”. Cała trójka to byli pracownicy Blizzarda, którzy niedawno odeszli z firmy.

W ostatnich tygodniach w World Of Warcraft wprowadzono już zmiany, aby usunąć odniesienia do byłego dyrektora kreatywnego Alexa Afrasiabi, którego zachowanie zostało wyraźnie wymienione wśród zarzutów w pozwie wytoczonym przez kalifornijski Departament Uczciwego Zatrudnienia i Mieszkalnictwa.

Warto pamiętać, że choć zmiany te można łatwo odrzucić jako powierzchowne lub jako próbę spacyfikowania, zaangażowane zespoły deweloperskie prawdopodobnie nie będą chciały kontynuować pracy nad grą dedykowaną deweloperom, którzy rzekomo przyczynili się do toksycznego i nadużycia środowiska pracy.

READ  Dlatego potrzebujesz telefonu z aparatem peryskopowym

Podczas gdy początkowe oświadczenia firmy Activision Blizzard po pozwie były lekceważące i agresywne, pracownicy dewelopera Potępił tę odpowiedź jako „niesmaczną”. I poprowadził strajk protestacyjny. Tymczasem na początku tego tygodnia Kalifornijski Departament Zatrudnienia i Mieszkalnictwa Activision oskarżyło Blizzarda o rozrywanie dokumentów związanych z śledztwem.